Skocz do zawartości

Zimowanie przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W tym roku to jest raczej "wiosnowanie" przyczep. :lol:  :lol:

 

Na zdjęciu, "wiosnuje"  Knaus TOM-a, na moim ogródku i właśnie ulega wietrzeniu  :] Zdjęcie z dzisiaj tj. 08.01.2014  :]

 

post-9355-0-10842000-1389193442_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej moja piękna przyczepka :slina:   :slina:   :slina:

 

 

Chaa, wiedziałem, że Ci sprawię przyjemność tą "słit focią"  :]  :yay:

 

Ma się dobrze. Wytrzymała orkan i kilka halnych. Dzielna dziewczyna (czy chłopak, bo to Knaus   :look:  a w ogóle, teraz to lepiej uważać co się mówi  :look: )

 

Kuba też często sprawdza, czy łóżko piętrowe jeszcze działa  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W dniu dzisiejszym "zzimowałem" swoją :)

 

Udało mi się wyprzedzić zimę i zaskoczonych drogowców :) poniżej fotki :)

post-15964-0-94973200-1417556079_thumb.jpg

post-15964-0-97927900-1417556099_thumb.jpg

post-15964-0-23560300-1417556117_thumb.jpg

post-15964-0-28584900-1417556135_thumb.jpg

post-15964-0-93202600-1417556151_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na allegro właśnie zlokalizowałem taką ofertę, może komuś się przyda :)

 

http://allegro.pl/zimowanie-przechowywanie-przyczep-kemp-i-innych-i5009654898.html

 

Kalisz i okolice, 49pln za miejsce pod dachem :)

Edytowane przez ketrab (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam Kolegów:)

Też już kombinuję jak zabezpieczyć nasz "domek".

To będą moje pierwsze doświadczenia z zimowaniem.

Znalazłem na "allegro" coś takiego:

http://allegro.pl/dach-ochronny-do-przyczepy-campingowej-i5649407381.html

 

Czy ktoś już uzywa cos takiego dla potrzeb zimowania i czy to faktycznie da radę ?

Pozdrawiam

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten daszek kosztuje 1800 zł - drogo. A nie wolisz kupić za 550-650 zł pokrowca? Ja zimuję pod oddychającym pokrowcem. Nie przepuszcza wody, ale wypuszcza parę. Jestem bardzo zadowolony z tego sposobu. Nie ma problemu z rysowaniem szyb (w odróżnieniu od okrycia zwykłym brezentem), da się wejść do środka i przewietrzyć, bo boki są rozsuwane na zamki błyskawiczne. Ogólnie fajny sposób gdy się nie ma wysokiego garażu na przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten daszek kosztuje 1800 zł - drogo. A nie wolisz kupić za 550-650 zł pokrowca? Ja zimuję pod oddychającym pokrowcem. Nie przepuszcza wody, ale wypuszcza parę. Jestem bardzo zadowolony z tego sposobu. Nie ma problemu z rysowaniem szyb (w odróżnieniu od okrycia zwykłym brezentem), da się wejść do środka i przewietrzyć, bo boki są rozsuwane na zamki błyskawiczne. Ogólnie fajny sposób gdy się nie ma wysokiego garażu na przyczepę.

No napewno to jest opcja. Docelowo może uda mi się zbudować wiatę przed zimą, ale trochę czasu brakuje.

Na podwórku jest sporo miejsca, tylko też musze przemyśleć  szcegóły. No ale Dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz budowę wiaty na przyczepę to tym bardziej nie ma sensu wydawanie 1800 zł na daszek. Lepiej mieć pokrowiec (sprawdź, bo może w Jula jeszcze są dostępne po promocyjnej cenie) i póki nie masz wiaty to zimować w pokrowcu, a gdy zbudujesz wiatę to ... też zimować w pokrowcu tylko pod wiatą.

Taki pokrowiec jest fajną rzeczą, bo osłania budę także przed brudem. Ja myję po sezonie przyczepę, a gdy wyschnie okrywam pokrowcem. Przed pierwszym wyjazdem w kolejnym sezonie (zwykle na majówkę) zdejmuję pokrowiec i mam czyściutką przyczepę. A gdyby stała całą zimę odkryta to się zabrudzi, a co gorsza mogła by jakimiś glonami obrosnąć. A spod pokrowca mam taką jaką okryłem wczesną jesienią.

Zastanów się czy właśnie wiata + pokrowiec to nie jest full wypas do zimowania przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) To ja podpowiem, żeby tylko postawić wiatę. Po co myć przyczepę na koniec sezonu i przykrywać pokrowcem, skoro można ją umyć na początek sezonu i jechać świeżo umytą :) Wszystko kwestia wyboru. Jeśli buda stoi pod wiatą, to dobrze, żeby miała wietrzenie. Zakurzyć wewnątrz i tak się zakurzy. Z zewnątrz, jak pisałem, można umyć na wiosnę. Każdy ma swój sposób. Na pewno jednak kupowanie daszku za 1800 mija się z celem, jeśli planujesz postawić wiatę. Koszt wiaty będzie niewiele większy, a efekt znacznie lepszy. Mając takie plany, a nie mając czasu na postawienie wiaty we własnym zakresie, to za cenę niższą niż 1800 dowolny wykonawca postawi Ci wiatę z pocałowaniem ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.