Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tamtam napisał:

W iGO z mapami dla ciężarówek wpisujesz wymiary samochodu. Używam od lat w moim kamperze.

a iGO działa z Android Auto? 

Edit. To to? https://play.google.com/store/search?q=igo&c=apps&hl=pl&gl=US  Opinie ma fatalne...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem właśnie IGO, żeby sprawdzić jak wyznaczy trasę, którą jechałem w tym roku. Niestety, zarówno na ustawieniu pojazd ciężarowy, jak i pojazd rekreacyjny pokazuje żeby jechać drogą zamkniętą dla przyczep. Ja jednak podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

9 minut temu, Marcin_G napisał:

Zainstalowałem właśnie IGO, żeby sprawdzić jak wyznaczy trasę, którą jechałem w tym roku. Niestety, zarówno na ustawieniu pojazd ciężarowy, jak i pojazd rekreacyjny pokazuje żeby jechać drogą zamkniętą dla przyczep. Ja jednak podziękuję.

Czy masz na pewno wersję iGO uwzględniającą wytyczanie tras ciężarowych? Czy w folderze map masz pliki o rozszerzeniu .ftr ? mają tam być jeszcze co najmniej .fbl.

Spróbuj wyznaczyć po ustawieniach fabrycznych jako półciężarówka trasę do centrum warszawy - jeżeli pokaże ograniczenia tonażowe w formie komunikatu to znaczy że wersja jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, oskarosi napisał:

  Czy masz na pewno wersję iGO uwzględniającą wytyczanie tras ciężarowych? Czy w folderze map masz pliki o rozszerzeniu .ftr ? mają tam być jeszcze co najmniej .fbl.

Ja zainstaowałem igo ze sklepu. Wybiera się tam typ pojazdu. 

Cytat

Spróbuj wyznaczyć po ustawieniach fabrycznych jako półciężarówka trasę do centrum warszawy - jeżeli pokaże ograniczenia tonażowe w formie komunikatu to znaczy że wersja jest OK.

To skąd się bierze wersję ok? W sklepie google jest tylko jedna

Edit. Poszedłem do auta i sprawdziłem. iGO nie ma wsparcia dla Android Auto co dyskwalifikuje tą nawigację całkowicie. Zupełnie dla mnie to jest niepojęte, że popularne nawigacje nie wspierają AA, przecież to absurd, że zmusza się użytkownika do korzystania z ekranu telefonu zamiast dać możliwość skorzystania z ekranu w samochodzie. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacek00 napisał:

Ja zainstaowałem igo ze sklepu. Wybiera się tam typ pojazdu. 

To skąd się bierze wersję ok? W sklepie google jest tylko jedna

Edit. Poszedłem do auta i sprawdziłem. iGO nie ma wsparcia dla Android Auto co dyskwalifikuje tą nawigację całkowicie. Zupełnie dla mnie to jest niepojęte, że popularne nawigacje nie wspierają AA, przecież to absurd, że zmusza się użytkownika do korzystania z ekranu telefonu zamiast dać możliwość skorzystania z ekranu w samochodzie. 

Ta ze sklepu Google play nie obsługuje tir, mimo że ta opcja jest do wyboru w prorgamie, piszą o tym w komentarzach w AppStore.

Poszukaj na facebooku grupy Nawigacje dla ciężarówek albo odezwij się do mnie na privie to Cie zaprosze do tej grupy.

Niestety co do Android auto mam ten sam ból na iPhone , nie znam żadnej odpłatnej nawigacji która wesprze mnie w podróży wysokim campervanem lub zestawem z przyczepą na CarPlay. Wszyscy producenci Garmin,TomTom są nastawieni na dojenie i sprzedawanie urządzeń zewnętrznych - dedykowanych.

Edytowane przez oskarosi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie mam pliki. Podobnie jak Jacek, zainstalowałem apkę ze sklepu. Wybrałem rodzaj pojazdu, raz jako rekreacyjny, a raz jako ciężarowy. W obu przypadkach poprowadziło mnie przez trasy, którymi nie chciałbym jechać. Wierzę, że po stuningowaniu aplikacji, może robić cuda, tylko że ja już chyba się starzeję i nie chce mi się rzeźbić w plikach, crackować aplikacji itd, żeby mieć to co chcę. Albo działa jak trzeba out of the box (mogę nawet zapłacić :D), albo sobie to daruję. No chyba, że nie trzeba będzie nad nią spędzić dwóch wieczorów. Poza tym jak wyglądają kwestie aktualizacji map? Trzeba samemu sprawdzać i co jakiś czas wgrywać nowe pliki? 

Możemy zrobić mały test. Wyznacz na swojej apce trasę z Krakowa do Camping Catinaccio Rosengarten (46.434258037367826, 11.687900436314573). Jak zrobi to poprawnie, to może dam się namówić ;). Nie potrzebuję android auto. Może działać na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, oskarosi napisał:

Ta ze sklepu Google play nie obsługuje tir, mimo że ta opcja jest do wyboru w prorgamie, piszą o tym w komentarzach w AppStore.

