Skocz do zawartości

Idzie nowe 7 - czyli Tabbert Da Vinci 560 HTD


Prokot

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Wszystkim pięknie!

8 minut temu, ukasz6 napisał(a):

No pięknie?

to teraz już obowiązkowo musimy zapoznać ze sobą nasze 2 siostry (albo braci) 

Gratuluję! 

ps. ostrzegałem z tym wyważeniem.Przerobiliśmy dokładnie to samo.

Zdecydowanie spotkanie się zbliża.

Ostrzegałeś, to prawda, ale myślałem, że jak wsadzę koło zapasowe i butle z gazem to będzie wystarczająco. Się myliłem.

8 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Gratuluję zakupu. Super sprzęt. Czas na planowanie wyjazdu...

Ten system to nie jest w standardzie w Tabbert?  Kiedyś był.

Swoją drogą to ciekawe czy doczekamy się  czasów gdy w PL ceny będą na tym samym poziomie co w DE?. Na tą chwilę to wygląda to tak jakby "nasi" dealerzy kupowali u dealerów w DE i narzucali marżę. I to wszystko dotyczy nie tylko przyczep/kamperów. 

Wakacje już zaplanowane i zarezerwowane w grudniu ;] Najpierw Marina di Venezia a później Lanterna. Ale to dopiero w lipcu, po drodze planuje jeszcze pare weekendów w Polsce.

 

ATC nie jest w standardzie, niestety. Jeżeli kiedyś był to widać, księgowi już to sobie policzyli odpowiednio.

Co do cen to ja jestem w szoku. Praktycznie wszystko w sklepie firmowym Berger było tańsze niż w Polsce. Jak porównywałem ceny, to produkty na półce w kwotach brutto były tańsze niż u nas po odjęciu vatu i dochodowego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, Prokot napisał(a):

Marina di Venezia

Tam jest bardzo dobrze zaopatrzony sklep kempingowy i ma mocno przyzwoite ceny - polecam. Sam kemping na wysokim poziomie. Chociaż w okolicy oprócz Wenecji nie bardzo jest coś ciekawego.

6 minut temu, Prokot napisał(a):

Jak porównywałem ceny, to produkty na półce w kwotach brutto były tańsze niż u nas po odjęciu vatu i dochodowego

I to uważam, że jest chore i nie najlepiej świadczy o naszych sprzedawcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

 

Swoją drogą to ciekawe czy doczekamy się  czasów gdy w PL ceny będą na tym samym poziomie co w DE?. Na tą chwilę to wygląda to tak jakby "nasi" dealerzy kupowali u dealerów w DE i narzucali marżę. I to wszystko dotyczy nie tylko przyczep/kamperów. 

U nas nasi dealerzy to sobie ceny ustalają aby z sobą nie konkurować :) W DE masz milion dealerów i nikomu do głowy nie przychodzi aby sobie robić zmowy cenowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał(a):

U nas nasi dealerzy to sobie ceny ustalają aby z sobą nie konkurować :)

Niech dalej tak robią a obudzą się z  ręką w nocniku...

W obecnych czasach kupno towaru gdzieś... to kilka maili i tyle. Ja swoją  przyczepę kupiłem ok. 20 tyś taniej w DE. Bez zaliczki itp.

Bardzo podobnie wygląda sprawa z elektrykami w DE. W tej chwili też dużo taniej niż w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech dalej tak robią a obudzą się z  ręką w nocniku...
W obecnych czasach kupno towaru gdzieś... to kilka maili i tyle. Ja swoją  przyczepę kupiłem ok. 20 tyś taniej w DE. Bez zaliczki itp.
Bardzo podobnie wygląda sprawa z elektrykami w DE. W tej chwili też dużo taniej niż w PL. 
Chyba się obudzili już jakiś czas temu. Myślisz, że dlaczego na YT na profilu polskiego caravaningu jest cykl filmów potępiających zakupy za granicą gdzie straszą, że taki zakup to brak gwarancji i problemy?

Z drugiej strony jak jakiś niemiecki dealer VW zaczął importować te same VW z Chin chcąc sprzedawać w DE to się okazało, że źle robi i VW podał go do sadu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wagę do przyczep. W necie bardzo dobre recenzje. Jest kilka testów na youtube i wyniki są bardzo zbliżone do tych na wagach samochodowych.

