Skocz do zawartości

Idzie nowe 7 - czyli Tabbert Da Vinci 560 HTD


Prokot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

30 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

a czemu tylko dolną ?

Generalnie chodzi o zmniejszenie cyrkulacji powietrza opływającego wymiennik. W zimie korzystam z gazu a wtedy instrukcja mówi... ;)

lod.png.0e2c737b99d4df724a67c512bdee3a60.png

 

16 minut temu, Prokot napisał(a):

229 zł za sztukę. To tak nie za tanio bym powiedział :P

A kto powiedział, że ma być tanio? 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma zasłonka do odpływu wody?

Wodą wypływając zamarznie i w pewnym momencie się rurka zakorkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Misio napisał(a):

Ale co ma zasłonka do odpływu wody?

Wodą wypływając zamarznie i w pewnym momencie się rurka zakorkuje.

Bo za lodówką generalnie jest ciepło. A jeśli przepływ powietrza się zmniejszy to też będzie ciepło ;) Oczywiście przy b. dużych mrozach to i tak pewnie zamarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Generalnie chodzi o zmniejszenie cyrkulacji powietrza opływającego wymiennik. W zimie korzystam z gazu a wtedy instrukcja mówi... ;)

lod.png.0e2c737b99d4df724a67c512bdee3a60.png

 

A kto powiedział, że ma być tanio? 🤪

To w instrukcji Thetworda nie ma takiego zapisu  :niewiem:

20240328_094349_resized.thumb.jpg.5084632ff109e399ca4efd4d0323e3e5.jpg20240328_094330_resized.thumb.jpg.2a756c4b773295c4231ec0a4e8acd43f.jpg

35 minut temu, Prokot napisał(a):

Kratka dometica LS300 bo taka do mnie pasuje (jeszcze nie mierzyłem dokładnie) to 229 zł za sztukę. To tak nie za tanio bym powiedział :P

Thetword kratki zimowe daje w standardzie. Przynajmniej tak mi się wydaje bo  obu  kamperach były razem z kamperem. Chyba że to producenci kamperów dorzucają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał(a):

Thetword kratki zimowe daje w standardzie.

Nie wiem jak w kamperach, ale w przyczepach tak nie jest i trzeba samemu kupować/robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Nie wiem jak w kamperach, ale w przyczepach tak nie jest i trzeba samemu kupować/robić.

Może tak być. Benimar hojnie obdarzał nabywców  . Mata termiczna na szyby kabiny, kratki zimowe do lodówki, , fartuszek do grilla , jakieś ściereczki , ręczniki, poduszki a nawet plecak z logo producenta  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

Może tak być. Benimar hojnie obdarzał nabywców  . Mata termiczna na szyby kabiny, kratki zimowe do lodówki, , fartuszek do grilla , jakieś ściereczki , ręczniki, poduszki a nawet plecak z logo producenta  :D

No to faktycznie na bogatosci :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Bo za lodówką generalnie jest ciepło. A jeśli przepływ powietrza się zmniejszy to też będzie ciepło ;) Oczywiście przy b. dużych mrozach to i tak pewnie zamarznie.

Ale rurka się zakorkuje na mrozie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Chyba jednak dorzucają :)

Pytanie ile tych dodanych przez producenta zestawów trafia do klientów, którzy odbierają nowe pojazdy...:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin T napisał(a):

Pytanie ile tych dodanych przez producenta zestawów trafia do klientów, którzy odbierają nowe pojazdy...:-]

Pewnie zależy w jakim kraju zamawiasz i odbierasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja dostałem brelok do kluczy :P Ciekawa sprawa z tą kratką. Sprawdziłem moją instrukcję i faktycznie producent nakazuje stosowanie tylko dolnej osłony w przypadku używanie lodówki na gazie.

image.png.b97a9993d6eaea8ccc20b708a1887b5d.png

 

To rozwiązuje mi problem, bo po zamontowaniu wentylatorów, zastanawiałem sie jak zrobić osłonę górnej kratki.

Sterownik wentylatorów wylądował w szafie, niestety nie włacza się sam po podaniu napięcia. Więc trzeba będzie pamiętać. Funkcja automatyczna przetestowana, wydaje się działać dobrze. Z zewnatrz nic nie widać, ale na pełnych obrotach słychać i czuć, że wyrzuca powietrze.

image.thumb.png.3c27118161a605611e44d068d10cbf30.png

image.thumb.png.8dc613d47b127e441154103e9969d6d0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Suzu4x4 napisał(a):

a czemu tylko dolną ? ja mam dwie osłony i używam obu. Wg instrukcji Thetforda należy jes stosować w temperaturach zewnętrznych poniżej +6°

A jak w przyczepie producent lodówki nie dołączył kratek zimowych? 

2 godziny temu, Prokot napisał(a):

Spoko, ja dostałem brelok do kluczy :P Ciekawa sprawa z tą kratką. Sprawdziłem moją instrukcję i faktycznie producent nakazuje stosowanie tylko dolnej osłony w przypadku używanie lodówki na gazie.

image.png.b97a9993d6eaea8ccc20b708a1887b5d.png

 

To rozwiązuje mi problem, bo po zamontowaniu wentylatorów, zastanawiałem sie jak zrobić osłonę górnej kratki.

Sterownik wentylatorów wylądował w szafie, niestety nie włacza się sam po podaniu napięcia. Więc trzeba będzie pamiętać. Funkcja automatyczna przetestowana, wydaje się działać dobrze. Z zewnatrz nic nie widać, ale na pełnych obrotach słychać i czuć, że wyrzuca powietrze.

image.thumb.png.3c27118161a605611e44d068d10cbf30.png

image.thumb.png.8dc613d47b127e441154103e9969d6d0.png

Jak sprawdza się alde w przyczepie? Mocno daje po baterii?

Czy masz też ogrzewaną podłogę?

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PLopaPL

No właśnie nie ma kratek zimowych i z tego co tu piszą forumowicze, to im też nie dali. W instrukcji z resztą napisane jest, że jest to akcesorium.

Alde jest meeega. Jesteśmy z rodzinką zachwyceni. Tak mamy też ogrzewanie podłogowe wodne od alde.

Zużycie jest znikome, jak piec startuje pod pełnym obciążeniem na gazie to pobiera 6-8 amperów. Później załącza się raz na jakiś czas, żeby dogrzać, to pompka elektryczna wtedy zużywa też w granicach 6-8 amperów. Przy temperaturze zewnętrznej 4 stopni, piec startuje raz na 30 minut i dogrzewa przez jakieś 5-10 minut.

Ogrzewanie podłogowe to nic innego jak dołożony układ wodny w podłodze. Zauważyłem pewną wadę. Jak piec działa i glikol krąży to jest super przyjemna, cieplutka podłoga i czuć dosłownie w których miejscach przechodzi instalacja. Jednak piec nie grzeje cały czas bo grzejniki boczne mają dużą bezwładność i jak się nagrzeją to trzymają temperaturę, natomiast podłoga, jak to podłoga, szybko się wychładza. W rezultacie mamy podłogę raz milusio ciepłą raz ciepławą (nie zimną).

Grzejniki rozłożone po całej przyczepie powodują, że wszędzie jest ciepło jak w domu, w szafkach, przy ziemi czy w łazience. Komfort jak w domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.