Skocz do zawartości

oznaczenie zestawu


Rekomendowane odpowiedzi

Prusiak, wydaje mi sie ze to nie jest bubel ustawowy bo ten przepis istenieje wszedzie, tylko kurna jest zle rozumiany. Ten przepis nas nie dotyczy co juz pisalam wyzej.

 

teraz jest takie kuku ze w Polskich przepisach pisze to co pisze, a w niemieckich naprzyklad pisze to samo tylko ze dotyczy to przyczep ciezarowych i skladow ciezarowych. W niemczech jest duze rozgraniczenie miedzy LKW czyli ciezarowka a PKW czyli samochodem osobowym.... i na koncu przepisu jest napisane ze nie dotyczy PKW, w Austri ten przepis wyglada identycznie.... i moze dlatego nigdzie nie jezdzi sie z tablicami tylko w Polsce bo przepis jest zle interpretowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie Koledzy.Tu na forum możemy dyskutować ile dusza zapragnie,oczywiście zdanie mamy jedno odnośnie oznakowania naszych przyczepek i ustawy ,która jest bublem,lecz w trasie realia są czasami inne. Wystarczy misiek służbista lub inspektor Itd.,który coś tam wie i jest problem,albo mandacik albo grodzki ,więc z dwojga złego lepiej mieć oznakowanie w przyczepce tak na wszelki wypadek kontroli i dociekliwości kontrolerów. Ja drodzy Koledzy wykonałem je sam ,na wzór oryginalnych,kupiłem folję atestowaną tzw plaster miodu odblaskową i fluorescencyjną w firmie która wykonuje takie oznakowania {oczywiście nie mówiłem o co chodzi boby nie sprzedali} i nakleiłem na cienki arkusik blachy aluminiowej ,a od tyłu taśmę klejąca. Wyszło grosze 20zł za 4szt.

Dla ziomali podaję lokalizację firmy Wu-wa Wola dokładnie Koło. ul Ciołka róg Obozowej parter wejście od środka pawilonów.

 

Gorąco pozdrawiam be-ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze, że firma wyrażnie opisuje do czego służą tablice wyróżniające - cyt. do oznaczenia pojazdu lub (zespołu pojazdów)którego długośc przekracza 12m lub masa całkowita przekracza 16 ton !!!??? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przekonałem się , zakupię to tylko pomóżcie jakie.

W załączniku do ustawy masz cztery możliwości oznakowania przyczepy w zależności od wielkości tablic - patrz poniżej. Najmniejsze tablice są w opcji czwartej, ale za to ma być ich cztery :hmm:. Tak czy inaczej ozdobą przyczepy to one nie są. :hmm:

 

 

Najciekawsze, że firma wyrażnie opisuje do czego służą tablice wyróżniające - cyt. do oznaczenia pojazdu lub (zespołu pojazdów)którego długośc przekracza 12m lub masa całkowita przekracza 16 ton !!!???

Ustawa była z dnia 31 grudnia 2002, a przepis o 8m wchodził w życie od 31 marca 2003 - widocznie strona była zrobiona międzyczasie, a potem nie zaktualizowana. :hmm:

post-32807-imported-b40e519d-bc02-4c24-ab15-89ca5aac30ba_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.