Skocz do zawartości

Przyczepa dla 4 osób ktora polecacie?


marcia

Rekomendowane odpowiedzi

CZEŚĆ

Lucjan :ok: wydaje mi się że trochę drogo , a podejżane że tak szybko opuszcza o 2 tyś, a decyzja należy do Ciebie. :)

 

Ponieważ jestem początkującym karawaningowcem, z tej przyczepy od razu zrezygnowałem i kupiłem inną sprawna (założenie było by nie wchodzic w jakiekolwiek remonty i naprawy, uzupełnienia).

Przykład podałem, by unaocznić jak łatwo - nie znając się na materii - można się wpakować w kłopoty, względnie można też założyć, że i sprzedajacy nie znał dokładnie istoty uszkodzenia a zależalo mu na szybkim sprzedaniu towaru i odzyskaniu zainwestowanych w sprowadzenie przyczepy pieniędzy.

O przyczepie tej napisałem też, bowiem znawca przyczep i ich budowy może właściwie ocenić zakres uszkodzenia i możliwość jego naprawienia (bo może być ono niewielkie) i nabyć artykuł za stosunkowo nieduże pieniądze (po udanym targu), bo jak zaznaczyłem wnętrze i wyposazenie jest naprawdę eleganckie i zadbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiyam.

Pytanie do marci.Czym chcesz to ciągać jakie masz autko i jakiej jest mocy ewentualnie jego waga.To jest podstawa,Cena do 5000 raczej nie powala sprzedającego.Jezeli ma to byc sprawne,a przede wszystkim suche/szczelne/i jeszcze chcesz powyżej czy tez w okolicach 1990r. to raczej chyba nieosiągalne albo albo.Czasami jadąc po części zakupuję tez przyczepe i wierz mi ,przynajmniej w niemczech trudno coś w miarę dobrego kupić poniżej 1000 euro.dolicz ubezpieczenie tablice celne.Wszystkie te cuda sprzedawane do 4000 zł to są podejrzane jakościowo,nie wierzę w altruistów.Licz się z wydatkiem ok.6000.Nie jestem pewny ale jak coś dobrego wyczaję w Niemczech to może jeszcze w kwietniubęde się toczył przez Kołbaskowo.Podaj nr komórki to może sie zdzwonimy /jeżeli jeszcze czegoś nie nabędziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; temat 'Przyczepa dla 4 osób ktora polecacie?'jest wałkowany już od 17 lutego,ma najwięcej wyświetleń 3205,odpowiedzi 196 i co ?i nic Marcia jak nie miała przyczepy tak nie ma.Zadaje sobie pytanie czy Ona chce ją kupić,bo po tylu sugestjach,tylu radach to napewno stała się już znawcą przeczep.Mając ok.10000 zł.jestem przekonany,że można kupić przyczepę w dobrym stanie i napewno full wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za 10 000 naprawdę można wyhaczyć coś dobrego. :ok:

 

Ale przez nieuwagę, błędną decyzje czy też pośpiech można wyhaczyć coś co będzie tylko problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak Wy kupowaliście swoją, to była pierwsza czy nawet dziesiąta którą zobaczyliście? Bo ja przymierzałem się ponad rok, zjeździłem pół naszego pięknego kraju, obejrzałem mnóstwo "super" przyczep i wreszcie kupiłem ..."na swoim podwórku". Moim zdaniem przyjdzie czas i na Marcie, zobaczy właśnie TĘ i ... będzie "posiadaczką swojej wymarzonej". W tym przypadku - moim zdaniem - czas gra na jej korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Irek3 myslisz ,ze mialam tak dużo przyczep do wyboru najbardziej pasowałaby mi z piętrowym łóżkiem. Od czasu założenia wątku znalazłam takie trzy jedna ciekła ,drugą ktoś juz kupił ,a trzeciej nie byłam pewna choc i tak jej nie kupie ,bo została sprzedana.Wszystkie sugestie i rady wziełam sobie do serca i wykorzystuje je przy oglądaniu przyczep i właśnie dzięki tym radą nie kupiłam jednej co po dokładnym obejrzeniu okazło sie ,ze ciekła.Zapewniam Cie ,ze przyczepę kupię, do urlopu mam czas i nie mam powodu ,by się spieszyc i na gwałt kupować cos na siłę.

