Skocz do zawartości

Otwieramy Camping pod Poznaniem


California-Holiday

Rekomendowane odpowiedzi

I wracamy do tematu z początku - prosty cennik:

holownik to holownik,

kamper to kamper ( ewentualnie pow. jakiejś długości dopłata ),

przyczepa to przyczepa ( można zróżnicować na jedno i dwuosiowe ),

itd. niewiem.gif

Inaczej co drugi gość będzie się uważał za pokrzywdzonego i więcej się nie pojawi.

Mimo wszystko życzę powodzenia, masz jeszcze dużo czasu na zimowe przemyślenia 30.gif

ps.

I rozumiem, że tańszy niż Malta nie oznacza tańszy o parę złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd - 10 zł ....

 

Pytanie : czy macie lub będziecie mieli zezwolenie na redystrybucje energii elektrycznej ? Na jakiej podstawie ustalacie tak drakońską cenę za nielegalną odsprzedaż energii . ZAZNACZAM SŁOWO " NIELEGALNĄ".

 

hehe%281%29.gif

 

już kiedyś była dyskusja na ten temat, nie płacisz za kWh tylko za "obsługę przyłącza" ... w skrócie że możesz sobie wsadzić ... wtyczkę do gniazdka hehe%281%29.gif

10zł to cena spora w lecie, zimą spokojnie do zrobienia

 

widziałem już 15zł :mlot:... to był przełom kiedy zacząłem myśleć o samowystarczalności :-]

 

IMO cena OK to 5-7zł latem i ta dycha w zimne miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz od kiedy można będzie wpaść tam do Ciebie na kemping. To wpadniemy na ognicho ze Szczecina. Nie Maciek?

 

Tylko, żeby drewno było suche hehe%281%29.gif

 

I podaj w końcu tą lokalizację.

 

A Ciebie znowu nosi ? ............ dopiero budę rozpakowałem i muszę jeszcze zapakować jutro do pokrowca :-)

 

przyczepa to przyczepa ( można zróżnicować na jedno i dwuosiowe ),

itd. niewiem.gif

 

 

Że ta się głupio zapytam ........... widziałeś kiedyś przyczepę kempingową DWU OSIOWĄ ? Bo ja jeszcze nigdy. Żeby przyczepa była dwuosiowa to pomiędzy osiami musi być odległość minimum 1 metr. Nasze budy są 2 lub 4 kołowe a nie 1 lub 2 osiowe. Ponadto to podział kompletnie bez sensu bo miałem przyczepę 4 kołową 560 (długość) a teraz mam prawie metr dłuższą i jest na 2 kołach (czego zresztą bardzo żałuje ale to inna historia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe%281%29.gif

 

już kiedyś była dyskusja na ten temat, nie płacisz za kWh tylko za "obsługę przyłącza" ... w skrócie że możesz sobie wsadzić ... wtyczkę do gniazdka hehe%281%29.gif

,

 

 

Art 32, ust1, pdpunkt.4 ustawy Prawo energetyczne: Uzyskania koncesji wymaga wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami i energią...

 

koncesji na sprzedaż oczywiście ...

 

 

Wątpię , że właściciel kempingu ma taki glejt w kieszeni .... :kosz: za to fajnie wygląda FV za energię elektryczną pobraną na kempingu ... jeśli z niewiedzy taki właściciel takie coś wystawi to ugotowany po uszy ...:bzik:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ta się głupio zapytam ........... widziałeś kiedyś przyczepę kempingową DWU OSIOWĄ ? Bo ja jeszcze nigdy. Żeby przyczepa była dwuosiowa to pomiędzy osiami musi być odległość minimum 1 metr. Nasze budy są 2 lub 4 kołowe a nie 1 lub 2 osiowe. Ponadto to podział kompletnie bez sensu bo miałem przyczepę 4 kołową 560 (długość) a teraz mam prawie metr dłuższą i jest na 2 kołach (czego zresztą bardzo żałuje ale to inna historia)

No trochę się czepiasz - to nie forum inżynierów .

 

To był tylko przykład, myślę, że każdy wie o co chodzi :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze niektóre osoby czytają w moich myślach.

 

Ponieważ w założeniach działań marketingowych miałem rozpisane:

 

Politykę rabatową:

 

7 dni + 1 GRATIS

12 dni + 2 GRATIS

 

 

NIEEEE tak...

Pozostajesz na 7 dni płacisz za 6 dni. tak jest na kempingach..

Pozostajesz 14 dni płacisz za 12dni. tak jest na kempingach.

Nie wszyscy maja 8 dni urlopu albo 14 dni wolnego..

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEEEE tak...

