Skocz do zawartości

oznaczenie zestawu


Rekomendowane odpowiedzi

Tak to czytam i mam jeden wrażenie,że tu nie chodzi o to czy trzeba czy nie trzeba czy to są kwestie bezpieczeństwa czy widzimisię urzędników.Tylko o to aby znaleźć przepis że nie trzeba bo przyczepa brzydko wygląda.

Panowie nasze zestawy są naprawdę długie i jadąc za takim zestawem w nocy który ma te tablice będę widział już z daleka ,że czeka mnie niebezpieczne wyprzedzanie.

 

APELUJE DO WASZEGO ROZSąDKU A NIE DO POCZUCIA ESTETYKI-JEżDZICE Z DZIEćMI I żONAMI Z NAJBIżSZYMI, :-]

 

Marek, jeżeli ten przepis obowiązuje również kempingi to działa to tak,że jeżeli posiadasz zestaw krótszy niż te 8metrów to nawet gdybyś chciał to nie wolno Ci oznakować w ten sposób swojego zestawu bo będziesz wprowadzał w błąd innych uczestników ruchu.!!!!

 

[ Dodano: Czw 08 Mar, 2007 20:19 ]

Panowie mały przykład.

 

Tak wygląda nowa naczepa ciężarowa.

 

http://www.wielton.com.pl/ns34kt.html

http://www.wielton.com.pl/pc16pt.html

 

Z pewnością posiada ona homologację i jest dopuszczona do ruchu,i logicznym jest ,że jak będzie w zestawie,to przekroczy 8m długości.Fabrycznie ma zamontowane tablice o których mowa w przeciwnym razie nie miałaby homologacji.

 

A tak wygląda przyczepa też ciężarowa.

 

http://niewiadow.pl/Trailers/exeProduct/?id=206

 

Również po podpięciu do holownika przekroczy 8m długości i z pewnością posiada homologacje mimo,że nie ma tablic.

 

Gdzie i kto popełnił błąd w świetle obowiązującego i opisywanego tutaj prawa???

I dlaczego jest wydana homologacja na tę drugą przyczepę skoro wałkowany przez nas przepis jest obowiązujący???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdzie i kto popelnil blad w swietle obowiazujacego i opisywanego tutaj prawa???

I dlaczego jest wydana homologacja na te druga przyczepe skoro walkowany przez nas przepis jest obowiazujacy???????

Nikt nie popelnil bledu bo ten producent stworzyl i dostal homologacje na P O J A Z D a nie zespol pojazdow czy tak trudno to odroznic?. Logicznym jest, ze jezeli ta przyczepa mialaby dlugosc wieksza niz osiem metrow wtedy producent zobowiazany bylby do oznakowania fabrycznie takiego POJAZDU tak jak to robia przy wskazanych przez Ciebie naczepach.

Homologacja jest na pojazd i tu producent nie ma poprostu takiego obowiazku a jezeli Ty podepniesz ta towarowke do samochodu i zestaw wtedy przekroczy 8 metrow to wtedy Ty jako uzytkownik naszych drog jestes zobowiazany oznakowac go w/g aktualnych przepisow.

 

ps. Godzinke temu wracajac ze sluzby widzialem VW LT35 z laweta na samochody osobowe. Laweta miala dwie tablice z przykladu 2. Cos w tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznym jest,że tej drugiej przyczepy nie pociągniesz niczym krótszym niż 3m.

Na tym polega bzdurność tego przepisu i ten przykład miał to pokazać.

 

Ten przepis to bubel.Możemy przypuszczać, że ustawodawcy chodziło o pojazdy długie i ciężkie, a wyprodukował bubel bo zamiast "i" wpisał "lub".

Trudno trzeba to trzeba.

Najlepsze jest to ,że mój zestaw przekracza tylko o 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznym jest,że tej drugiej przyczepy nie pociągniesz niczym krótszym niż 3m.

Na tym polega bzdurność tego przepisu i ten przykład miał to pokazać.

 

Ten przepis to bubel.Możemy przypuszczać, że ustawodawcy chodziło o pojazdy długie i ciężkie, a wyprodukował bubel bo zamiast "i" wpisał "lub".

Trudno trzeba to trzeba.

Najlepsze jest to ,że mój zestaw przekracza tylko o 10cm.

 

Ten przepis to nie jest bubel, jest głupi, ale jak mało co jest czytelny. A to czy znjadę na rynku coś krótszego niż 3 metry czy nie ustawa nie może przewidywać, bo a nuż w Japonii zrobią jakiś extra mocny traktor ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj [you]

 

Odrabiajac zalegla "lekture" w temacie oznaczenie zestawu chce krotko zabrac glos...

W dniu dzisiejszym mialem okazje rozmawiac z kilkoma policjantami z SRD w Poznaniu ( mieli znowu jakas akcje na drodze i byla taka mozliwosc ) i kazdy z nich potwierdzil, ze obowiazkiem kierujacego samochodem lub zespolem pojazdow powyżej 8 metrow dlugosci lub 12 T DMC jest oznakowanie tegoz tablicami odblaskowymi. Przywolywali na potwierdzenie swoich slow te same rozporzadzenie o jakim ja pisalem kilka dni wczesniej w tym temacie. Tak wiec dla mnie temat jest juz zamkniety i wiem, ze bede musial jakos swoj zestaw oznakowac. Ma on 9,45 mb.

MarcinT! jak sprawdzilem najtaniej odblaski mozna kupic w internecie ( ktos tutaj podawal linki do tej strony, ale nie pamietam ktory z userow ).

 

Proponuje tym, ktorzy sie zdecyduja na oznakowanie, wykorzystac odblaskowe folie samoprzylepne w odpowiednich kolorach, wydaje mi sie ze jest to najtansze rozwiazanie, w kazdej agencji reklamowej mozna zamowic wykonanie takiej tablicy lub zakupic folie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jerry.

 

Dzięki za pytania do panów policjantów, ale w dalszym ciągu moje zdanie na ten temat brzmi :

NIE WIESZAM.

 

Ten wątek, tak jak i ten o zapalaniu świateł skłania mnie do następującej refleksji - już niedługo, nasze społeczeństwo da sobie pozakładać wiadra na głowy, a potem będzie się nawzajem przekonywać , że to nie wiadra tylko kapelusze i że do tych wiader potrzebne są jeszcze okulary przeciwsłoneczne a wtedy to już będzie cacy.

 

Pogrążony w zadumie, pozdrawiam Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; ja nie namawiam do tego,żeby łamać przepisy jak trzeba to trzeba. Swoją drogą mam wrażenie,że nasze forum czytają policjanci,i czegoś też się uczą.Tak jak napisał Effendi "i każdy z nich potwierdził",bo przygotowali się do tematu po lekturze naszego forum.Taką mamy potęge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej jestem w przysłowiowej kropce. I tu zwracam się do MarcinaT.. Marcin, masz tam u siebie policjantów którzy w wspaniały i przede wszystkim dokładny sposób odpowiedzieli na pytanie czy z kat. "B" można ...

Może zapytaj ich o tablice :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.