Skocz do zawartości

Otwieramy Camping pod Poznaniem


California-Holiday

Rekomendowane odpowiedzi

Konrad - oni pobrali opłatę za otwarcie skrzynki :yay:

A potem za codzienną kontrolę czy czasami nie wypięła się wtyczka.:yay:

 

nie wiem, wyznasz się jak po grecku napiszą ? :-]

 

tak w temacie, wiecie że tam nikt skrzynek nie pilnuje ? normalnie stoją otwarte i się wpinasz

a u nas to prawie że ochroniarz przy każdym słupku by stał :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja to widzę tak.

 

Cheliscie prosty cennik a teraz chcecie aby był rozszerzony bo tak bedzie uczciwie - wiec ja się pytam dla kogo ?

 

Dla was czy dla mnie ?

 

Cena 10 zł /doba to koszt możliwości "podłączenia do prądu", jest to tak skalkulowane zebyśmy nie ponieśli strat.

 

A jak komuś jest za drogo to sorry gregory...

 

Powtarzam to wielokrotnie iż jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

 

Jeden wjedzie na Camping bedzie mega zadowolony nie nie ma dopłat np. za przedsionek a drugi zaś bedzie od bramy krzyczał co za złodzieje za podłączenie do pradu chcą brać, wyciagam wiec rower z dynamem sadzam żone i niech pedałuje jak ja będę ogladał TV

 

Cuda wianki wam tu wyszły !!

 

Jest cennik i albo sie go akceptuje albo nie, wszystko i na temat.

 

Teraz wam zobrazuje co żeście stworzyli, bo banan nie schodzi mi z ust.

 

Jak jedziesz do hotelu to też pytasz dlaczego masz płacić 150 zł za dobe ?

 

Przecież sprzątaczka pracuje tam 2h dostaje za to 10 zł na h = 20 zł

Pranie poscieli kosztuje 10 zł

prąd z pokoju: 5 zł

Raz się wykąpie i kilka razy spłuczę wodę to przecież: 6,80 zł

Hotel jest parterowy zajmuje 500m powierzchni gruntu, pokój który wybrałem ma 30m

(za cały Hotel płacą 10 000 zł rocznie podatku od nieruchomości co daje na mój pokój: 600 zł rocznie na jeden dzień to: 1,64 zł

Dolicze jeszcze Vat od zakwaterowania + 8%

 

Jest człowiek na recepcji który ma 10 zł na h ale przecież obsługiwał mnie 15 min, wiec doliczam 2,5 zł

 

razem daje mi to sumę: 49,61 zł (więc jak ktoś śmie brać 150 zł za nocleg)

 

Tylko zapomnieliście że:

Działkę pod Hotel zakupiono za 1mln zł

Budowa Hotelu z urządzeniami kosztowała 2 mln zł

Budynek się ogrzewa jak nawet nie na w nim gości

Personel się opłaca tak samo czy jest gość w hotelu czy też nie

Płaci się podatki

Opłaty stałe za prąd, wodę, gaz, TV, Internety itp.

koszty ogrodzeń, nawierzchni placów, monitoringi, kanalizacje juz pomijam

 

A gdzie zarobek ludzi którzy dali 3 mln na hotel i utrzymują Armie pracowników ? :bzik:

 

Zejdzie na ziemie zamiast się nawzajem podbijać tekstami.

 

Każdy pracuje po to aby mieć na przysłowiowy chleb, a nie po to aby inni się uśmiechali

 

Bo uśmiechami innych jeszcze nikt się nie najadł.

 

A dużo ludzi patrzy na mnie jak na jakąś hienę ! co na wszystkim chce zarabiać.

 

No i tutaj niespodzianka - na tym właśnie polega biznes aby stworzyć coś i przy zadowoleniu klientów czerpać zyski z prowadzonej działalności...

 

 

Wiec pisze jak tak wszyscy dobrze rachujecie to rozbijać świnki wyciągać siano ze skarpet i otwierać biznesy

Nie ważne czy to Campingi czy coś innego działać i poczuć na własnej skórze, i obawiam się ze te wasze kalkulatory by się szybko popaliły.

