Skocz do zawartości

Przyczepa dla 4 osób ktora polecacie?


marcia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co prawda poszukiwana jest przyczepa dla 4 osób, ale chcę się podzielić wiadomością o przyczepie dla 3 osób.

Oto ona http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T148440

Gdy poszukiwałem przyczepki dla siebie skierowałem swoja uwagę właśnie na nią. A ponieważ stoi w komisie w mojej miejscowości, podjechałem ją obejrzeć.

Wrażenia. Bardzo ładna, zadbana, dobrze wyposażona, ale ma jedną usterkę. Okazało się - czego sprzedający nie podał w ogloszeniu - że przyczeka była stuknięta w tył. Przy czym: ślad uderzenia jest niewielki - po prostu lekkie skaleczenie na zderzaku i wypięta, nie wiem jak to się nazywa, osłona tylnego poszycia (na fotce widać że to poszycie plastykowe jest zabezpieczone taśmami). Ponadto zauważyłem, że płyta zakrywająca palniki kuchenki podczas podnoszenia do góry zacina się o górną szafkę, co mi sugerowało, że szafka kuchenna jest jakby lekko podniesiona jedną stroną do góry, czyli jakby była wyniesiona do góry (faktem jest, że okleina ściany przylegająca do szafki jest naderwana - czyli szafka była lekko przemieszczona, pewnie od uderzenia do tyłu. Zatem albo jest coś z podłogą, ale śladów połamania podłogi od spodu nie zauważyłem).

Ponieważ nie znam się na budowie i strukturze ścian przyczepy i nie chciałem wchodzić w remonty nie mogąc przewidzieć zakresu naprawy, zrezygnowałem z jej kupna (gdyby była bez tych śladów kupił bym na pewno) zadzwoniłem do właściciela przyczepy (pod numer komórkowy) z pytaniem ile obniży cenę z powodu śladów uderzenia i konieczności naprawy. Wytrawny cwaniak zapytał ile jestem skłonny dać, ja mu odpowiedziałem, że po pierwszych pobieżnych oględzinach przyczepa nie jest w tym stanie więcej warta niż 10 tys. zł zaś po dokładniejszych oględzinach na pewno jeszcze mniej. On nawet nie zastanawiając się od razu powiedział: Za 10 tys. to bierz pan ją natychmiast, w tej chwili. Jestem przekonany, że na pewno z tej ceny 10 tys. zł jeszcze można sporo uszczknąć. Zatem jeżeli ktoś lubi majsterkować i potrafi to zrobić, to przyczepka jest warta polecenia, bo młoda wiekiem, naprawdę ładnie w środku wygląda i jest zadbana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Długo sie nie odzywałm ,ale ciągle szukamy przyczepki jezdzimy i oglądamy.Z łóżkami piętrowymi nic nowego nie widzielismy więc zostaje tylko solifer .Mąż juz zaczyna cos przebąkiwac ,by moze kupić z dwoma łóżkami ponieważ jest większy wybór i są nowsze roczniki w tej cenie.Ewntulnie dorbic łózko lub sprobowac ,by dziewczynki razem spały.Ja juz jestem tak zamotana ,ze nic nie wiem.Byliśmy nawet w Niemieckich komisach miał być taki wielki ,a stało na nim moze z 10 przyczepek ,ceny wcale nie były atrakcyjne ,ale był tez niemiecki odowiednin polskiej N tez malutki i wygląd podobny.

 

lucjan niestety tak jest ,ze sprzedawca chce coś ukryć ja tylko raz trafiłam na jednego co pokazywał wady przyczepki ,a tak musisz ogladać z każdej strony bardzo dokładnie.Bardzo często zdaża sie tak ,ze na zdjęciu jakaś pięknie wygląda ,a na żywo ,szkoda gdać.Życzę powdzenia w szukaniu i kupowaniu .

 

Zauważyłam ,ze teraz zaczyna być znacznie wiecęj przyczepk i ceny nie poszły w górę wiec napawa mnie to optymizmem i wierze ,ze wkońcu upatrzymy i kupimy jakieś cudeńko .

 

[ Dodano: Pon 26 Mar, 2007 15:07 ]

Ta przyczepka jest w środku bardzo ładna dostałam zdjęcia na maila ,ale z wiechrzu nie wygląda za ciekawie .I tak sobie myslę czy takie coś warte jest kupienia?Z pomalowniem jej problemu byśmy nie mieli ,ale czy to tylko kwestia polakierownia? :ok:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=179381519

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcia, pomalowanie cycepy to nie takie hop siup To nie dosc, ze wydatek to jeszcze wymaga kupe pracy i rozbiorki elementow np uszczelek w oknach, ktore czasami juz potem nie trzymaja. Ja bym to sprobowal doszorowac :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej jaka zapuszczona :ok:. Cena niby dobra jak za ten rok, ale lakierowanie u lakiernika to będzie kwestia jakiś 2 k zł jak nie więcej i to też nie będzie perfekt bo rozbierać wszystkiego do żywego nie będzie (listwy aluminiowe, okna itp) tylko pozakleja taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba bliżniak przyczepy Szarego, co?

 

 

Dokładnie, to dłuższa domiana mojej przyczepki :) I podpowiem, że brud łatwozchodzi z lakieru więc tu nie ma problemu. Lakier jest nawet nawet, więc tym nie trzeba się przejmować w avento.

 

 

hehe, zagalopowałem się, to burstner zapuszczony. A propo avento to jest z nią tak jak pisałem :ok: A burstnerka napewno też da się odpicować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie to chyba warto bedzie ją obejrzeć .Męzowi troszke środek sie nie spodobał orzekł ,ze jest troszke brudny ,ale meble ma nawet przyzwoite.Z lakierowniem w razie czego nie byloby problemu mąz ma znajomych lakierników wiec nie byłoby tak żle .Ale moze da się doszorwac.Stan z zewnątrz sprzedawca określił jako dobry wewnątrz jako bdb-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcia przyczepy są lakierowane dość cienką powłoką lakierniczą i w dodatku jest to blacha młotkowana (rybia łuska). Używanie większości past regeneracyjnych które na samochodach dają super efekt nie ma sensu. Lakier wyciera się do gołej blachy na "górkach" blachy a w dołkach pozostaje pasta. Jeżeli już coś to środki do usuwania zacieków wodnych (np. środki do mycia kabin prysznicowych :)) - był gdzieś stary temat o myciu przyczep - poszukaj.

 

Jak już przyczepa będzie czyściutka i będzie świeciła w słoneczku wtedy można użyć czegoś do konserwacji lakieru. Tylko tu też trzeba być ostrożnym, i najpierw wykonać próbę na jakimś mało widocznym kawałku :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.