Skocz do zawartości

Otwieramy Camping pod Poznaniem


California-Holiday

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również obserwuję wątek od samego początku i coraz bardziej jestem przekonany, że to będzie miejsce na tłuczenie kasy, takie bezduszne, gdzie właściciel dba głównie o zabezpieczenie swojego .... (interesu).

 

Wydaję mi się, że dla osób zafascynowanych podróżami to nie tylko cennik i regulamin, ale to miejsce musi mieć to "coś", czego przy takim podejściu może niestety zabraknąć.

 

Obym sie mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 10 zł ( Pojazdy klas: A,B,C,D,E,F,S,G,H)

 

Cena 15 ZŁ ( Pojazdy klas: I, K,)

 

Ściąga z klasami: http://pl.wikipedia....Klasa_samochodu

 

 

Tak jak pisałem nigdy nie będzie 100% zadowolonych klientów tylko 70-80%

 

Dla niektórych tak prosty cennik będzie nawet za bardzo zagmatwany i niejasny

 

inni zaś nie będą mieli pytań i będzie dla nich jasny i czytelny.

Edytowane przez California-Holiday (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie miał wątpliwości będzie dostępna rozpiska w recepcji.

 

brawo.gifbrawo.gifbrawo.gifbrawo.gifbrawo.gifbrawo.gif

 

to będzie najbardziej "user friendly" kemping w tej części Europy :)

 

Skoro opłata będzie zależna od klasy samochodu, to może opłata za kemping powinna być zróznicowana od wysokości przychodu z ostatniego pit 37 ?? mikolaj.gif

 

przedstawianego wraz z aktualnym OC przyczepy i wpłatą kaucji ochroniarzowi ??

 

 

nie no sorry kolego ale teraz to mnie rozbawiłeś....

 

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo.gifbrawo.gifbrawo.gifbrawo.gifbrawo.gifbrawo.gif

 

to będzie najbardziej "user friendly" kemping w tej części Europy :)

 

Skoro opłata będzie zależna od klasy samochodu, to może opłata za kemping powinna być zróznicowana od wysokości przychodu z ostatniego pit 37 ?? mikolaj.gif

 

przedstawianego wraz z aktualnym OC przyczepy i wpłatą kaucji ochroniarzowi ??

 

 

nie no sorry kolego ale teraz to mnie rozbawiłeś....

 

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów

 

Jacek

 

Odpowiedz moja jest taka sama juz wyżej.

 

Nie da się wszystkim dogodzic.

 

