Skocz do zawartości

Idzie nowe 7 - czyli Tabbert Da Vinci 560 HTD


Prokot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, Prokot napisał(a):

O proszę, świetne rozwiązanie! Niestety u mnie nie przejdzie, ale gratuluję.

Do zamontowania w kolejce czeka jeszcze ATC. Cena w DE 975 EUR w PL cena 7000 PLN :look:

image.thumb.png.2c71fcfa4815f68739d501dcdac61074.png

 

Trochę nie rozumiem. Z twojego zdjęcia wynika, że ATC masz na pokładzie ?

image.thumb.png.3eaeedda9cf4b8b279eb0935890aae78.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał(a):

Ja zrobiłem taki patent, słupek z kulą. Rolki odciągam, łap nie opuszczam i ręcznego nie zaciągam. A buda stoi w miejscu i można wejść do środka

IMG_6253.jpeg.00d6eb006555593c294509ed853466dd.jpeg

Jak zapniesz stabilizator, to będzie mniej bujało...?

Przy okazji przypomniałem sobie, żeby u siebie zwolnić ręczny, który zaciągnąlem podczas ostatnich wiatrów...

6 godzin temu, Prokot napisał(a):

Kupiłem wagę do przyczep. W necie bardzo dobre recenzje

Można wiedzieć ile taka zabawka?

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Jak zapniesz stabilizator, to będzie mniej bujało...?

Taaa, robi robotę ?

10 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Przy okazji przypomniałem sobie, żeby u siebie zwolnić ręczny, który zaciągnąlem podczas ostatnich wiatrów...

To był jeden z powodôw na montaż tego, stoi w takim ,,przeciągu,, że poprzednią budę przesunęło mi o dobre dwa metry. A tak nie muszę pamiętać, zapinam zawsze na słupek i stoi na swoim miejscu

12 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Można wiedzieć ile taka zabawka?

Nie mało ?

https://www.obelink.pl/reich-waga-do-przyczepy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Można wiedzieć ile taka zabawka?

W PL od 800 zł. W DE od 600 zł. Z obelinka z przesyłką ok. 710 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Trochę nie rozumiem. Z twojego zdjęcia wynika, że ATC masz na pokładzie ?

image.thumb.png.3eaeedda9cf4b8b279eb0935890aae78.png

To jest ciekawostka, bo jak odbierałem przyczepę to też tak pomyślałem, ale nie ma centralki pod budą. Handlowiec też nie wiedział czemu tak jest. Dopiero Pan kiero-menago poinformował nas, że teraz tabbert robi takie przygotowanie pod atc i fabrycznie ładują tylko diodę z plakietką. Po zanurkowaniu pod dyszel, faktycznie się okazuje, że to tylko zamontowana dioda, która nie jest podłaczona. Nie mam bladego pojęcia, czemu tak robią. Na placu później znalazłem jeszcze dwie takie przyczepy co tak miały i dalej nie szukałem. 

Za wage w sklepie Berger w DE, zapłaciłem 144 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

W PL od 800 zł. W DE od 600 zł. Z obelinka z przesyłką ok. 710 zł

Jednak wolę jechać na wagę. Przewietrzy się chociaż przyczepa... ;)

17 minut temu, Prokot napisał(a):

Za wage w sklepie Berger w DE, zapłaciłem 144 euro.

J.w. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, można jeździć na wagę, jak najbardziej.

Ale fajnie mieć taką wagę zawsze pod ręką. Sprawdzimy nie tylko wagę samej przyczepy czy campera ale także nacisk na hak. Ponieważ bankowo będe w granicach DMC, to taka waga jest dla mnie czymś bardzo wygodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Prokot napisał(a):

Pewnie, można jeździć na wagę, jak najbardziej.

Ale fajnie mieć taką wagę zawsze pod ręką. Sprawdzimy nie tylko wagę samej przyczepy czy campera ale także nacisk na hak. Ponieważ bankowo będe w granicach DMC, to taka waga jest dla mnie czymś bardzo wygodnym.

A jeszcze sobie sprawdzisz rozłożenie masy na strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 22:37, jacek00 napisał(a):

Chyba się obudzili już jakiś czas temu. Myślisz, że dlaczego na YT na profilu polskiego caravaningu jest cykl filmów potępiających zakupy za granicą gdzie straszą, że taki zakup to brak gwarancji i problemy? https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji1787.png

Czyli standardowe podejście, lepiej straszyć niż dać coś od siebie.

@Prokot Bardzo fajna przyczepa, gratulacje i niech Wam służy. Jak spojrzałem na pierwsze zdjęcia zwłaszcza to z drzwiami to zastanawiałem się przez chwilę czy to nie Knaus ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do montażu markizy. Zamówiłem adaptery i odebrałem razem z przyczepą, ale muszę powiedzieć, że pierwszy raz spotykam się z takim systemem. Myślałem, że będę je przyklejał do dachu a tu mam poprzeczki. Ma ktoś zamontowane na czymś takim? Wydaje się być lepszym rozwiązaniem nież klejone do dachu, bo dzwignia mniejsza. W internecie są filmy montażowe, więc ogarnę raczej bez problemu. Zastanawiam się czy to nie jest przesada? :P

Zdarzało mi się montować roletę wcześniej, ale zawsze na dedykowanych adapterach do danego pojazdu, z przyczepami nie mam doświadczenia.

image.thumb.png.47742a627e07c4c9718206ab567a963c.png

Zdjęcie z internetu, ale to taki zestaw jest.

@Eastnomad Bo to właściwie Knaus jest ;]

Edytowane przez Prokot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 21:18, Prokot napisał(a):

Za wage w sklepie Berger w DE, zapłaciłem 144 euro.

Porównywałeś może wskazania tej wagi z inną? Ja u siebie zauważyłem, że w programie 4 kołowym (samochód) zgadza sie prawie co do kilograma z waga na skladzie węgla, czy też skladzie budowlanym. Natomiast w wypadku ważenia przyczepy, róznica wynosi 100 kg (żólta waga zaniża). Moom zdaniem to wina oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod kołem podporowym pokazuje bzdury. Ale jak się zważy koła, doda nacisk z wagi na hak, to suma wychodzi ~jak na wadze na skupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.