 

Mirekmat mamy scenica ile wazy to nie wiem ,ale silnik ma 1900TDI.Za przyczepkę mozmy dac do 10.000 ,najlepiej ,gdyby była z pietrowym łóżkiem ,ale to nie warunek juz teraz szukamy nawet i z dwoma .Podam numer męża w razie czego on podjedzie czy sie zgadacie 600 458 160 .

 

Tomii,jacol dzięki za nie poganianie ,bo już myslałam ,ze wszyscy znalezliscie swoje przyczepki tak łatwo i szybko.Nie widzę powodu dla którego miałbym sie tak bardzo spieszyc ,bo im robi sie cieplej to przczepek przybywa ,a moze mi sie tak wydaje :hmmJackol właśnie mam nadzieje ,ze tak bedzie jak napisałeś ,ze wejde do przczepki i tak mi sie spodoba ,że będę chciała właśnie taka mieć

 

Pozdrawiam wszystkich goraco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcia to musi być miłość od pierwszego zobaczenia :] - i pamiętaj nic się nie śpiesz, za tą kwotę na 100% da się znaleźć coś zadbanego, z piętrowym łóżkiem i z początku lat 90 :zlo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mistrzem cierpliwości do tej pory był Filip. Ja niestety strasznie się napaliłem i niestety musiałem 2 miesiące dłubać, żeby wyeliminować zgniłą i cieknącą konstrukcję ścian. W którymś wątku, w zeszłym roku opisywałem. Tak więc głowa do góry, bez pośpiechu, nie rób takiego błędu.

 

http://www.forum.karawaning.pl/album_personal.php?user_id=22

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk ogladajac zdjęcia wygląda na to ,ze miałeś dość poważny remont przyczepki.W kipe takim jednym co strasznie nam się podobał była właśnie ścianka do wymiany ,ale w takim miejscu ,że był to bok i kawałek przodu.Obawialiśmy sie remontu i go nie wzieliśmy ,choć okazja byała ,bo 95 rok za 9200.

 

Tomii mam taką nadzieje choć już nawet szukamy z dwoma łóżkami.Najwyżej dorobimy piętrowe .Dzięki za pocieszenie :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jak oglądałem przed zakupem, to oczywiście wszedłem popatrzyłem jak wół w malowane i bardzo mi się podobało, wstydziłem się zaglądać w każdy kąt, ufałem sprzedawcy. Po przywiezieniu pomacałem ściany wszędzie i okazało się, że w przednim rogu ścianka bardziej się ugina niż gdzie indziej. Oderwałem kawałek tapety i zobaczyłem zaciek. Otworzyłem przedni luk, wsadziłem głowę i patrzę a tam to samo. Szarpię za uchwyt zewnętrzny, a on się rusza. Po stwierdzeniu faktów oderwałem poszycie wewnętrzne i moim oczom ukazało się totalna zgnilizna.

 

Czyli reasumując :

- poszarpać za uchwyty zewnętrzne -nie mogą "majtać",

- naciskać listwy narożne - nie mogą się uginać,

- macać ile się da ściany od wewnąrz (za firankami w rogach szczególnie) - nie mogą się uginać,

- otworzyć wszystkie lugi i wsadzić głowę jak się tylko da,

- każdy widoczny silikon od zewnątrz powinine budzić podejrzenia, szczególnie przy listwach narożnych

- po wejściu do środka możemy nie poczuć zapachu stęchlizny (przynajmniej ja nie czułem), szczególnie podczas zimowych zakupów, kiedy są mrozy,

- sprawdzić, czy uszczelki od otworów okiennych nie odchodzą od zewnętrznej strony ściany, jeśli tak to sprawdzić, czy nie ma śladów od wody,

- u mnie była jeszcze jedna ciekawostka, trzeba dokładnie się przyjrzeć poszyciu zewnętrznemu czy nie ma malutkich dziurek, tędy też dostała się woda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.