Skocz do zawartości

Osobowy bus do przyczepy 2000 DMC po roku 2020


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szczególnie że VW ma wycofaną ofertę w 4*4 . Zostaje jedna ośka która z ok 280 PLN w górę się zaczyna a motor 150 km jest za słaby . Ja już się przyzwyczaiłem do T6.1 z tymi 150 km nie jeździ dynamicznie w całym kpl osób 7 ale potrafi palić przedział od
6 l /100 kmsolo do 10/12 l /100 km box i ogon na haku 4*4 . Więc Ford faktycznie może być dobrą propozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Obecnie bez 250-300k nawet nie podchodź jak szukasz jakiegoś większego auta, które jeszcze może cokolwiek sensownego pociągnąć.

To niestety prawda. Sam ostatnio szukałem dobrego auta do ciągania przyczepy żeby był z dieslem i awd i niestety okolice 250k to minimum.

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Dlatego te 300k za tego Forda, wprawdzie nie wiem jakie ma wyposażenie, to wcale IMO nie jest jakoś specjalnie dużo.

Na tą chwilę tak niestety trzeba na to patrzeć. Jeszcze chwilę temu realnie patrząc wydawałaby się to spora suma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eastnomad napisał(a):

Jeszcze chwilę temu realnie patrząc wydawałaby się to spora suma.

Chwilę temu to tyle kosztowały super auta (z mojej perspektywy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lbuster napisał(a):

Chwilę temu to tyle kosztowały super auta (z mojej perspektywy).

No teraz w okolicach 100k kosztuje Dacia Duster z LPG :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, golob napisał(a):

Ale to plug-in, a one są chyba zwolnione z akcyzy?

W jednym miejscu piszą,  że są zwolnione do 2L a w innym informacja o obniżce akcyzy o 50% 

Ta hybryda jeśli będzie w .... akceptowalnej cenie to chętnie rozważę.  Silnik 2,5L to już coś co może fajnie robić  robotę.  No i na co dzień do pracy na samym prądzie by obleciał.  

6 godzin temu, golob napisał(a):

 

 

1 minutę temu, Benior napisał(a):

 

 

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

No teraz w okolicach 100k kosztuje Dacia Duster z LPG :) 

Dokładnie. Ciekawe czy te ceny kiedyś choć trochę spadną (bo np. komponentach komputerowych pamięci jak i dyski ssd czy nvme to poszły mocno w dół)? Mam jakieś wrażenie, że jednak nie bo oni (producenci aut) coraz bardziej idą w stronę subskrypcji a nie dawania czegoś na zawsze i może się okazać wkrótce, że dla większości nowy samochód stanie się na tyle drogi, że jedynie okazjonalny carsharing będzie możliwy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

 

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Dlatego te 300k za tego Forda, wprawdzie nie wiem jakie ma wyposażenie, to wcale IMO nie jest jakoś specjalnie dużo.

Na tą chwilę tak niestety trzeba na to patrzeć. Jeszcze chwilę temu realnie patrząc wydawałaby się to spora suma

Ja mam ten Komfort, że nie mam co porównywać, bo wcześniej nie rozglądałem się za nowym autem ?

Te 300k za Forda to w zasadzie max opcja w konfiguratorze, podstawa 230k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z busami to jest szok, jak kupiłem swojego staruszka trafica, i okazało się że u nas toto "żre" (przydaje się i fajnie mieć busiora), to myslę - a rok, dwa, sprzedam za tyle co kupiłem, dołożę do 40 koła i wezmę nie L1 a L2, 5-6 latka. Niedoczekanie. Te 5-6 latki poszły w górę 50%, póki co, ceny tylko za L1 wracają powoli do z grubsza pierwotnego poziomu, powiedzmy plus 10-20% w stosunku do tego co 3 lata tem. Ale gdyby ktość chciał L2, to jest przeważnie grubo - w krótkiego standardowa płyta g-k 2,60 czy arkusz sklejki/osb nie mieszczą się po długości, więc L2 rulez... :)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zmieniłem autko do holowania. Było Sorento teraz Kia Sportage 2L 136 kucy w dieslu i automacie  4x4. W sumie z moim Fendzikiem wyszło równe 3.500 T więc odpada etol :rolleyes: Zobaczymy jak zestaw sie sprawdzi .Ale to za miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stellantis wycofał się z produkcji spalinowych trojaczków (Peugeot Traveller, Citroen Spacetourer i Fiat Zafira) ale jak widzę, Toyota nadal ma Proace Verso z dieslem w ofercie. Cennik na 2023 w załączeniu. No, ale tam, jak wiem z doświadczenia, to na jakieś upusty za bardzo nie ma co liczyć :(

toyota cennik.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 26.05.2023 o 13:38, Benior napisał(a):

Ta hybryda jeśli będzie w .... akceptowalnej cenie to chętnie rozważę.  Silnik 2,5L to już coś co może fajnie robić  robotę.

Cały czas brak bliższych informacji o hybrydzie Turneo Custom, ale doczytałem, że silnik spalinowy będzie w cyklu Atkinsona:

W nowym Tourneo Custom PHEVzastosowano równoległy układ hybrydowy, który dzięki elastyczności wydajnego 2,5-litrowego silnika benzynowego, pracującego w cyklu Atkinsona sprawdza się na długich dystansach, jak również dzięki silnikowi elektrycznemu i akumulatorowi o pojemności 11,8 kWh pozwala na jazdę z zasilaniem w pełni elektrycznym na dystansie ponad 50 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.