Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Zulos napisał(a):

Pomijając powód braku takiego wpisu, to jest to totalnie bez sensu, żeby taki pojazd, chociaż jest zarejestrowany jako RV, tylko dlatego że nie ma takiego wpisu już miałby być traktowany jak ciężarowy.

Do dupy napisałem wcześniej oczywiście o rubryce "J" PJ - wiadomo - DR...:dzieki:

Abstrahując od tego, czy mam to w dowodzie wpisane czy nie, to przecież system kontroli na autostradach nie weryfikuje chyba zdjęć i nr rej z wpisami w poszczególnych rubrykach dowodu rejestracyjnego? Musiałoby iść zapytanie za każdym sfotografowanym pojazdem...

Teoretycznie takie zapytanie to nie problem, systemy ubezpieczycieli wysyłają podobnych zapytań kilka milionów dziennie a może i więcej. 

Ja mam wpis w DR kategoria M1 ale nie wiem czy chciałbym dla kilkudziesięciu zł ryzykować mandat i wyjaśnienia na Węgrzech, szczególnie, że oni od razu wysyłają z zagranicznej kancelarii windykacyjnej.

Macie rezerwacje na 2 połowę sierpnia  Chorwacji ? U mnie prawdopodobny jest termin po 25.08 ale mam lekkie obawy, szczególnie, że chodzi o północ a najlepiej Istrię. Alternatywną północ Włoch. Był Ktoś w okolicy Bibione po 25.08  w ostatnich 2 latach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, maarec napisał(a):

Teoretycznie takie zapytanie to nie problem, systemy ubezpieczycieli wysyłają podobnych zapytań kilka milionów dziennie a może i więcej. 

Ja mam wpis w DR kategoria M1 ale nie wiem czy chciałbym dla kilkudziesięciu zł ryzykować mandat i wyjaśnienia na Węgrzech, szczególnie, że oni od razu wysyłają z zagranicznej kancelarii windykacyjnej.

Macie rezerwacje na 2 połowę sierpnia  Chorwacji ? U mnie prawdopodobny jest termin po 25.08 ale mam lekkie obawy, szczególnie, że chodzi o północ a najlepiej Istrię. Alternatywną północ Włoch. Był Ktoś w okolicy Bibione po 25.08  w ostatnich 2 latach ?

Póki co zarezerwowałem 2 miejsca z min. 4, które chcemy odwiedzić. Z doświadczeń z zeszłego roku wynika, że luźno robi się dopiero w ostatnim tygodniu sierpnia i tu można już próbować śmiało bez rezerwacji jechać w ciemno, choć zapewne też nie wszędzie. Trzeci tydzień sierpnia jeszcze jest pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maarec napisał(a):

U mnie prawdopodobny jest termin po 25.08 ale mam lekkie obawy, szczególnie, że chodzi o północ a najlepiej Istrię. Alternatywną północ Włoch. Był Ktoś w okolicy Bibione po 25.08  w ostatnich 2 latach ?

Okolice Lido di Jesolo, rzut beretem od Bibione, jesteśmy tam co roku, po 20 sierpnia robi się już luźno, zawsze przedłużamy pobyt i nigdy nie ma problemu z dostępnością. 15 sierpnia to u nich święto Ferragosto, szczyt szczytów, do weekendu obłożenie 100%, mija niedziela i jak ręką odjął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piorun napisał(a):

Okolice Lido di Jesolo, rzut beretem od Bibione, jesteśmy tam co roku, po 20 sierpnia robi się już luźno, zawsze przedłużamy pobyt i nigdy nie ma problemu z dostępnością. 15 sierpnia to u nich święto Ferragosto, szczyt szczytów, do weekendu obłożenie 100%, mija niedziela i jak ręką odjął...

dzięki :) optymistycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majowa Chorwacja zakończona. W drodze powrotnej nocowaliśmy w Brnie pod Ikea(nie sami ?

 

IMG_20230507_062035.thumb.jpg.a27c7e5fa9003416a7574865eab3e2d4.jpg

Od Brana już nie mogłem gasić auta więc pędziłem do domu.

 

 

IMG_20230507_150201.thumb.jpg.063929518cf3b857703350ee8e1ef130.jpg

Zamontowałem specjalistyczne zabezpieczenie przed odruchowym wyłączeniem silnika ?

 

Chyba po raz pierwszy w historii powrotow z wakacji cieszyłem się podjeżdżając pod dom ?

Edytowane przez Robert77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Robert77 napisał(a):

Majowa Chorwacja zakończona. W drodze powrotnej nocowaliśmy w Brnie pod Ikea(nie sami ?

 

IMG_20230507_062035.thumb.jpg.a27c7e5fa9003416a7574865eab3e2d4.jpg

Od Brana już nie mogłem gasić auta więc pędziłem do domu.

 

 

IMG_20230507_150201.thumb.jpg.063929518cf3b857703350ee8e1ef130.jpg

Zamontowałem specjalistyczne zabezpieczenie przed odruchowym wyłączeniem silnika ?

 

Chyba po raz pierwszy w historii powrotow z wakacji cieszyłem się podjeżdżając pod dom ?

Daj znać jaki będzie werdykt serwisu bo temat ciekawy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał(a):

Dobrze że się udało:ok: plus taki że po czasie taki urlop z przygodami najlepiej się wspomina.

