Skocz do zawartości

Polski Caravaning


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer podałem Twój przykład bo akurat byłeś najbliżej, jeśli wydawcom zależy na tej grupie czytelników to zmiany będą.

Jeśli natomiast wydawcy zależy tylko na reklamach to nie zmieni tego żaden post czy rada. Zmienić to może tylko brak reklamodawców, jeśli ich reklamy będą trafiać na przemiał do papierni. Być może w Polsce jest inna grupa osób kupujących

to czasopismo, do której jest ono bardziej adresowane. Wydawanie gazety jest to interes, który musi przynosić dochód.

Tylko wydawca wie czy chce zwiększać, lub może zmieniać grono czytelników. Bo jeśli nie do nas jest adresowane

to obojętnie czego nie napiszemy to nie ma znaczenia. :sciana:

Edytowane przez przemek70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer podałem Twój przykład bo akurat byłeś najbliżej, jeśli wydawcom zależy na tej grupie czytelników to zmiany będą.

Jeśli natomiast wydawcy zależy tylko na reklamach to nie zmieni tego żaden post czy rada. Zmienić to może tylko brak reklamodawców, jeśli ich reklamy będą trafiać na przemiał do papierni. Być może w Polsce jest inna grupa osób kupujących

to czasopismo, do której jest ono bardziej adresowane. Wydawanie gazety jest to interes, który musi przynosić dochód.

Tylko wydawca wie czy chce zwiększać, lub może zmieniać grono czytelników. Bo jeśli nie do nas jest adresowane

to obojętnie czego nie napiszemy to nie ma znaczenia. :sciana:

 

Muszę się z Tobą zgodzić, lecz wolałbym, aby wydawanie pisma, zwłaszcza takiego jak "PC" powodowane było nie tylko chęcią zysku.

Wiadomo, rentowność musi być zapewniona, lecz jeśli w redakcji nie będzie też ludzi z duszą karawaningowca, podchodzących z pasją do tematu i piszących o tym, co interesuje przeciętnego, polskiego czytelnika, to wcześniej czy później, takie pismo będzie wyłącznie stosem makulatury, obecnie, nie wymienialnym nawet na papier toaletowy.

Ideałem byłoby połączenie w/w cech.

Do chwili obecnej, na forum i poza nim, napisaliśmy już tak wiele o tym, czego oczekujemy od Wydawcy, że kolejne posty będą już tylko powielaniem tego, co było mówione / pisane.

Pozostaje nam tylko czekać i obserwować w którą stronę wydawnictwo będzie podążać :niewiem: i mając na uwadze nasze postulaty, czy będzie z nami współpracować.

 

:hej:

 

Panowie kiedyś dawno już chyba Pan Darek pisał - zdjęcie na okładkę musi być PIONOWE skromny.gif. Wszystkie zdjęcia które pokazaliście są poziome hmm.gif.

 

Tomii, to był tylko przykład. Taka fotka, nim trafi na okładkę jest i tak obrabiana pod konkretne potrzeby (pole do popisu dla redakcyjnego grafika).

Można mieć i pionowe :bzik: :

 

post-8228-0-68566700-1326826661_thumb.jpg

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, to był tylko przykład. Taka fotka, nim trafi na okładkę jest i tak obrabiana pod konkretne potrzeby (pole do popisu dla redakcyjnego grafika).

Można mieć i pionowe :bzik: :

 

Pion.JPG

 

:hej:

 

Tylko pytanie czy jakość zdjęcia jest taka że przy takim wykadrowaniu wyrobisz. Zresztą byle co zrobić to nie ma problemu, ale Twój przykład jest po prostu "ciasny" zlosnik.gif. Podobny problem mieliśmy przy projekcie kalendarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spojrzeć na sprawę jeszcze i tak ... PC ma monopol na rynku , więc działa tak jak chce .... sytuacja chora w dziesiejszych realiach ale jednak jest .... to świadczy o tym jaką tak naprawdę niszą są cepki i kampery razem wzięte do kupy ... mało nas mało do pieczenia chleba ... i tak dobrze , że choć jedna gazetka jest wydawana dla nas co nie znaczy , że nie może być fajna i brać pod uwagę polskie BIEDNE realia ... ale pocieszmy się , są fora np BMW gdzie jest kilkadziesiąt tysięcy członków , inne marki podobnie a mają swoję gazetę ? w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro PC jest już kilka lat na rynku i przynosi zyski to naprawde liczycie,że przestawią się dla znikomej grupy osób ryzykując dotychczasowe osiągnięcia ?

