Skocz do zawartości

Zimowanie przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.09.2022 o 15:39, filipert napisał:

Warto poczytać wątek zanim się w nim zada pytanie, chyba, że chcesz podtrzymać dyskusję ;)

Przyczepy przykrywamy na zimę pokrowcami które przepuszczają powietrze.

Przeczytałem :) nie wynika z niego jednoznacznie czy przykrywać czy nie. 
wynika natomiast, żeby budować wiatę/garaż. 
więcej można wywnioskować w temacie podpierania osi choć kwestia zdejmowania lub zostawiania kół jest również mocno dyskusyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, filipert napisał:

I kolejnych 26 stron tego nie rozstrzygnie ?

Skupmy się zatem czym i jak przykrywać.

Obawiam się, że masz racje. Pozostał dylemat - kryć czy nie. Jak kryć to tylko dedykowanym wdziankiem. Kolejny raz robiłem podchody ale jakbym nie mierzył to cepka nie wejdzie pod wiatę. Chyba, że są jakieś magiczne rolki na których wepchnę ją po zdjęciu kół. 

1A60F06F-F970-43C6-9133-1370398EA2A0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że masz racje. Pozostał dylemat - kryć czy nie. Jak kryć to tylko dedykowanym wdziankiem. Kolejny raz robiłem podchody ale jakbym nie mierzył to cepka nie wejdzie pod wiatę. Chyba, że są jakieś magiczne rolki na których wepchnę ją po zdjęciu kół. 
1A60F06F-F970-43C6-9133-1370398EA2A0.thumb.jpeg.c1a61f8be4255d0d6f033d8f0a627e6d.jpeg

Kup pokrowiec w Juli. Niedrogi działa od wielu lat. Lepiej mieć niż nie mieć, w końcu słońce też roni swoje. Przyczepa w nim normalnie oddycha przecież podłogę ma dziurawą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zdjàć kostki, wybrać z 20cm pod wiatą i mniej więcej tak jak zaznaczyłem i ułożyć jeszcze raz? Samemu to jest 2 dni roboty, jak wzialąłbyś jakiś 3 chlopaków to opękają w jeden dzień. Za pokrowiec musisz dać pare stowek, dołożysz jeszcze kilka i masz temat z głowy

2241D472-28E8-4244-B001-0922CEB93A66.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michoos napisał:

Chyba, że są jakieś magiczne rolki na których wepchnę ją po zdjęciu kół. 

Teoretycznie są rolki...takie jakie ma pomóc drogową lub coś samemu zrobić...Ale 20cm to nie da...

 

Ale moim zdaniem lepiej by było obniżyć kostkę lub podnieść dach wiaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obniżeniu kostki może się tam zbierać woda po deszczu. Tak tylko myślę bo niwelatora w oczach nie mam ?

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maras napisał:

Po obniżeniu kostki może się tam zbierać woda po deszczu. Tak tylko myślę bo niwelatora w oczach nie mam ?

Nie wiadomo jak ma rozwiązane. Ale wodę z rynien też gdzieś odprowadza, sprawę rozwiązuje jeden odpływ podłączony do rynny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dość, że przykrywam przyczepkę dedykowaną do niej plandeką to i podnoszę jednak koła tak, że odciążam układ jezdny - i myślę, że to zdecydowanie prawidłowe na zimę działanie ...

 

IMG_0076.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.