Skocz do zawartości

Otwieramy Camping pod Poznaniem


California-Holiday

Rekomendowane odpowiedzi

Jajka ogolić i do piaskownicy :lol:

 

Posprzeczaliście się a i tak wszyscy mają rację sprzedawać nie wolno, ale udostępniać za opłatą wolno :swieca:

 

 

 

Czy nie na to samo wychodzi? :niewiem:

 

 

Edytowane przez topmirex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek

cicho_0.jpg

 

Czytaj stopkę w mojej sygnaturze...

 

PS.

Podam inne rozporządzenie

Mianowicie właścicielami map podkładowych są powiatowe i wojewódzkie ośrodki geodezji - one mogą udostępiać mapy ale nie sprzedawać... haha dobre nie? rozporządzenie z 2004r. ale ważne. Czyli jednak nie na to samo wychodzi wobec prawa.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mało fajnie oslabiony.gif. Uważam jednak że rozliczanie energii elektrycznej według wskazań licznika jest najbardziej bezpieczne dla właściciela i najuczciwsze w stosunku do klienta.

 

 

Jeśli cena 1 kWh byłaby rozsądna (zbliżona do rzeczywistego kosztu) to też uważam to za najlepsze rozwiązanie. Jak mnie stać to używam farelka, klimy, kuchenki elektrycznej. Chcę mieć tani wyjazd oszczędzam energię.

 

 

Pozdrawiam

 

J.

 

P.S. Podane przez Michala rozwiązanie też byłoby ok - oczywiście pod warunkiem, że opłaty nie byłyby z kosmosu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchu hu hu.. to GEMIX by nie miał tanich wyjazdów - pomyślcie też o nim.

 

Zimno Włącza KLIMĘ

Ciepło Włącza KLIMĘ

 

Grześ też myślę o takim rozwiązaniu.. :ok:

 

 

dobrze jest jak jest pod warunkiem to co napisali poprzednicy rozróżnienie zabezpieczeń co do A.

4A

6A

10A

16A

 

to jest plus dla kempingu. :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajka ogolić i do piaskownicy :lol:

 

Posprzeczaliście się a i tak wszyscy mają rację sprzedawać nie wolno, ale udostępniać za opłatą wolno :swieca:

 

 

 

Czy nie na to samo wychodzi? :niewiem:

 

 

 

 

ja też nie rozumiem o co cała ta dyskusja ... mnie w sumie nie interesuje co napiszą w cenniku

mam dać dychę i to jest ważne, a czy to jest udostępnienie czy opłata za kw to już problem właściciela

w pewnym momencie myślałem że wszystkie kempingi w PL łamią prawo :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek a skąd masz telefon do Ufolza do pracy niewiem.gif

 

 

Grzesiu! a ufoldz pracuje w wydziale prawnym w ENEI ??

 

 

Jej dosyć że nie umie czytać to jeszcze się wypowiada bez logiki. Pamiętaj to forum dla sympatyków karawaningu nie dla płaczków i wychowanych przez babunie.

Nie moja wina że w szkole zabierali ci kanapki z plecaka, pozostaje jedynie współczuć.

 

Dla Twojej wiadomości pracuje w tej branży i jeżeli to co powiedziałeś było by prawdą to inkasent dostał by premie 2500zł a ty karę ponad 5000zł za NPE.

Ja wychodzę z założenia nie daje i nie biorę łapówki w waszym rejonie może jest inaczej.

Nie znasz się wiec nie zabieraj głosu.

 

Jasne podpowiadajcie - ja pojadę na to pole to będę miał jeszcze kasiorę za wykrycie NPE.

Nie piszę dalej w sprawie energii bo nie ma sensu. Jak niektórzy nie wiedzą czym jest Prawo Energetyczne wydane przez URE to ich sprawa.

 

widzę " kolego ", że jak brak ci argumentów w dyskusji to już musisz obrażać adwersarza w dyskusji ? tak najłatwiej, co ?

 

to, że pracujesz '' w branży " nie jest żadnym argumentem, chcesz to podam ci adres, gdzie sąsiad ciągnie ode mnie prąd ( i za co mi płaci, a nie mam na plecach napisu " caritas polska" bym za darmo miał mu udostępniać prąd za, który nie mało płacę.... ) może dostaniesz nagrodę ??