Może zróbcie ankiete ilu userów kupi prenumerate jeśli będzie dział ze starszymi przyczepami.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kupie gazety bez polskiej okladki.

Jezdze juz z przyczepami ze 20 pare lat, jakies 10 lat temu odkrylem, ze nie ma zadnego znaczenia jaka sie ma przyczepe, co ma ona za cudowne urzadzenia w srodku i jaki holownik to ciagnie.

 

Ma byc sprawna i nie ciec, to wszystko.

 

Tak na prawde, to dla mnie wazne jest z KIM i DOKAD sie pojedzie a nie czym.

 

Zagraniczne okladki kojarza mi sie jedynie z prospektem reklamowym wybranych firm sprzedajacych urzadzenia - kampery/przyczepy/odkurzacze/kredyty. I jeszcze napis nad tym - Polski Caravaning. hehe%281%29.gif

I dlatego nie kupie tego zdecydowanie.

 

Z czym kojarzylaby mi sie polska okladka?

To jest moj sposob na wakacje - patrzcie - Ci ludzie kochaja to samo co ja - sa karawaningowcami prawdziwymi - to jest zdjecie z prawdziwej drogi, z prawdziwego kempingu, z prawdziwej karawany.

Potrafie sobie wyobrazic co oni czuli jak robili te zdjecia, jaka mieli frajde.

To tak dziala na moja wyobraznie, ze kupie takie pismo w ciemno.

Bo wtedy to ja jestem jednym z nich.

Jacek.

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale pocieszmy się , są fora np BMW gdzie jest kilkadziesiąt tysięcy członków , inne marki podobnie a mają swoję gazetę ? w Polsce ?

 

Oj, mają Adaś, mają ! :ok:

I to nie tylko wspomniana marka :ok:

Zacznę od ostatniej strony (okładka - tył pisma) To na tej stronie są reklamy, pierwsza prezentuje w migawkach najciekawsze pozycje wewnątrz pisma.

Na 84 stronach, reklam jest jak "na lekarstwo" :hmm: .

 

post-8228-0-03553000-1326859287_thumb.jpg

 

post-8228-0-12356300-1326859221_thumb.jpg

 

post-8228-0-63405200-1326859204_thumb.jpg

 

:hej:

 

Skoro PC jest już kilka lat na rynku i przynosi zyski

 

... a przynosi :niewiem:

... liczycie,że przestawią się dla znikomej grupy osób ryzykując dotychczasowe osiągnięcia ?

 

Nie mam pojęcia, kto kupuje PC, a tym bardziej czyta :niewiem:

Czy ktoś z Was wie w jakim nakładzie sprzedaje się PC ? Sprzedaje, a nie drukuje !

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ciężko będzie znaleźć info o dokładnej sprzedaży.

Ja na ich stronie znalazłem tylko artykuł z przed roku...

5 lat PC

I znalazłem tam...

 

Pozwolę sobie zacytować dlaczego "caravaning" a nie "karawaning"

Jak go nazwać? Powinien być w nazwie ÔÇťcaravaning”. A może ÔÇťkarawaning”? Która forma lepsza? Bo obydwie prawidłowe. Może ta pierwsza, bo bardziej rozpoznawalna za granicą? Tak, zostaje pierwsza wersja. Ale to mało, trzeba dodać jeszcze jakieś określenie, przymiotnik. To będzie przecież nasze, własne, polskie pismo. Musimy podkreślić, że – parafrazując Mikołaja Reja – ÔÇťNiechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swójÔÇŽ caravaning mają!”. Tę ÔÇťpolskość” trzeba jeszcze dookreślić, by nikt nie miał wątpliwości, dla kogo będzie i o czym – Magazyn Aktywnego Wypoczynku ÔÇťPolski Caravaning”.

