Skocz do zawartości

oznaczenie zestawu


Rekomendowane odpowiedzi

[OT] Tam został użyty tag 'you' :banned: [/OT]

 

Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka :banned:

 

Wracając do tematu to tu jest obowiązująca ustawa (przynajmniej tak napisali) http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20030320262 wcześniej już przez kogoś cytowana i tam w jest 12 m a nie 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie działa - a tam jest Dz.U. 2003 nr 32 poz. 262

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee Jaro to my wszyscy znamy i kazdy kto niedoczyta do konca ustawi mysli, ze to 12metrow :banned:.

 

O ile S 42 pkt 1 uswiadamia nas o obowiazku specjalnego oznakowania pojazdu lub zespolu pojazdow dluzszych niz 12 m, lub ktorych dopuszczalna masa calkowita przekracza 16 t to nalezy zauwazyc, ze w dziale VI w/w Rozporzadzenia istnieja jeszcze przepisy przejsciowe i koncowe gdzie w S 59 pkt 9 czytamy:

„Do pojazdu lub zespolu pojazdow, ktorego dlugosc przekracza 8 m albo dopuszczalna masa calkowita

przekracza 12 t, oznakowanie, o ktorym mowa w S 42, stosuje sie po dniu 31 marca 2003 r.”

 

A juz myslalem, ze cos nowego sie pojawilo :banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , właśnie wczoraj rejestrowałem przyczepę sprowadzoną z Holandi i zażyczyli sobie rzeczoznawce i przy okazji wypytałem o oznaczenia i uprawnienia na zestawy i tak : mój zestaw to teraz 9m85cm i przyczepa waży 990 kg można to ciągnąć na kat. B nie potrzeba E a tabliczek jakimi się oznacza poj. ciężarowe nie trzeba gdyż nie jest to zestaw ciężarowy mało tego jakby były jakieś kiedyś wątpliwości to rzeczoznawca może wystawić papierek i dla świętego spokoju takie coś sobie załatwię a ksero jeśli ktoś by chciał to chętnie prześlę . Teraz biorę sie za przygotowania i nareszcie pierwszy sezon z własna przyczepą bo do tej pory miałem pożyczana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Johan,

 

załatw takie zaświadczenie, jak by były jakieś koszty, to ja wchodzę, na 100%, szczegóły daj mailem.

 

Pozdrawiam i owocnych przygotowań do wyjazdów.

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, nie szkoda Ci pieniachow? Niechaj ten rzeczoznawca powie Johanowi gdzie znalazl taki zapis ze to tylko dla zestawow ciezarowych i wszyscy sobie to odnajda i wydrukuja. Jestem ZA , przeciez to takie proste, po co sobie komplikowac zycie :banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie T,

 

zgodnie z moim wcześniejszym, oświadczeniem nie mogę polemizować z Tobą na ten temat.

 

Pozdrawiam i przepraszam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam Ciebie do zadnej polemiki i nawet nie mam na to ochoty (wyjatkowo dziwnie odczytujesz moje posty), tylko Johana prosze o to, aby ten jego rzeczoznawca podparl swoja opinie przepisem gdyz napewno wydal ja na podstawie ktoregos z nich. Dalej mam nadzieje, ze ktos da nowy obrot sprawie i pozostaje czekac na to co uda sie ustalic Johanowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie musisz mieć tych tablic.

Felicja 3,86m+n126e 3,78m=7,64m

 

Nawet jak dodasz długość haka w aucie to nie przekraczasz.

 

Kurde a jak złoże bagażnik z tyłu przyczepy na rowery.Powiedzcie jaki jest pomiar zestawu :banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.