Skocz do zawartości

Zimowanie przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiadam : w rogach podłogi zostały wywiercone na wylot otwory o średnicy jakieś 1,5 cm.,

i zabezpieczone przed myszami siatka stalową.

Wszystkie skrzynie, szafki, lodówka itd, są otwarte dla cyrkulacji powietrza.

 

UWAGA : Ja nikomu tej metody zimowania nie polecam, po prostu od wielu lat tak robię i wilgoci nie mam, jednak moja przyczepa ma już 30 lat i może po prostu sie jej wilgoć nie ima.

Zrobiłem tak, zaryzykowałem, bo nie mam garażu dla niej, u mnie się sprawdza.

Przed przykryciem cały 1 dzień wszystko wyjmuję z przyczepy, suszę, sprzątam.

Nawet wykładzina z podłogi jest zwinięta w lużny rulon i stoi pionowo.

Ale cyrkulacja powietrza jakaś być musi i dlatego te otwory w podłodze.

No i podniesiona jest cała przyczepa jak najwyżej się da od ziemi.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

ja mam tak samo opakowaną tylko poraz perwszy bo dopiero od roku ją mam brakuje tylko pajęczynki ja to sznureczkiem do podwozia złapałem powiem tak było co robić ale na zimę zabezpeczona :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam : w rogach podłogi zostały wywiercone na wylot otwory o średnicy jakieś 1,5 cm.,

i zabezpieczone przed myszami siatka stalową.

Wszystkie skrzynie, szafki, lodówka itd, są otwarte dla cyrkulacji powietrza.

 

UWAGA : Ja nikomu tej metody zimowania nie polecam, po prostu od wielu lat tak robię i wilgoci nie mam, jednak moja przyczepa ma już 30 lat i może po prostu sie jej wilgoć nie ima.

Zrobiłem tak, zaryzykowałem, bo nie mam garażu dla niej, u mnie się sprawdza.

Przed przykryciem cały 1 dzień wszystko wyjmuję z przyczepy, suszę, sprzątam.

Nawet wykładzina z podłogi jest zwinięta w lużny rulon i stoi pionowo.

Ale cyrkulacja powietrza jakaś być musi i dlatego te otwory w podłodze.

No i podniesiona jest cała przyczepa jak najwyżej się da od ziemi.

 

Jacek.

 

Witam. Mam Adrię z 1986 i tam takie otwory są wywiercone w podłodze fabrycznie. Idealne rozwiązanie, ciągła cyrkulacja powietrza, brak wilgoci. Pozdrawiam. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ponieważ nieuchronnie zbliża się czas postawienia przyczepy na miejsce zimowego wypoczynku, poszukuję miejsca w Poznaniu lub okolicy. Na szczęście jeszcze dwa wyjazdy ale po Nieborowie to już czas na zimowanie. Jesli ktoś dysponuje miejscem i przyjąłby moją przyczepkę za przysłowiową FLACHĘ :jump: to byłbym wdzięczny.

Nie wymagam aby był to ogrzewany garaż ale miejsce, bezpieczne i w miarę strzeżone to jest właśnie to czego szukam. A gdyby tak jeszcze pod jakimś zadaszeniem to w ogóle byłaby bajka :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nieuchronnie zbliża się czas postawienia przyczepy na miejsce zimowego wypoczynku,

 

Ale smutno się zrobiło .... :)

 

Koledzy nie przesadzaj cie znowu tak z tym czasem na sen zimowy naszych przyczep , jeszcze pare tygodni zostało ,żeby pośmigać z ogonkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie przesadzaj cie znowu tak z tym czasem na sen zimowy naszych przyczep , jeszcze pare tygodni zostało ,żeby pośmigać z ogonkami...

 

Dokładnie tak jak mówisz :) wrzesień potrafi być ciepły a odpoczywajacych niewielu ,cisza i spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie przesadzaj cie znowu tak z tym czasem na sen zimowy naszych przyczep , jeszcze pare tygodni zostało ,żeby pośmigać z ogonkami...

 

Dokładnie tak jak mówisz :) wrzesień potrafi być ciepły a odpoczywajacych niewielu ,cisza i spokój :)

Przecież nigdzie nie napisałem, że chcę jutro odstawić przyczepę. Jak sama nazwa wskazuje "zimowanie" powinno występować zimą a nie latem. Chcę po prostu już zorientować się czy ktoś w mojej okolicy ma zbędne mmiejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spablo1, tak masz racje :) ,wyrażnie napisałeś ,że planujesz jeszcze dwa wyjazdy :) . Mimo to namawiam na wyjazdy we wrześniu a nawet na początku pażdziernika -taka "złota polska jesień"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kończy się powoli sezon na wyjazdy i powoli przygotowuję Bambę do zimy. W niedzielę podparłem oś przyczepy w miejscu połączenia z ramą na stojakach ( koła wiszą ). Dyszel podparłem na drewnianej belce. Podpory są opuszczone do momentu stykania się z podłożem, bez "napinania".

post-101131-imported-374d77de-1134-4139-8877-7ab20fdb5a77_thumb.jpg

post-101131-imported-0fc0e681-a03b-4c68-91cb-66bbc9475c59_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończonych dziś bojach z urzędnikami o zmianę wpisu dot. DMC przyczepy w dowodzie rejestracyjnym autka, w tym tygodniu też planuję ustawić budkę do snu zimowego, a w sobotę chcę śmignąć do Krakowa na Targi pojazdów turystycznych i Terenowych.

Po raz pierwszy chcę aby plandeka otulał całą budkę, do samej ziemi. Kupiłem nową plandekę (oczywiście chińskiej produkcji) o wymiarach 8x10 m. i planuję tak ją ułożyć by tworzyła nad przyczepką coś w rodzaju namiotu, czyli by plandeka sięgała do samej ziemi. Nigdy tak nie robiłem wcześniej (gdzieś już pisałem jak zimuję) i tegoroczne rozwiązanie ma być prototypowe. Gdy wykonam czynności, zrobię fotki i zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.