Trochę mam stresa bo 24 czerwca znów jedziemy do Chorwacji. Widocznie mój Citroen nie lubi tamtych kierunków ?

1 godzinę temu, peja76 napisał(a):

Dobrze że się udało:ok: plus taki że po czasie taki urlop z przygodami najlepiej się wspomina.

Dam znać. 

1 godzinę temu, coxWlkp napisał(a):
2 godziny temu, Robert77 napisał(a):

Majowa Chorwacja zakończona. W drodze powrotnej nocowaliśmy w Brnie pod Ikea(nie sami ?

 

IMG_20230507_062035.thumb.jpg.a27c7e5fa9003416a7574865eab3e2d4.jpg

Od Brana już nie mogłem gasić auta więc pędziłem do domu.

 

 

IMG_20230507_150201.thumb.jpg.063929518cf3b857703350ee8e1ef130.jpg

Zamontowałem specjalistyczne zabezpieczenie przed odruchowym wyłączeniem silnika ?

 

Chyba po raz pierwszy w historii powrotow z wakacji cieszyłem się podjeżdżając pod dom ?

Rozwiń  

Daj znać jaki będzie werdykt serwisu bo temat ciekawy :)

Jak naprawię dam znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Robert77 napisał(a):

Trochę mam stresa bo 24 czerwca znów jedziemy do Chorwacji. Widocznie mój Citroen nie lubi tamtych kierunków ?

Dam znać. 

Jak naprawię dam znać 

Czasami mam wrażenie, że Ford nadaje się jedynie do jazdy po równinach :) … jak tylko wjeżdżam w wyższe góry to coś się dzieje :) … pierwsze problemy z dpf zaczęły się jak Ford zobaczył Balice :) później jak dojeżdżałem do Garmisch-Partenkirchen :) czasami tak jest. Kup ten moduł diagnostyczny na 100% ułatwi to diagnozę i zawsze można zresetować :) 

https://allegro.pl/oferta/elm327-bluetooth-5-0-obd2-interfejs-diagnostyczny-12083754920
 

obecnie inwestycja na poziomie 200 pln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, coxWlkp napisał(a):

Czasami mam wrażenie, że Ford nadaje się jedynie do jazdy po równinach :) … jak tylko wjeżdżam w wyższe góry to coś się dzieje :) … pierwsze problemy z dpf zaczęły się jak Ford zobaczył Balice :) później jak dojeżdżałem do Garmisch-Partenkirchen :) czasami tak jest. Kup ten moduł diagnostyczny na 100% ułatwi to diagnozę i zawsze można zresetować :) 

https://allegro.pl/oferta/elm327-bluetooth-5-0-obd2-interfejs-diagnostyczny-12083754920
 

obecnie inwestycja na poziomie 200 pln. 

A jaki masz silnik w swoim słynny 2.2.

Zamierzam kupić zestaw diagnostyczny ale taki do większych ilości pojazdów.

Mój kolega zamówił z Ali jakiś combo czekam jak zacznie testować.

Jeśli będzie miał dostęp do większości funkcji zapłacę coś około 350 i zawsze będzie jeździł w schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robert77 napisał(a):

Majowa Chorwacja zakończona. W drodze powrotnej nocowaliśmy w Brnie pod Ikea(nie sami ?

 

IMG_20230507_062035.thumb.jpg.a27c7e5fa9003416a7574865eab3e2d4.jpg

Hmm :hmm:. Chyba dosłownie jechałeś na moich plecach. Około godziny 20:00 w MCDonaldzie przy staacji OMV na trasie A5 w stronę Mikulova. Widziałem ten zestaw na miejscach dla busów). Sam stałem obok, a zauważyłem Was dopiero jak już wyjeżdżałem ze stacji. My dociągnęliśmy wczoraj praktycznie do Ostrawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Robert77 napisał(a):

A jaki masz silnik w swoim słynny 2.2.

Zamierzam kupić zestaw diagnostyczny ale taki do większych ilości pojazdów.

Mój kolega zamówił z Ali jakiś combo czekam jak zacznie testować.

Jeśli będzie miał dostęp do większości funkcji zapłacę coś około 350 i zawsze będzie jeździł w schowku.

No jak 2,2 :) to już nowsza generacja 2,0 biturbo … jedyne co Fordowi wyszło to 10 stopniowa skrzynia biegów i ona robi tu robotę :) 

Cala reszta godna opisania ale to kiedyś w osobnym wątku.

Oczywiście mój skaner pod obd2 już jeździ w schowku :).

Jedziesz do autoryzowanego czy masz innego zaufanego mechanika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał(a):

Hmm :hmm:. Chyba dosłownie jechałeś na moich plecach. Około godziny 20:00 w MCDonaldzie przy staacji OMV na trasie A5 w stronę Mikulova. Widziałem ten zestaw na miejscach dla busów). Sam stałem obok, a zauważyłem Was dopiero jak już wyjeżdżałem ze stacji. My dociągnęliśmy wczoraj praktycznie do Ostrawy. 

Ja Ciebie mijałem gdzieś w Austrii (chyba za Grazem).Bardzo ładnie się prezentuje ta Twoja przyczepa?.

W drodze z cro do pl czułem się jakbym jechał nad nasze morze.Sami nasi;)

Spałem na campingu przy jeziorze Neusidlersee (mam tam swoją kameralną miejscóweczke) i nawet tam sporo zestawów pl na 1 noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.