 

A co do wielkości sprzedaży to...

Pierwszy numer nie był sprzedawany, lecz rozdawany na zlotach, spotkaniach i targach. Ponadsiedmiotysięczny nakład rozszedł się szybko.

 

To dzięki Wam nasz nakład urósł przez te pięć lat dwukrotnie i ciągle w wielu miejscach trudno magazyn dostać!

 

 

A jako ciekawostkę zacytuję jeszcze...

To my pierwsi poinformowaliśmy o powstaniu forum Karawaning.pl, forum CamperTeam.pl czy CamperParków.

 

Pomogliśmy też tym, którzy zamierzają kupić używany pojazd kempingowy (artykuły ÔÇťJak kupować używaną przyczepę?” i ÔÇťJak kupować używanego kampera?” autorstwa Dariusza Wołodźko, należą do najchętniej czytanych na forum Karawaning.pl, gdzie zostały również zamieszczone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro PC jest już kilka lat na rynku i przynosi zyski to naprawde liczycie,że przestawią się dla znikomej grupy osób ryzykując dotychczasowe osiągnięcia ?

Może zróbcie ankiete ilu userów kupi prenumerate jeśli będzie dział ze starszymi przyczepami.:niewiem:

 

No nie sądzę, że się przestawią ryzykując zyski z reklam. Raczej nikt nie podcina gałęzi na której :pupa: płaszczy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim PC jest ankieta na temat czasopisma. Zapytam; czy ktoś z dskutujących wypełnił ankietę i wyslal do redakcji? Własnie ta ankieta byla po to, by zaprezntować swoje uwagi i życzenia dot. co chcemy i co myślimy o PC. Nie piszę nic o prenumeracie, bo to inny temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek ,nie pozostaje nic innego jak wydawać własną gazetę.Opisywać tam spotkania towarzyskie, relacje ze zlotów i galerie nieprzemakalnych przyczep.Można promować nasze kempingi a nawet zrobić konkurs gdzie jest najbardziej brudna toaleta .;)

Myśle,że napewno odniesiecie sukces taki sam jak PC :bzik:

Jest jeszcze jedna opcja ,złożyć aplikację na naczelnego PC ,przedstwić oczekiwania rynku i zmienić miesięcznik w/g własnego uznania.

 

PC przeglądałem kilka razy w empiku ale jakoś nie było okazji kupić , gdyby PC zaproponował prenumerete z 50% rabatem jak to robią inni to chęteni kupię (pewnie nie tylko ja), nic nie traci poniważ i tak te minnimum 50% idzie na marże handlowe (sam punkt sprzedaży to 30% , a gdzie kolporter).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim PC jest ankieta na temat czasopisma. Zapytam; czy ktoś z dskutujących wypełnił ankietę i wyslal do redakcji? Własnie ta ankieta byla po to, by zaprezntować swoje uwagi i życzenia dot. co chcemy i co myślimy o PC. Nie piszę nic o prenumeracie, bo to inny temat .

Hej.

 

Od postu: http://forum.karawan...post__p__240959 dyskusja toczy się na temat wspomnianej ankiety. Myślę, że wielu użytkowników forum karawaning.pl wypełniło ankietę. Jaki będzie miała wpływ na treść PC ? Zobaczymy. Mimo obaw niektórych Kolegów, ja pozostaję optymistą.

Wierzę w to, że Joannie zależy na czytelnikach i coraz częściej będziemy mieli szansę znaleźć w magazynie informacje dla nas przydatne/interesujące. Takie są moje wnioski z analizy wypowiedzi "k" na forum :)

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.