 

 

 

Effendi - jesteś upaty, choć nie masz acji. To, że przechodził koło was inspektor, kiedy sąsiad pozwalał ci skorzystać z jego prądu, to nie oznacza, że tak wolno robić! Otóż, dopóki nie posiadasz przyłącza, nie możesz korzystać z prądu. A to, że sąsiedzi sobie pomagają jest zupełnie inną sprawą. Gdyby inny "uczynny" sąsiad napisał oficjalny donos, wówczas inkasent by przyszedł sprawdzić - bo ma taki obowiązek. Ale do tego czasu nie wchodzą w dobosąsiedzkie stosunki, bo po co? Nikt na tym nie ucierpi. Ale oficjalnie nie wolno! W rejonie gdzie mieszkam było kilka interwencji właśnie dzięki "uczynnym" sąsiadom. Nawet słyszałem, jak znajomy opowiadał, jak inasent się go pytał: "a coś pan takiego sąsiadom zobił, że na pana donos zobili". Gdyby nie ten donos, pies z kulawą nogą by nie przylazł spawdzić.

 

 

To nie mój upór Michał, to wiedza, którą posiadłem, zanim zgodziłem się sąsiadowi użyczyć prądu. Niestety zanim coś zrobię zasięgam tzw "języka" co mi wolno a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. widzę " kolego ", że jak brak ci argumentów w dyskusji to już musisz obrażać adwersarza w dyskusji ? tak najłatwiej, co ?

 

2. to, że pracujesz '' w branży " nie jest żadnym argumentem, chcesz to podam ci adres, gdzie sąsiad ciągnie ode mnie prąd ( i za co mi płaci, a nie mam na plecach napisu " caritas polska" bym za darmo miał mu udostępniać prąd za, który nie mało płacę.... ) może dostaniesz nagrodę ??

 

3. To nie mój upór Michał, to wiedza, którą posiadłem, zanim zgodziłem się sąsiadowi użyczyć prądu. Niestety zanim coś zrobię zasięgam tzw "języka" co mi wolno a co nie.

 

1. odp. to "ty" (specjalnie z małej litery) użyłeś obelg wobec mnie ale cóż ... (zazdrość wiedzy nie zna granic).

2. a właściwie to chcę adres, (może przy :piwko: zrozumiesz idee ZE) ale nie po to aby nakręcić ludzi bo nie jestem "podpierd....czem" ale ty chyba byś nie chciał wiedzieć ile grozi w twoim przypadku za taki NPE

3. Błąd.. W rozmowie twojej nie padło stwierdzenie - sprzedać energię, odsłuchaj dokładnie rozmowę a mianowicie "może pan udostępnić swoje przyłącze w celu zasilenia urządzeń energetycznych". (ale to na marginesie)

Także "kolego" prosimy o opanowanie i naprawdę pomaganie sobie nawzajem a nie od razu palca w oko i ja mam racje..

Mieliśmy już zakończyć temat energii na kempingu.

Podaliśmy artykuły z PE, które wydało URE.

uważam że C-H powinien docenić nasze trudy i przepychanki aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchu hu hu.. to GEMIX by nie miał tanich wyjazdów - pomyślcie też o nim.

 

Zimno Włącza KLIMĘ

Ciepło Włącza KLIMĘ

 

Grześ też myślę o takim rozwiązaniu.. :ok:

 

 

 

Nie ma tragedii. Dane tech. mojego modelu:

Pobór mocy:

chłodzenie (W)500

ogrzewanie (W)800

Bezpiecznik (A)3

 

 

Rozsądne podejście wykazał właściciel Browarnego w Sandomierzu. Mieliśmy wybór : licznik (1 zł/kW) lub ryczałt (10 zł/ doba). Ja moim kamperko-busikiem przez 3 doby zużyłem prądu za 3 zł. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Tomku ja już skończyłem.

myślę że Effendi zrozumiał - problem kempigu oraz pobierania opłat i branży energetycznej.

Tak jest i już.

 

Nie przeskoczymy tego. Dlatego na południu europy jest parcela z prądem i koniec. a co kogo obchodzi ile ciągnie.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )

3. Błąd.. W rozmowie twojej nie padło stwierdzenie - sprzedać energię, odsłuchaj dokładnie rozmowę a mianowicie "może pan udostępnić swoje przyłącze w celu zasilenia urządzeń energetycznych". (ale to na marginesie)

( ... )

 

 

Rozmowę przeprowadziłem w biurze Zarządu Grupy Enea SA - nie wiedziałem, że tam nagrywają rozmowy z klientami :niewiem: bez poinformowania mnie to chyba jest przestępstwo :oslabiony: ( to tak na marginesie - bo ktoś mi sugeruje, że mam sobie coś odsłuchać )

 

 

No Panowie luzujcie - bo mało fajnie się zaczyna to czytać oslabiony.gif ...

 

Święte słowa Tomek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.