Wyszło 1762 kg ale w tym dodatkowy stolik 11 kg, ciężka torba z narzędziami – 15kg, mała butla z propanem i jeszcze z jakieś 30 kg przydasiek. W zbiorniku z wodą też jakieś 20 litrów.

Jeszcze wleci roleta 30kg, koło zapasowe 35 kg, 2x gasbank i się robi niestety ciasno.

Trochę mnie martwi uzyskanie tego nacisku na hak. Jaki macie w podobnych przyczepach nacisk? Z Waszego doświadczenia w ile mam celować?

image.thumb.png.b6904c4849b0c353626b11b19adc6684.png

image.thumb.png.6ed6eae5680e2c93e42e0c733770b190.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Prokot napisał(a):

Trochę mnie martwi uzyskanie tego nacisku na hak. Jaki macie w podobnych przyczepach nacisk? Z Waszego doświadczenia w ile mam celować?

Jaki jest maks dla Twojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Prokot napisał(a):

Kupiłem wagę do przyczep. W necie bardzo dobre recenzje. Jest kilka testów na youtube i wyniki są bardzo zbliżone do tych na wagach samochodowych.

Wyszło 1762 kg ale w tym dodatkowy stolik 11 kg, ciężka torba z narzędziami – 15kg, mała butla z propanem i jeszcze z jakieś 30 kg przydasiek. W zbiorniku z wodą też jakieś 20 litrów.

Jeszcze wleci roleta 30kg, koło zapasowe 35 kg, 2x gasbank i się robi niestety ciasno.

Trochę mnie martwi uzyskanie tego nacisku na hak. Jaki macie w podobnych przyczepach nacisk? Z Waszego doświadczenia w ile mam celować?

image.thumb.png.b6904c4849b0c353626b11b19adc6684.png

image.thumb.png.6ed6eae5680e2c93e42e0c733770b190.png

Ja dobiłem do 75 - 80 kg i myślę,że to optimum dla tej przyczepy.Jak miałem 50 kg to ewidentnie podskakiwała i powyżej 90 km/h jechało się średniawo.Dociążenie zlikwidowało temat w 100%.Myślę,że przy Twojej X5 taki nacisk będzie ok. Zestawy mamy bardzo zbliżone.
 

Z tą wagą przyczepy to nie tak źle nawet.Myślę,że przy mądrym pakowaniu nie wyjdziesz za bardzo ponad limit 2 ton.Niestety nie ma opcji żeby wszystko ładować do przyczepy.Cięższe rzeczy muszą podróżować w aucie.Przyzwyczaisz się,ja już to przerabiałem w poprzedniej hobby.Kwestia drobnej logistyki;)

 

Edytowane przez ukasz6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Prokot napisał(a):

Z pozdrowieniami dla Tomka ;] Spało się spokojniej na mopie :P

:] bezpieczeństwo najważniejsze!

Przyczepa piękna! Tak dużego schowka na butlę to się nie spodziewałem. 
Co do nacisku na hak - auto z tylnym napędem więc celował bym w 100 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto 4x4 ale będe celował między 80 a 100 kg.

Schowek na butle jest ogromny. Patrzyłem na boczną scianę w bakiście pod gniazdo, które chce montować i tam są aż 33 centymetry.

image.thumb.png.cb39a4009e82a261351e6e03ab53189c.png

Dzisiaj oglądałem instrukcję obsługi i w niej jest fabryczne ważenie:

image.png.aad1609d8619256fc71c314a6ba8c554.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych butli to jeszcze Duocontrol z Crash sensor-em by się przydał bo jak sądzę lodówka na 12v nie jest podłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, czeka już zakupiony w garażu w kolejce na montaż ;] Zewnętrzne gniazdo tankowania też będzie. Z tego co się dowiedziałem, to lodówka pomimo, że

Mam pytanie:

Czy jak zostawiacie przyczepę między wyjazdami, to odciągacie rolki movera, żeby opon nie dociskały? Czy zostawiacie? Na chłopski rozum, wydaje mi się, że opony dostaną niepotrzebnie po dupsku ale może się mylę. To samo pytanie o postój na campingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Prokot napisał(a):

Czy jak zostawiacie przyczepę między wyjazdami, to odciągacie rolki movera

Tak, bo oprócz opon to jeszcze układ łożyskowania rolek jest niepotrzebnie obciążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.