Skocz do zawartości

Zimowanie przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Fundament na szpadel ok 30 cm, zbrojenie drutem, beton z gruchy, konstrukcja przykręcona i obmurowana cegłą łupaną i klinkierową aby pasowało do płotu. Wszystko oprócz łat strugane 8x8 ( może ciut za delikatne ale mam takie też na tarasie i daje radę) - wymiar 5,4 m (  2x2,7 bo wymiary płotu 1,8 i 0,9 ale okazało się że brak im po 1,5-2,5 cm!!!!!!!!! i wyszła szpara) dach 6,6 tak pasuje trapez, szerokość budowli 3,4.

Wysokość do wjazdu 2,7.

Pozostało do zrobienia ściana boczna na jutro, zamówić blachę a na przyszły rok kostka i rynny.

Edytowane przez marcin123 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no i udało się więcej niż zaplanowałem - domek na zimowisku

Gratulacje ! Brawo, brawo, brawo...

A dlaczego miałoby się nie udać ? Jak się robi, to się zrobi !

Nasza blaszana konstrukcja, pomysł i wykonanie własne  →  foto 2

Nie obawiasz sie zacinania deszczu i śniegu ...

  ←  grad = ślady

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mnie i brachola też czeka wykonanie podobnej konstrukcji. Wiata użytkownika "marcin123" bardzo solidna i estetycznie wykonana - widać że wszystko przemyślane. My jednak chcemy zrobić coś delikatniejszego i bez takich fundamentów. Chcemy konstrukcyjne słupy osadzić w podstawach słupów. Przestrzenie między słupami wypełnić czymś na kształt pergoli. Dodatkowym akcentem który poprawi estetykę wiaty będą ozdobne połączenia, coś w tym stylu: https://e-armet.pl/pl/c/POLACZENIA-OZDOBNE/296

Całość oczywiście zakonserwowana solidnie.Aha i dach dwuspadowy pokryty blachą. Taki jest wstępny zarys :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia ... mamy wiatę od 3 lat. Fundament to podstawa i do tego stabilne połączenie pomiędzy fundamentem a belkami głównymi.

Ja wykorzystałem takie łącznik dostępne w Castoramie .. C=ownik z kawłkiem drutu i to był duży błąd, gdyż pomim przedłużenia tego drutu (dospawane zborojenie) i dość głębokiego fundamentu ~50cm to cała konstrukcja pracuje własnie na tym łączeniu...

nie jest tragicznie ale całość przy dużym wietrze się u podstawy rusza (ten C=ownik się wygina przy łączeniu z fundamentem) .. .pracuje metal bo sam fundament jest silny i tam nic się nie wyrobiło.

 

Poza tym pomimo stosowania tych "zastrzałów" musieliśmy wzmacniać wiatę kątownikami ze stalowej blachy ok 30cm długośc blacha 4/5mm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja cepka też doczekała się daszku nad sobą.. :) już nic na nią nie pada a i można dłubać nie martwiąc się, że gdzieś coś napada. Konstrukcja drewniana, generalnie dość lekka. Powstała w dwa dni więc są jakieś niedociągnięcia ale ogólnie fajnie wyszła. w wolnej chwili wstawię fotki. Dach dwuspadowy, w najwyższym punkcie ma 3.40, szeroka na 3m, długa na 6m. Na mojego KIPa wystarcza a jak bedzie coś dłuższego to i wiatę się przedłuży :) słupy pionowe z kantówek 10/10cm, krokwie 5/10, łaty, a pokrycie dachu z onduliny falistej z Obi. 27zł za arkusz 90/200cm, czyli chyba nie ma tańszego pokrycia dachowego a 15 lat gwarancji dają. Muszę jeszcze czymś ściany zamknąć ale ważne, że na nią nie pada.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.