Skocz do zawartości

Zimowanie przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Przyczepę kupiłem w luty, przede mną pierwsza zima pod domem. Przyczepa stoi ( zdjęcie) koło 2-6 m od lasu. Nurtuje mnie czy kupować pokrowiec i przykryć przyczepę czy trzymać tak jak stoi? Z 1 strony dobrze jest ją zakryć a z 2 boję się, że zrobię termos i zakiśnie a nowy sezon zacznę od walki z grzybem. Jakie są wasze doświadczenia?

Jeśli pokrowiec jest na tak to jaki konkretnie materiał, producent, sprzedawca?

IMG_8306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwniem zimowych "kiszonek". Powietrze, przewiew, wentylacja i doglądanie co jakiś czas.

Natomiast na pokazanej fotografii martwić może dość mocno zapadnięty dach. Przy opadach śniegu, a następnie roztopach, przymrozkach może być kłopot w postaci jeziorka.

No chyba, że tylko perspektywa zdjęcia oszukuje wzrok, a dach jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michoos napisał:

boję się, że zrobię termos i zakiśnie a nowy sezon zacznę od walki z grzybem.

Warto poczytać wątek zanim się w nim zada pytanie, chyba, że chcesz podtrzymać dyskusję ;)

Przyczepy przykrywamy na zimę pokrowcami które przepuszczają powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje do wyboru:

  • opcja A - kupujesz dedykowany dla przyczep pokrowiec, zakładasz i będzie git
  • opcja B - zostawiasz jak jest i też będzie git

Z mojego doświadczenia różnica jest taka, że w opcji A jesteś z kasą do tyłu (w moim przypadku 750 pln) i masz trochę szorowania na wiosnę, a opcja B jest darmowa i masz trochę więcej szorowania na wiosnę.  Ale zaznaczam, to jest moje doświadczenie. Bez pokrowca miałem na wiosnę trochę zabawy, żeby zabrudzenia zmyć. Natomiast po jednym sezonie pod pokrowcem nie stwierdziłem żadnej wilgoci ani grzyba, ale plastikowe elementy zabudowy były pokryte takim szarym czymś, jakby pyłem z aluminium. Wyglądało jak brud na dłoniach po rozkładaniu aluminiowego stelaża przedsionka. Nie wiem czy to z materiału, czy może jednak coś przepuścił pokrowiec. Kupiłem go bo moja przyczepa stała pod drzewami na parkingu. Teraz ją przestawiłem i nie mam już drzew, więc się zastanowię czy zakładać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin T napisał:

Ja jestem przeciwniem zimowych "kiszonek". Powietrze, przewiew, wentylacja i doglądanie co jakiś czas.

Natomiast na pokazanej fotografii martwić może dość mocno zapadnięty dach. Przy opadach śniegu, a następnie roztopach, przymrozkach może być kłopot w postaci jeziorka.

No chyba, że tylko perspektywa zdjęcia oszukuje wzrok, a dach jest prosty.

Przedsionek nie jest rozłożony. Nie miałem pod ręką innej fotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złudzenie na zdjęciu. 

7 godzin temu, filipert napisał:

Warto poczytać wątek zanim się w nim zada pytanie, chyba, że chcesz podtrzymać dyskusję ;)

Przyczepy przykrywamy na zimę pokrowcami które przepuszczają powietrze.

Zdaję sobie sprawę, że są pokrowce i pokrowce i nie każdy będzie przepuszczał powietrze. 

6 godzin temu, Marcin_G napisał:

Masz dwie opcje do wyboru:

  • opcja A - kupujesz dedykowany dla przyczep pokrowiec, zakładasz i będzie git
  • opcja B - zostawiasz jak jest i też będzie git

Z mojego doświadczenia różnica jest taka, że w opcji A jesteś z kasą do tyłu (w moim przypadku 750 pln) i masz trochę szorowania na wiosnę, a opcja B jest darmowa i masz trochę więcej szorowania na wiosnę.  Ale zaznaczam, to jest moje doświadczenie. Bez pokrowca miałem na wiosnę trochę zabawy, żeby zabrudzenia zmyć. Natomiast po jednym sezonie pod pokrowcem nie stwierdziłem żadnej wilgoci ani grzyba, ale plastikowe elementy zabudowy były pokryte takim szarym czymś, jakby pyłem z aluminium. Wyglądało jak brud na dłoniach po rozkładaniu aluminiowego stelaża przedsionka. Nie wiem czy to z materiału, czy może jednak coś przepuścił pokrowiec. Kupiłem go bo moja przyczepa stała pod drzewami na parkingu. Teraz ją przestawiłem i nie mam już drzew, więc się zastanowię czy zakładać czy nie.

Dzięki za opinię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michoos napisał:

Zdaję sobie sprawę, że są pokrowce i pokrowce i nie każdy będzie przepuszczał powietrze. 

A skąd taka teoria?

Jeszcze raz zachęcam do lektury wątku, wszystko zostało napisane.

14 godzin temu, Marcin_G napisał:

kupujesz dedykowany dla przyczep pokrowiec, zakładasz i będzie git

"Dedykowany dla przyczep" to ważne sformułowanie. Choć nie wyobrażam sobie pokrowca w tym rozmiarze do innych celów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 10:03, Michoos napisał:

Tez mi to chodzi po głowie. Obok jest już wiata tylko za niska, żeby wjechać ?

Ja zamówiłem garaż, ale to koszt kilkunastu tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.