A czy ktoś się zdecyduje na przyjazd czy też nie to moim zdaniem indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California-Holiday, popatrz, popełniłeś od samego początku wiele błędów przy planowaniu tego kempingu. Poczytałeś trochę opinii i zweryfikowałeś swoje zdanie. Wg mnie duży plus dla Ciebie. Wydaje mi się, że warto nadal czytać :-) Zauważ, że cennik masz już prawie czytelny. Pozostał problem z ocenianiem samochodu duży - mały. Weź pod uwagę, że na kemping może przyjechać pojazd, który w żaden sposób ie będzie podlegał pod dotychczas określone normy (nowa marka, czy nawet pojazd typu SAM). Po co komplikować życie? Jeśli ktoś przyjeżdża przyczepą - musi ją czymś przycholować. Jest w tj nieszczęsnej sytuacji, że płaci osobno za przyczepę, osobno za samochód. Niestety, tak już jest i tyle. Za to przyjeżdżający kamperem płacą wyłącznie za kamper. Ktoś tu wcześniej stwierdził, że kamperowcy są w gorszej sytuacji bo płacą drożej. Guzik prawda - płacą taniej bo za jeden pojazd, a nie za 2. Wydaje mi się, że w tym układzie, jeśli już musisz pobierać opłaty za holownik, to nie różnicuj go na duży i mały. Będziesz miał mniej stresów. A skoro różnicujesz przyczepę od kampera, to za kamper będziesz uważał każdy pojazd przystosowany do nocowania w nim. Wówczas osobówka, w której wystarczy rozłożyć siedzenia, żeby spać nie będzie się pod to zaliczać. W efekcie ci, którzy rezygnują z komfortu typowego kampera/przyczepy będą mieli trochę taniej. Wówczas przyjadą do Ciebie. Cennik robi się czytelniejszy, nie masz punktów, które można traktować "uznaniowo". Wszystko jest jasne i klarowne. I tak będziesz mieć problemy, bo przyjedzie osławiony T4, który jest przystosowany do nocowania i policzysz go za kamper, po czym przyjedzie drugi kolega, który tym T4 przyciągnie przyczepkę. Jeśli ustawi się na jednym miejscu skasujesz go za przyczepkę i holownik. Ten pierwszy będzie miał pretensje - taki sam T4, a płaci mniej. Ale sumarycznie płaci mniej ten, który w tym T4 śpi. Masz rację, nigdy nie będą zadowoleni wszyscy, ale może warto dążyć do takiego celu? W tej chwili pytasz i planujesz działanie kempingu. Jeśli tak - możesz jeszcze wiele rzeczy zmienić i zdecydować inaczej. Nie usztywniaj się. Czekamy na dalsze opisy. A na pewno na informację, gdzie ten kemping i kiedy można będzie tam przyjechać. Pomyśl jeszcze, że koledzy z forum mogliby zorganizować u Ciebie jakiś zlot. Wtedy masz na raz duże obłożenie i choćby tylko z tego powodu warto by wtedy zaproponować (tylko na czas tego zlotu/spotkania czy jeszcze jak to nazwiemy) szczególny rabat. Może to być opłata w wysokości np 40 PLN za parcelę bez liczenia ile na niej ludzi, samochodów, przyczep itp. Masz nagle np. 20 załóg, po 40 PLN od każdej lekko wpada 800 dziennie bez komplikacji. To już takie nietypowe sytuacji ale warto j również przemyśleć. Do cennika ich podawać nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz w innym kierunku:

pozycja z cennika "- Namiot: 10 zł" chodzi ci o namiot rozbity gdzieś tam koło przyczepy czy o przedsionek niewiem.gif żeby nie było niedomówieńhmm.gif

 

Namiot na polu namiotowym

ew. namiot koło przyczepy

 

Przedsionek nie ma ekstra dopłaty , tak samo jak ustawianie stolików leżaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd - 10 zł ....

 

Pytanie : czy macie lub będziecie mieli zezwolenie na redystrybucje energii elektrycznej ? Na jakiej podstawie ustalacie tak drakońską cenę za nielegalną odsprzedaż energii . ZAZNACZAM SŁOWO " NIELEGALNĄ".

 

Chciałbym wyjaśnić ile to jest 10 zł w przeliczeniu na KILOWATOGODZINY . Urządzenie pobierające 1000W przez godzinę zużyje jedną kWh ...

 

Cena kWh zalezy od dostawcy od miasta i od paru innych czynnikow, to kwoty rzedu 35 do 55 groszy za kWh. Przyjmując 0,50 zł mamy aż 20 godzin na dobę by non stop doić gniazdko na kempingi i w każdej godzinie wyciągać z niego 1000W .... w lecie , na wakacjach , dzień długi .... są kempingi z zabezpieczeniami tak by więcej z gniazdka jednorazowo nie wyciągnąć jak 800W . Widzicie jaki to jest doatkowy dochód dla kempingu ... i to jeszcze nielegalny ale wszyscy na to patrzą przez palce . Całe szczście , że propozycja cennika nie zawiera wpisu , że energia jest wliczona w cenę podstawową a takie kempingi już widziałem też .

 

 

C-H napisał :

Generalnie chodzi o zajmowanie miejsca na Campingu

 

rozumiem , że im więcej zajmuję tym więcej płacę ----- logiczne

 

ale w II wersji cennika znowu kamper jest łojony

 

Camping (przyczepa) 20 zł

- Camper: 25 zł

 

szerokość ta sama ( pełnowymiarowe kampery bo T4 oczywiście mniej ), długość przyczepy z dyszlem często przekracza średniego kampera który ma 5,60 cm

Ponownie , więc pytam dlaczego i gdzie logika , którą wcześniej zauważyłem i przyznałem ???

 

Kolego C-H ...proszę o rzeczowe odpowiedzi bez nakazów powrotu do postów wcześniejszych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.