To skoro apka oficjalna nie obsługuje ciężarówek to co obsługuje? Bo na stronie oficjalnej nie ma informacji o innej apce, a jak chcesz pobrać nawigację to przekierowywuje Cię do Google Play / App Store. 

Cytat

Poszukaj na facebooku grupy Nawigacje dla ciężarówek albo odezwij się do mnie na privie to Cie zaprosze do tej grupy.

Dziękuję. Ale jak pisałem, iGO jest bezużyteczna jeśli nie obsługuje AA. Podobnie zresztą jak i Sygic Trucks czy Road Lord

6 minut temu, Marcin_G napisał:

Możemy zrobić mały test. Wyznacz na swojej apce trasę z Krakowa do Camping Catinaccio Rosengarten (46.434258037367826, 11.687900436314573). Jak zrobi to poprawnie, to może dam się namówić ;). Nie potrzebuję android auto. Może działać na telefonie.

Skoro nie potrzebujesz Android Auto czy CarPlay to może Road Lord Ci przypasi? Jest darmowa, oceny w GP dużo lepsze niż iGo:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roadlords.android&gl=PL

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacek00 napisał:

Skoro nie potrzebujesz Android Auto czy CarPlay to może Road Lord Ci przypasi? Jest darmowa, oceny w GP dużo lepsze niż iGo:

Nie potrzebuje AA przede wszystkim dlatego że aktualnie używam iPhone ;), a moja cytryna i tak nie obsługuje takich zaawansowanych technologii. Ona nie obsługuje nawet muzyki przez Bluetooth.... :D Może spróbuję na tel z androidem jak działa, ale to jak będę miał chwilę. Na ten moment wszystkie navi na podanej przeze mnie trasie zawiodły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marcin_G napisał:

Nie potrzebuje AA przede wszystkim dlatego że aktualnie używam iPhone ;), a moja cytryna i tak nie obsługuje takich zaawansowanych technologii. Ona nie obsługuje nawet muzyki przez Bluetooth.... :D Może spróbuję na tel z androidem jak działa, ale to jak będę miał chwilę. Na ten moment wszystkie navi na podanej przeze mnie trasie zawiodły.

No to jak masz iphona to Road Lord też odpada bo on występuje tylko w wersji dla Androida. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Road Lords - prowadzi komfortowymi trasami, nigdy nie wpuścił mnie w drogi 2m szerokości. I super opcja - na krawędzi ekranu pokazuje zbliżające się opcje postoju - parkingi przydrożne, stacje benzynowe, jakieś leśne postoje itp. Jak myślę o odpoczynku, mam zawsze pokazane kilka opcji kilkanaście/kilkadziesiąt km w przód. Chociaż te leśne postoje jakoś mało ufnie na nie patrzę (nie wiem, czy potem będzie sensowna opcja wyjazdu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 09:57, Marcin_G napisał:

Zainstalowałem właśnie IGO, żeby sprawdzić jak wyznaczy trasę, którą jechałem w tym roku. Niestety, zarówno na ustawieniu pojazd ciężarowy, jak i pojazd rekreacyjny pokazuje żeby jechać drogą zamkniętą dla przyczep. Ja jednak podziękuję.

IGO primo używam kilka lat i ustawiam zawsze dokładne parametry zestawu (długość, szerokość, wysokość, DMC, RMC), jeszcze się nie zawiodłem. Ustawiam też Max prędkość zestawu i pauzy, wtedy mam realny czas dojazdu wyświetlany.

Kupiłem mapy razem z 7' tabletem, więc nie wiem gdzie znajduje się same mapy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niezmiennie używam TomToma - teraz Go, czyli na telefonie - i jakoś nie potrafię się przerzucić, choć testowałem różne nawigacje (Igo, Sygic, AutoMapa...).

Teraz mnie trochę wkurzył z aktualizacjami map - mostu na Peljesac wciąż nie widzi, choć w tym tygodniu były aktualizacje w tym Chorwacji.

Z plusów odnośnie nowości - jak ma zapisane odcinkowe pomiary prędkości to poza ostrzeżeniem o nich na bieżąco podaje średnią prędkość na pomiarze. Może mają tak wszystkie inne, ale ciekawa funkcja.

Google jakoś tak mnie wkurza - nie wiem do końca czemu. Zwłaszcza dlatego, że w Google nie ma tego co ma TomTom (a może jest, tylko trzeba to jakoś wydobyć), a mianowicie "oś czasu", na której pokazują się najbliższe POI wraz z odliczaniem odległości. Na TomTomie widzę zawsze ile mam do najbliższej stacji benzynowej, czy miejsc odpoczynku, punktu trasy, fotoradaru, zdarzenia drogowego.

TomTom poprawił też - nie wiem, czy lepiej to robi od Gugla czy gorzej - i dobrze aktualizuje informacje o ruchu i późnieniach na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

 

Ja niezmiennie używam TomToma - teraz Go

 

Tam można ustawić parametry pojazdu?

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Google jakoś tak mnie wkurza - nie wiem do końca czemu.

Mapy Google do karawaningu nadają się jak grzebień do łysego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.