Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.02.2024 o 09:11, Wąski P napisał(a):

Używam Sygic Truck&Camper i jestem bardzo zadowolony. 

Szkoda, że nie ma opcji wyszukiwania stacji benzynowych przy trasie. Pokazuje po prostu wszystkie wokół - nawet te które już minęliśmy.

Tak samo z pozostałymi POI?

Chyba, że czegoś nie ogarniam w obsłudze.

Poza tym nie prowadzi przez drogi z zakazem dla ciężarówek, mimo tego, że mam jako profil pojazdu przyczepę i masę całkowitą zestawu 3,3 t

Chyba w takim wypadku na wakacje zostaje mi subskrybcja tomtom go dla ciężarówek (tam daje alternatywę przejazdu po drodze z zakazem dla ciężarówek) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie mam pytanko...

Ostatnio słyszę od różnych znajomych, iż używają ostatnio

mapy.cz

Czy coś podpowiecie o tych mapach, jako planowanie, nawigacja, "spacery"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Misio napisał(a):

A takie mam pytanko...

Ostatnio słyszę od różnych znajomych, iż używają ostatnio

mapy.cz

Czy coś podpowiecie o tych mapach, jako planowanie, nawigacja, "spacery"...

:ok:Mi się sprawdza jeśli chodzi o: trasy rowerowe, szlaki w górach i ścieżki w lasach. Nigdy jej nie używałem jadąc samochodem. Zawsze jak jadę rowerem z niej korzystam. 

W lasach pokazuję nawet stare bunkry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa. Uważam  ok 5-ciu lat. Polskie mapy są  niedokładne .Wieki minus  naszych map to brak bieżących aktualizacji. Za to mapy.cz polecam szybka zmiana kursora po każdym skręcie umożliwia  szybką  analizę poprawności kierunku jazdy. Posiada szlaki i drogi leśne.  Aktualne adresy. Najlepiej  samemu pobrać  przetestować i podjąć  dalszą  decyzję odnośnie użytkowania.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Misio napisał(a):

A takie mam pytanko...

Ostatnio słyszę od różnych znajomych, iż używają ostatnio

mapy.cz

Czy coś podpowiecie o tych mapach, jako planowanie, nawigacja, "spacery"...

używam jako podstawową nawigację do turystyki pieszej i rowerowej, w samochodzie nie próbowałem. 

Do planowania pieszych i  rowerowych wycieczek też są super, można wgrać gotowy plik  i go zmodyfikować , jest podgląd na przewyższenia wykresy itd. 

Jako ciekawostkę powiem jeszcze że mapy.cz mają również nakładkę "mapy zimowe" z aktualną bazą ośrodków narciarskich , wszystkie trasy  zjazdowe i biegowe , wyciągi itd.

na chwilę obecną chyba najlepsze narzędzie do turystyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 13:22, Misio napisał(a):

A takie mam pytanko...

Ostatnio słyszę od różnych znajomych, iż używają ostatnio

mapy.cz

Czy coś podpowiecie o tych mapach, jako planowanie, nawigacja, "spacery"...

Od dawien dawna szczególnie terenówką z przyczepą albo z namiotem na dachu wybitnie się przydaje:bevil:

Polecam, używam odkąd weszła na polski rynek.

Osmand dokładniejszy ale zbyt skomplikowany i rozbudowany gdzie liczy się przede wszystkim przejrzystość i uniwersalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam zamiennie Mapy.cz z Organic Maps ale tylko do zwiedzania na nogach miast albo terenów zielonych. Na trasę to wybieram stara wersje iGO.
W mapy.cz nie rejestrowałem się telefonem, nie jest to warunek konieczny do ich używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

od roku użytkuje tomtom go camper max i mogę szczerze polecić, bezproblemowo prowadzi, co ciekawe w ostatnim tygodniu podczas blokad rolniczych jechałem "na dwa baty" tomtom i google maps - trasa pruszków szczecin, no i powiem tak google maps często głupiała, tomtom wyszukiwał objazdy i poprawnie prowadził, były sytuacje że stałem w korku na jakiejś lokalnej trasie pod gorzowem, google twardo czekało na rozwój wypadków, tomtom po 2 min znalazł objazd i faktycznie sie sprawdziło bo zyskałem 11 min. kiedyś użytkowałem automapę ale tomtom jest nieoceniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 20:54, kowalajnen1982 napisał(a):

Uważam  ok 5-ciu lat. Polskie mapy są  niedokładne .Wieki minus  naszych map to brak bieżących aktualizacji.

przecież to jest OSM, w tym polska mapa tworzona przez polską społeczność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2024 o 18:16, Łza Włóczynutka napisał(a):

przecież to jest OSM, w tym polska mapa tworzona przez polską społeczność..

https://www.youtube.com/live/eEvUK-4ZQLA?si=w2jjSSFLK6A1lXeo. Moja wiedza wynikała  z tego nagrania. Najważniejsze jest to, że  aplikacja jest  ok w moim odczuciu. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.