Skocz do zawartości

Idzie nowe 7 - czyli Tabbert Da Vinci 560 HTD


Prokot

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Prokot napisał(a):

Pewnie dlatego, że to kratki dometica są. Thetford chyba nie ma takiego rozwiązania.

Może choć w tym jednym produkcie dometic okaże się lepszy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oglądałem ostatnio materiał na YT od [mention=2]Tomii[/mention] o wyprowadzeniu odwodnienia lodówki i myślę sobie, że dobry pomysł, musze też to zrobić póki przyczepa nowa.
Otwieram kratkę a tam:
image.thumb.png.dc10617f2d3de9280844fc97c7c4947a.png
 
Elegancko zrobione! Zdziwiłem się, że ten sam producent tego nie robi w innych swoich produktach.
 
 
Ty masz lodówkę Dometic, u @Tomii jest Thetford
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, u mnie jest Dometic. Ale mając lodówkę thetforda, można mieć kratki Dometica. Tak robią np z klapą serwisową, kibel Dometica a klapa Thetforda.

Swoją drogą, ciekawe, że Dometic ma tak kiepskie opinie na forum. W branży campervanów, dometic jest uważany raczej za jakościowy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Prokot napisał(a):

Swoją drogą, ciekawe, że Dometic ma tak kiepskie opinie na forum. W branży campervanów, dometic jest uważany raczej za jakościowy produkt.

Jeśli chodzi o Dometic to u mnie jak na razie tylko lodówka i kibel ( trzeszczący, ze słabą kasetą i rysujaca się deską) się trzymają. Reszta już naprawiana/wymieniana ( rolety heki, rolety okien, kuchenka gazowa, energoblok). 

Kiedyś też myślałem, że to porządna firma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Prokot napisał(a):

Nooo to przy moich dziewczynkach to sprzęcior będzie nie miał lekko :P

Żeby mnie upały nie zaskoczyły to przy okazji przymiarka:

image.thumb.png.d8a26e3a0dc823d071ae32b702e79e10.png

Nie chciałeś oryginalnych dometic a?.

Są sterowane automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, u mnie jest Dometic. Ale mając lodówkę thetforda, można mieć kratki Dometica. Tak robią np z klapą serwisową, kibel Dometica a klapa Thetforda.
Swoją drogą, ciekawe, że Dometic ma tak kiepskie opinie na forum. W branży campervanów, dometic jest uważany raczej za jakościowy produkt.
Klapy są uniwersalne. Natomiast jeszcze się nie spotkałem aby do lodówki Thetforda dawano kratki Demoetica i na odwrót. Kratki są dedykowane do konkretnych lodówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 13:57, Prokot napisał(a):

Trochę mnie martwi uzyskanie tego nacisku na hak. Jaki macie w podobnych przyczepach nacisk? Z Waszego doświadczenia w ile mam celować?

image.thumb.png.b6904c4849b0c353626b11b19adc6684.png

image.thumb.png.6ed6eae5680e2c93e42e0c733770b190.png

Używam g05 do ciągania Knausa 580qs. Nacisk na hak wychodzi w okolicach 85-100 kg.

2 godziny temu, Prokot napisał(a):

Oglądałem ostatnio materiał na YT od @Tomii o wyprowadzeniu odwodnienia lodówki i myślę sobie, że dobry pomysł, musze też to zrobić póki przyczepa nowa.

Otwieram kratkę a tam:

image.thumb.png.dc10617f2d3de9280844fc97c7c4947a.png

 

Elegancko zrobione! Zdziwiłem się, że ten sam producent tego nie robi w innych swoich produktach.

 

 

Mam to samo w kamperze. Działa, widać po nalocie od wody na nadkolu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piorun napisał(a):

Elegancko zrobione! Zdziwiłem się, że ten sam producent tego nie robi w innych swoich produktach.

Z jednej strony tak, ale nie chciałbym, aby woda sączyła się tak po poszyciu. Z czasem ślad będzie. W tym przypadku patent Tomiego jest chyba lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, PLopaPL napisał(a):

Używam g05 do ciągania Knausa 580qs. Nacisk na hak wychodzi w okolicach 85-100 kg.

Mam to samo w kamperze. Działa, widać po nalocie od wody na nadkolu 

No i elegancko, celuje tak samo. Jeszcze nie zmierzyłem po przeniesieniu akumulatora, ale zakładam podobny wynik.

 

12 minut temu, Marcin T napisał(a):

Z jednej strony tak, ale nie chciałbym, aby woda sączyła się tak po poszyciu. Z czasem ślad będzie. W tym przypadku patent Tomiego jest chyba lepszy :)

hmm faktycznie może być, ale chyba wystarczy podczas mycia zwracać uwagę na to miejsce i odkamienić raz na jakiś czas. Jak będzie problematycznie to zawsze można przerobić tak, aby wężyk wystawał mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Prokot napisał(a):

Oglądałem ostatnio materiał na YT od @Tomii o wyprowadzeniu odwodnienia lodówki i myślę sobie, że dobry pomysł, musze też to zrobić póki przyczepa nowa.

Otwieram kratkę a tam:

image.thumb.png.dc10617f2d3de9280844fc97c7c4947a.png

Elegancko zrobione! Zdziwiłem się, że ten sam producent tego nie robi w innych swoich produktach.

Tylko uwaga zimą!

By w lodówce nie zrobić sobie basenu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio napisał(a):

Tylko uwaga zimą!

By w lodówce nie zrobić sobie basenu...

Zimą, przy mrozach, dolną kratkę powinno się przysłonić - są specjalne "kratki" do tego dedykowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Zimą, przy mrozach, dolną kratkę powinno się przysłonić - są specjalne "kratki" do tego dedykowane.

a czemu tylko dolną ? ja mam dwie osłony i używam obu. Wg instrukcji Thetforda należy jes stosować w temperaturach zewnętrznych poniżej +6°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.