Skocz do zawartości

Idzie nowe 7 - czyli Tabbert Da Vinci 560 HTD


Prokot

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, maarec napisał(a):

Gratuluję pięknej przyczepy.

Z markizą to temat prosty - jest budżet na kasetową to kupować.

W klimacie chorwackim czy włoskim jak nadchodzi burza, to nie ma rozterki czy składać tylko kiedy składać. Opcje dwie - na spokojnie przed spaniem czy już na wojnie z naturą  w 3-4 osoby ?.

Składałem w opcji 2 nawet jak była zaczepiona dodatkowo do felg samochodu.

Dziękuję bardzo ale jeszcze nie odebrana. Będe się chwalić! Markiza kasetowa już leży i czeka. Może ktoś przypadkiem wie jakie adaptery tam powinny być?

 

4 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Skąd masz takie info o nośności? Vito czy tam Viano wychodziły nawet z DMC 3500 kg. Moja konkretna felga ma 900 kg nośności 

Jak przekopywałem gigabajty internetu to gdzieś na szwabskim forum znalazłem, że felgi mercedesa, zdaje się RONAL, do vito miały max 850 kg. Nie jestem w stanie Ci teraz do tego wrócić.

 

4 godziny temu, Mandrol napisał(a):

Jacku, tylko że Vito ma 4 koła a Tabbercik tylko 2 i DMC2000kg jeśli dobrze zrozumiałem...

Dokładnie tak, jedna oś DMC 2000kg

3 godziny temu, Hermogenes napisał(a):

https://www.tunershop.pl/felga-dezent-tv-dark-6-5x17-et49-5x112-17-calowy-ttv98bp49e.html

 Jak ktoś napisał ze nie zależy na ET . Pozdrawiam Hermogenes

Dziekuję ale otwór centrujący jest za mały ;[ Z tego co wiem to osie AL-KO mają 66,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

25 minut temu, Prokot napisał(a):

Dziekuję ale otwór centrujący jest za mały ;[ Z tego co wiem to osie AL-KO mają 66,6.

Z tego co wiem, to większość przyczep nie ma rury centrującej...Więc otwór centrujący jest mniej ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 08:17, ukasz6 napisał(a):

Ja też mam ten problem:/ daj znać jak coś wykonbinujesz…

No i wykombinowałem. Kupiłem dwie felgi oryginalne KNAUSA 17 cali et30. Generalnie te same parametry co nasze w Tabbertach. Nośność tej felgi to 1050 kg. Mam certyfikat TUV do nich. Kupiłem specjalnie dwie, jedną z myślą o Tobie ;] Jak przyjdą to dam znać. Możesz napisać do mnie na priv, dogadamy szczegóły.

Jak ktoś chce, to mam jeszcze nówke z audi a4 allroad o nośności 750 kg. Tanio sprzedam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prokot napisał(a):

No i wykombinowałem. Kupiłem dwie felgi oryginalne KNAUSA 17 cali et30.

Z ciekawości to ile taka przyjemność kosztowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaja Tabbert mi napisał, że sama felga to 2200 brutto, a całe koło to 3480 zł. Natomiast felgi, które kupiłem, używane ideolo, powinny się zamknąć 1200 zł (2 sztuki) z transportem. Ale finalnie się jeszcze okaże.

image.png.0cd340787ddd588c7d5459ab602bed44.png

Edytowane przez Prokot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Prokot napisał(a):

No i wykombinowałem. Kupiłem dwie felgi oryginalne KNAUSA 17 cali et30. Generalnie te same parametry co nasze w Tabbertach. Nośność tej felgi to 1050 kg. Mam certyfikat TUV do nich. Kupiłem specjalnie dwie, jedną z myślą o Tobie ;] Jak przyjdą to dam znać. Możesz napisać do mnie na priv, dogadamy szczegóły.

Jak ktoś chce, to mam jeszcze nówke z audi a4 allroad o nośności 750 kg. Tanio sprzedam :P

Napisalem priv:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Felgi przyszły. Delikatnie porysowana ale potraktowałem polerką i jest ok. Wyciąłem z pianki miejsce na lewarek. Jeszcze dodam komplet śrub i będzie cacy. Koło na tej wzmocnionej feldze oraz wzmocnionej oponie waży naprawdę sporo! Jeszcze nie ważyłem, ale na oko będzie ze 25 kg. Pokrowiec, który zamówiłem 17 cali nie pasuje, bo koło ma 70 cm średnicy więc zamówiłem nowy.

Zdecydowałem się na opone Falken EuroAll Season VAN11 w rozmiarze takim jak fabryczne czyli  215/60R17C 109/107 T

image.png.36d731a05a8cc0427895f66f6f0f073e.png

image.thumb.png.4d52756f19deba428d5a9e4f17797b6e.pngimage.png.b5d4efd4f7b5887a762c617846ccf9db.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jacek00 napisał(a):

A oryginalne śruby od Tabberta nie pasują? 

IMO to jest felga o identycznych parametrach jak ta w Tabbercie (różnica tylko we wzorze) . Śruby powinny pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to jest felga o identycznych parametrach jak ta w Tabbercie (różnica tylko we wzorze) . Śruby powinny pasować. 
No dokładnie tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prokot napisał(a):

Felgi przyszły. Delikatnie porysowana ale potraktowałem polerką i jest ok. Wyciąłem z pianki miejsce na lewarek. Jeszcze dodam komplet śrub i będzie cacy. Koło na tej wzmocnionej feldze oraz wzmocnionej oponie waży naprawdę sporo! Jeszcze nie ważyłem, ale na oko będzie ze 25 kg. Pokrowiec, który zamówiłem 17 cali nie pasuje, bo koło ma 70 cm średnicy więc zamówiłem nowy.

Zdecydowałem się na opone Falken EuroAll Season VAN11 w rozmiarze takim jak fabryczne czyli  215/60R17C 109/107 T

image.png.36d731a05a8cc0427895f66f6f0f073e.png

image.thumb.png.4d52756f19deba428d5a9e4f17797b6e.pngimage.png.b5d4efd4f7b5887a762c617846ccf9db.png

Waga faktycznie spora.Z ciekawości- ważyłeś przyczepę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zakładam, że śruby będą pasować ale doświadczenie mnie nauczyło, że zawsze trzeba mieć zapasowe.

Przyczepę odbieram 15 lutego, więc jeszcze nic nie ważyłem. Planuje zaraz po przyjeździe do domu skoczyć na złom ją zważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, korzystając z okazji, że mam felge z osobówki 17 cali, którą kupiłem wcześniej na zapas, oraz drugą felgę knausa, która jest zarezerwowana dla Łukasza, sprawdziłem ile to waży.

Pomiar na wadze łazienkowej więc mocno orientacyjny.

Felga z audi a4 allroad, nośność 750 kg, 6,5x17 waży 11,2 kg

Felga Kanus wzmocniona, nośność 1050 kg, 6,5x17 waży 13 kg

Koło z oponą wzmocnioną i felgą knausa waży 28,7 kg!

 

Dobrze, że postanowiłem je wywalić do bagażnika samochodu.

 

image.png.158930edf7c04247e25bcae7dc049a0d.pngimage.png.ca2a78c8e111e4f05cb2b465ead8d73e.pngimage.thumb.png.a169b7b7e0243ad4c8ed03c6b0c605d1.png

image.thumb.png.6a0a8477c6e3d6d5cdaeedd956ba6827.png

Edytowane przez Prokot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.