 

A najlepsze jest to ze zaraz będę zlinczowany za to co napisałem :)

 

Pozdrawiam ludzie trzeźwo myślących i nie skorych do kłótni wszelakich :piwo:

Edytowane przez California-Holiday (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) California-Holiday - coś w tym jest, co napisałeś :-) I nie odbiorę Ci racji - nie po to prowadzisz kemping, żebyśmy przyjechali i zaledwie zwrócili nasz koszt pobytu :-) Ale nasze dążenie będzie zawsze do tego, żeby zapłacić jak najmniej. Musimy się wzajemnie zrozumieć. Mam wrażenie, że tak jest i dochodzimy do porozumienia. Chcemy czytelny cennik, a potem go mnożymy na pozycje wg wielkości zabezpieczenia. Ale to też wynika z chęci ograniczenia kosztów. Jak myślisz, dlaczego zakładamy akumulatory w przyczepkach? Właśnie ze względu na wysokie ceny energii. Każdy próbuje ugrać coś dla siebie. Chcemy mieć poczucie sprawiedliwości i to, co pzed chwilą uprościliśmy, dla potrzeb ograniczenia płatności teaz będziemy rozbijać. Ale od początku pisaliśmy - tworzymy kemping wymarzony - czyli taki, który nie ma szans powstać! Takiego nigdy nie będzie, bo musisz wypośrodkować pomiędzy wymaganiami różnych ludzi i równocześnie chęcią pobytu za grosze! Przyjmij więc nasze uwagi, rozważ co jesteś w stanie zrealizować, a co staje się utopią. Kemping będzie Twój, jeśli źle przewidzisz - po pierwszym roku kemping będzie miał coraz mniej gości. Jeśli dobrze trafisz, to od drugiego roku będziesz widział wzrost zainteresowania. Dlaczego od drugiego? Bo w pierwszym przyjadą ludzie zobaczyć "co i jak" a od kolejnego zaczną pojawiać się ludzie z polecenia i stali klienci, którzy będą wracać. My marzymy na forum, Ty z tego wyciągaj wnioski i realizuj co się da :-) Ocenimy jak się pojawimy na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmm:

... liczyć umiesz, spoko my też, w końcu lokalizacja zobowiązuje :-]

 

płaciłem 5zł, 7zł, 10zł i 15 ... nie zapłaciłem :mlot:

sądzę że ci co mają po piątaku, do interesu nie dokładają :hmm:

tylko czasem może lepiej pomału łyżeczką, niż udławić się chochlą :-]

 

tak jak pisałem, cena do przełknięcia ... :ok:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz utrzymywać w zamkniętym ośrodku...? plaże, zamknięte domki czy...?bo chyba nie pracowników zatrudnionych na "odpowiednie" czasowe umowy...:swiety:

pole kempingowe to nie lodziarnia że ma zarobić na tzw. zimę....a nawet ta potrafi przy dobrej lokalizacji przetrwać 12-miesięczną zimę...

 

A prąd sobie odetniesz po sezonie żeby nie wnosić opłat stałych , zerwiesz umowy na dostawę wody.

Sprzedasz pole na miesiące posezonowe żeby nie płacić podatku od gruntu ?

 

No Chłopie - halo tu ziemia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj rybazgierz - najkrócej to podatki od nieruchomości, opłaty stałe, ochrona poza sezonem (nie zostawiasz budynków bez opieki), a poza wsystkim, to zimą też musisz jeść i żyć, więc latem trzeba zarobić na jedzonko zimowe. Jak zabierzesz się za jakikolwiek sezonowy interes, to zdziwisz się, jak mało opłat udaje się rozłożyć tylko na sezon. Już nie mówiąc o tym, że nie zawsze można umowy podpisywać czasowe. No i zimą robi się modernizacje na nowy sezon - to również koszty!

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prąd sobie odetniesz po sezonie żeby nie wnosić opłat stałych , zerwiesz umowy na dostawę wody.

Sprzedasz pole na miesiące posezonowe żeby nie płacić podatku od gruntu ?

 

No Chłopie - halo tu ziemia...

 

dodaj jeszcze jakieś naprawy, remonty, modernizacje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.