Skocz do zawartości

Idzie nowe 7 - czyli Tabbert Da Vinci 560 HTD


Prokot

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz, zaraz. Mover to Truma smart A. Maksymalny pobór w danych technicznych to 125A. Skoro producent podaje, że w piku jest 125A to JA zakładam, że taki prąd może pójść i instalacja ma na to być gotowa. Nawet jeżeli jest to w piku i nawet jak trwa to 3 sekundy. Producent podaje również, że mover zużywa 35A po płaskim z maksymalnym DMC.  Założenie 35mm2 absolutnie w żadnym przypadku nie jest przesadą a nawet minimalnym wymaganiem przy takim natężeniu. Co WY się tak bronicie przed tym 35mm2? Do rajdówek zakładam 70mm2 ale tam potrafi iść 800A ;] W wyprawówce jak robiłem sobie instalację to też leciała na 35mm2. 

Nie mam zamiaru przerabiać centralki, lutować scieżek i wymieniać fabrycznych elementów trumy :P Przeniosę akumulator na przód, robiąc szyny/szpilki zasilające i tyle. Stara instalacja zostaje tam gdzie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak wracając do tego ATC i tego, że miałem zainstalowaną już wcześneij tylko diodę. @ukasz6 czy Ty masz taką diodę na dyszlu?

Zastanawiam się i coś mi tu nie gra. W Konfiguratorze jest taki pakiet "safety" w skład którego wchodzi system ATC, czujnik gazu i zabezpieczenie alko na dyszel.

U mnie jest zainstalowany właśnie ten opcjonalny czujnik gazu, zabezpieczenie na dyszel oraz dioda w dyszlu. Do tego na ramie były już zainstalowane opaski zaciskowe, żeby poprowadzić przewód od sterownika ATC do diody. Coś mi się wydaje, że ktoś się pierdyknął i zaczeli montaż pakietu, którego miało nie być w tej przyczepie.

Sprzedawca też nie do końca wiedział dlaczego tak jest i coś tam powiedział, że teraz Tabbert robi przygotowanie pod pakiet.

Płąkał nie będe za gratisy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Prokot napisał(a):

Tak wracając do tego ATC i tego, że miałem zainstalowaną już wcześneij tylko diodę. @ukasz6 czy Ty masz taką diodę na dyszlu?

Zastanawiam się i coś mi tu nie gra. W Konfiguratorze jest taki pakiet "safety" w skład którego wchodzi system ATC, czujnik gazu i zabezpieczenie alko na dyszel.

U mnie jest zainstalowany właśnie ten opcjonalny czujnik gazu, zabezpieczenie na dyszel oraz dioda w dyszlu. Do tego na ramie były już zainstalowane opaski zaciskowe, żeby poprowadzić przewód od sterownika ATC do diody. Coś mi się wydaje, że ktoś się pierdyknął i zaczeli montaż pakietu, którego miało nie być w tej przyczepie.

Sprzedawca też nie do końca wiedział dlaczego tak jest i coś tam powiedział, że teraz Tabbert robi przygotowanie pod pakiet.

Płąkał nie będe za gratisy :P

No mam jak nic😎 Ale rozumiem,że to tylko jakiś częściowy gift,ale cały system alko trzeba sobie dokupić?Nawet nie wiem czy u mnie to świeci,kompletnie nie zwróciłem uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeżeli masz do osi przyczepioną taką czarna centralkę to masz ATC już zainstalowane. image.jpeg.d9950709a9b9d742dddb573129c4973e.jpeg
 

Jak nie masz, to jest to dziwne. Być może jakieś przygotowanie pod tego konkretnego dealera robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akumulator już z przodu przyczepy. Przeszczep zakończony sukcesem :P 

Gniazdko z klapką oraz podświetlany przycisk, który sygnalizuje właczenie przetwornicy. Przetwornica GC 2000/4000 pure sinus, wydaje się spoko sprzęcior za dobre pieniądze. Wode z czjnika 2000w gotuje a i kawę z ekspresu robi. Czajnik ciągnie 180 amperów, natomiast ekspres do kawy ciągnie 100 amperów.

Zrobione oczywiście na osobnej instalacji. Akumulator 300ah, ładowanie z energobloku ok 19 amperów. Jeszcze nie wiem jak ładuje z alternatora. Energoblok przełaczony na gel-acid, napięcie łądowania 14,4 voltów, maks prąd ładowania to 28 amperów. W teorii idealnie, zobaczymy jak w praktyce.

Podpięty bocznik Victrona, więc wszystko pięknie monitorowane.

Co ciekawe, akumulator fabryczny - optima yellow 55ah waga 22 kg, akumulator LiTime 300ah, waga 27,5 kg.

Jeszcze nacisku na hak nie ważyłem, ale powinno rozwiązać problem.

 

image.thumb.png.37b7c594bd8646db7b055c667ec049b8.png

image.thumb.png.f4e35f48cf6c275f3af75bd9e7a3073d.png

image.thumb.png.cc460e7b7d70912de510f43b84a7b4da.png

image.thumb.png.250cae82b144a1fdb24ea3b10469a54c.png

image.thumb.png.f0075c4d5615f003cfb03cc43d4c18b1.png

image.thumb.png.6db28a3a47f9b2d06955c34d0c57802e.png

image.png.b3985f89621d30b23be7eb77a1730a57.png

 

image.thumb.png.daafafa87bc5f5a8ef6b35c8dba3086a.png

image.thumb.png.1635cfffd4af43c8c3855bc222af0b9a.png

image.thumb.png.29455c26b262f6a0cd335180874fb534.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zapytam z ciekawości:

1 godzinę temu, Prokot napisał(a):

Gniazdko z klapką oraz podświetlany przycisk, który sygnalizuje właczenie przetwornicy. Przetwornica GC 2000/4000 pure sinus

image.thumb.png.a82327c9571a3511f5660c85f9e2b5a5.png

Dokonywałeś modyfikacji?

 

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Prokot napisał(a):

Tylko wlutowałem się w płytkę PCB, do stopek przełącznika.

Zrobiłem tak samo w swoich.👍

U mnie przetwornice sterowane są albo wyłącznikiem zdalnym albo zegarem sterującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Czemu gniazd elektrycznych nie dałeś takich jakie idą na pierwszy montaż?

Chciałem, ale nie widziałem takich z podświetleniem. W rezultacie kupiłem w leroyu takie z podświetleniem i dałem chyba za oba 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio materiał na YT od @Tomii o wyprowadzeniu odwodnienia lodówki i myślę sobie, że dobry pomysł, musze też to zrobić póki przyczepa nowa.

Otwieram kratkę a tam:

image.thumb.png.dc10617f2d3de9280844fc97c7c4947a.png

 

Elegancko zrobione! Zdziwiłem się, że ten sam producent tego nie robi w innych swoich produktach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio materiał na YT od [mention=2]Tomii[/mention] o wyprowadzeniu odwodnienia lodówki i myślę sobie, że dobry pomysł, musze też to zrobić póki przyczepa nowa.
Otwieram kratkę a tam:
image.thumb.png.dc10617f2d3de9280844fc97c7c4947a.png
 
Elegancko zrobione! Zdziwiłem się, że ten sam producent tego nie robi w innych swoich produktach.
 
 
W najmniejszej Adrii też tak jest to zrobione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.