Skocz do zawartości

Przyczepa dla 4 osób ktora polecacie?


marcia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiesz co Marcia, a ja bym zrobił tak :

żadne tam piętrowe łóżka, kupuję normalną, dużą ok. 5 m. przyczepę, taką co to ma na końcach dwa łóżka - jedno dwuosobowe, dla Was [ale trzeba zrobić próbę na leżąco ], ten "pokój" ma na ogół zasuwane drzwi i dobrze oraz, na drugim końcu jest b.duże łóżko, 3 a jak ludzie mniejsi to prawie 4osobowe .Następnie, przy pomocy brata, stolarza oraz umiejętności szycia, dzielę to łożko wzdłuż, wstawiając między materace tapicerowaną przegrodę taką na wys. np. 40 cm. czyli starsza córka już nie wpada na tę młodszą. Aby dzieci miały trochę intymności lub aby nie było sporów o rzeczy, od górnej płaszczyzny naszej przegrody łóżkowej do sufitu puściłbym jakąś siatkę lub ładną kotarkę. Masz w ten sposób prawie dwa oddzielne pokoiki sypialne.

Na ogół łóżek w przyczepie nigdy się nie składa na dzień - za dużo roboty, dlatego tak ważny jest dobry przedsionek, tam się gotuje, je itp. Przyczepa służy w zasadzie do spania i trzymania suchych rzeczy jest też miejscem zamontowania lodówki czyli spiżarnią.

 

Miłych przemyśleń, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek no to dałeś mi do myślenia.Super pomysł :-] bede musiała powiedzieć mężowi .Na brata stolarza nie mam co liczyć ,niestety z rodziną wychodzi sie najlepiej na zdjeciach.Pomysł super mam nadzieje ,ze mężuś bedzie umiał coś takiego zrobić :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek niestety z rodziną wychodzi sie najlepiej na zdjeciach. Pomysł super mam nadzieje ,ze mężuś bedzie umiał coś takiego zrobić :)

 

 

Pod warunkiem ze stoisz w środku :-]:):) a mężuś jak umiał zrobć jedno i drugie to i musi umieć zrobić przegródkę :-] i kupuj w końcu te przyczepę, przecież ludziska jeżdża pod :) z maleńkimi dziecmi i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Marcia, ja bym zrobił tak :

 

żeby nic w przyczepie nie zepsuć, bo przecież kiedyś ją być może będziecie sprzedawać a poza tym starsza córka pewnie niedługo zacznie jeżdzić sama, to kupiłbym 5 płyt - pierwsza o wym.dł- od okna do końca łóżka a szer.takiej, że jak ją położysz na łóżku [ materace zdjęte a stolik złożony na dół w pozycji do spania ] to, po położeniu jej na środku obie klapy skrzyń możesz otwierać. To będzie podstawa naszej przegrody.

 

Do tej podstawy przykręcam za pomocą kątowników meblowych [ dość długich i dość gęsto bo dzieciaki będą ją na pewno pchały nogami zapierając się o boczne ściany przyczepy plecami - no chyba, że masz anioły ] pionową płytę będącą naszą przegrodą - potem owijam tę pionową płytę cienką gąbką i obszywam materiałem.Przegroda już jest.

 

Pozostałe dwie płyty przycinam tak, żeby wypełniły przestrzeń na klapach skrzyń zapewniając ten sam poziom spania. Jak na to położysz materace, w ten sposób można dostać się do dowolnej skrzyni nie rozbierając całej konstrukcji. Myślę, że ta pozioma płyta może być o gr.1-1.5 cm a ta pionowa też nie grubsza bo jak otapicerujesz to żeby Ci materace weszły.

 

Pozdrawiam, Jacek.

 

PS. ta przyczepa wcale nie musi być najnowsza, ale na pewno musi się Wam podobać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andriu wiem ,wiem ,ze jeżdża ,bo z 4 lata temu sami tak jezdzilismy :banned: i było super .To samo mąz mi mówi .

 

Mirek cos stracilismy ostnio nadzieję ,ze uda nam sie coś kupić do długiego majowego weekendu.Mam nadzieję ,ze do lata coś sie trafi i kupimy.

 

jacek l tak za jaskieś 2 -3 lata będzimy chcieli wymienić przyczepę ,więc najlepiej jakby przeróbek było jak najmniej .Jak mąz wróci z pracy to przedstawie mu Twój projekt i sie wypowie czy bedzie umiał cos takiego zrobic :banned:

 

Ide poprzeglądać stronki z przyczpami moze trafi sie cos nowego :biwak:

 

[ Dodano: Pon 12 Mar, 2007 15:33 ]

Te dwie mi się bardzo podobaja ,ale moge sobie o nich pomarzyć ,gdyz sa strasznie daleko no i do ceny dochodzi jeszcze koszt rejestracji wiec wyszłoby duzo wiecej niz planowlismy

http://www.klaja.com.pl/oferta.html?id=26

http://www.klaja.com.pl/oferta.html?id=30

One sa chyba tej samej wilkosci co solifer :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Solifer cholernie mi się podoba, szkoda że jest ich relatywnie niewiele na rynku naszym i naszych zachodnich sąsiadów. Kiedyś miałem do czynienia z fińskimi produktami (autobusy) i muszę przyznać, ze była to bardzo solidna produkcja. Przyczepki też wydają mi się solidnie wykonane. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.