Pozostajesz na 7 dni płacisz za 6 dni. tak jest na kempingach..

Pozostajesz 14 dni płacisz za 10dni. tak jest na kempingach.

Nie wszyscy maja 8 dni urlopu albo 14 dni wolnego..

 

:ok::ok::ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd - 10 zł ....

 

Pytanie : czy macie lub będziecie mieli zezwolenie na redystrybucje energii elektrycznej ? Na jakiej podstawie ustalacie tak drakońską cenę za nielegalną odsprzedaż energii . ZAZNACZAM SŁOWO " NIELEGALNĄ".

 

Chciałbym wyjaśnić ile to jest 10 zł w przeliczeniu na KILOWATOGODZINY . Urządzenie pobierające 1000W przez godzinę zużyje jedną kWh ...

 

Cena kWh zalezy od dostawcy od miasta i od paru innych czynnikow, to kwoty rzedu 35 do 55 groszy za kWh. Przyjmując 0,50 zł mamy aż 20 godzin na dobę by non stop doić gniazdko na kempingi i w każdej godzinie wyciągać z niego 1000W .... w lecie , na wakacjach , dzień długi .... są kempingi z zabezpieczeniami tak by więcej z gniazdka jednorazowo nie wyciągnąć jak 800W . Widzicie jaki to jest doatkowy dochód dla kempingu ... i to jeszcze nielegalny ale wszyscy na to patrzą przez palce . Całe szczście , że propozycja cennika nie zawiera wpisu , że energia jest wliczona w cenę podstawową a takie kempingi już widziałem też .

 

Kolego, w tym temacie zgadzam się z Tobą - na miesiące letnie jest to wysoka opłata, natomiast w obliczeniach nie masz ujętej stawki za przesył. Jak ostatnio podliczyłem rachunki z 2 lat to jedna KWh wyszła mi ponad złotówkę - opłaty stałe nie są jeszcze takie złe, ale już "opłata abonamentowa przesyłowa zmienna" (lub coś w ten deseń) liczona jest za każdą KWh i wychodzi prawie 2 tyle...

 

ogółem znam takich co to wszystko puszczą na 230V skoro już płacą i wtedy to już krucho - przy zabezpieczeniu 10A można by jechać ok 2200W non stop, i wtedy w 24H teoretycznie można by według moich obliczeń nabić rachunek na 50pln, (np klima, boiler, lodówka, kuchenka elektryczna, 2-3 laptopy, tv, komórki, czajnik, dekoder, 2 tv......) - pomysłów można by mnożyć...

 

domyślam się, że tu i tak będzie taryfa przemysłowa - ale takie opłaty chyba też w niej są? może nawet jest drożej (za dużą moc przyłącza? )

 

 

a wracając do tematu - dla mnie cena wychodzi ok 70zł z wi-fi i tyle spokojnie mogę zapłacić (auto+przyczepa+2+1 + prąd + wi-fi) - tyle płaciłem na Helkamp i w Łebie 2 lata temu za 2 + auto + namiot...

 

wiem, że lokalizacja inna, ale po rabacie robi się już dobrze... pożyjemy zobaczymy.

 

widzę, że wielu z Was bardzo emocjonalnie podchodzi do tego tematu i nawet z dużym uprzedzeniem do właściciela - a ja tam staram się gościa zrozumieć - inwestuje, a wiadomo, że chce zarobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingu tym (111?) podobno mają być podzielone miejsca ile możesz zająć, więc nie bardzo rozumiem po co podział samochodów na małe i duże. Jak ktoś przyjedzie dużym i się nie zmieści na wyznaczonym miejscu wtedy dopłata jest uzasadniona a tak :niewiem:

 

Wg mnie cena za kamper powinna być równa cenie za przyczepę. Miejsca tyle samo lub mniej (brak przedsionka). W momencie jak stoją obok siebie to korzystasz tak samo.

 

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć od właściciela czy przewidział miejsce do serwisowania kamperów, bo jakoś nie zauważyłem odzewu w tej, wcześniej już przeze mnie napomnianej, sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie cena za kamper powinna być równa cenie za przyczepę. Miejsca tyle samo lub mniej (brak przedsionka). W momencie jak stoją obok siebie to korzystasz tak samo.

 

 

Może i tak ale i tak doliczyć musi za parasol ogrodowy.. bo przecież będzie stał prawda?? :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wjedziesz przyczepą i wyjedziesz holownikiem i ja wjadę kamperem to powiedz czym różni się nasz pobyt i ilość zajmowanego miejsca? Ty rozłożysz przedsionek a ja rozwinę markizę . Ty zapłacisz 20 zł (plus osoby) a ja 25 (plus osoby) :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.