Skocz do zawartości

Zimowanie przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chyba będę miał domek dla budki :ok: Znaczy nie chyba a będę :niewiem: Wczoraj zostały wylane podpory na słupy pod altanko/wiatę :ok: Więc zimowanie przyczepy będę miał z głowy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba pozwolenia, wystarczy zgloszenie do starostwa... chyba w 2005 roku wszedl przepis umozliwiajacy postawienie budowli uzytkowej nie przekraczajacej 25m2 na kazde 500m2 dzialki budowlanej bez pozwolenia tylko na zgloszenie. Tyczy sie to pomieszczen gospodarczych, garazy, wiat itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiadywaliśmy nie trzeba żadnych pozwoleń. Budowla nie jest stała, będzie można ją łatwo zdemontować. W starostwie powiedzieli, że nie trzeba nic zgłaszać (jednak niektórzy ze znajomychstraszą, że trzeba). Narazie budujemy - mam nadzieje, że nikt się nie doczepi.

Wiatka powstanie na 6 metalowych słupach o wymiarze 3mx5,5m z jednospadowym dachem stykającym się z domem, co będzie stanowiło jedyną ścianę.

 

Po dokończeniu wszystkiego dam fotki i kosztorysik :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myslałem o wiacie i z tego co się dowiedziałem to do 15 m. kw. nie trzeba żadnych pozwoleń. Twoja troche przekracza ten wymiar, ale jak masz spoko sąsiadow to nikt nie powinien sie czepiać.

Czekamy na zdjecia będzie pomoc naukowa jak zaczne swoją wiatke stawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze raz tato zaszedł do starostwa upewnić się co trzeba. Powiedzieli jeszcze raz, że pozwoleń nie trzeba, a jedynie (jak przy większości budów) potrzeba założyć dziennik budowy (Ukłon i podziękowanie dla Lepciaka, który napisał mi o tej konieczności i lepiej by się upewnić :ok: ). Co do 15m2 to prawda. Więc deko wykraczamy... zobaczymy w trakcie budowy czy się da zmniejszyć do przepisowych 15 z 16,5. Może nikt głowy nie utnie za ten meterek :niewiem::]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary ! Jeżeli budowla w sensie prawa budowlanego . jest budowlą i jeżeli Ci kazali założyć dziennik budowy to musisz wystąpić o pozwolenie . Nie znam projektu inwestycji . Jakby nie było gdybyś musiał o takowe wystąpić , służę pomocą , gdyż posiadam uprawnienia budowlane do samodzielnego prowadzenia budowy i mogę być , całkiem gratisowo , Twoim kierownikiem budowy . Jakbyś miał problemy to pisz mejla ! >zdaniewicz@vp.pl <.

 

PS. osobiście tez posiadam duża altanę . Jest to specyficzna konstrukcja stalowa z dachem przykryta plandeką i bardzo gęstym winogronem ! Nie wymaga to pozwolenia na budowę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo budowlane dokładnie określa postępowanie przed rozpoczęciem budowy . Należy złożyć projekt w Wydziale Architektury , potem jest ZUD . Potem uzyskuje sie decyzje i pozwolenie na budowe . Nastepnie trzeba złożyć wniosek o rozpoczęciu budowy z podaniem danych kierownika budowy i otrzymuje sie dziennik w którym w pierwszej kolejności powinien sie wpisać geodeta ......itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luudzie, nasz Kolega stawia tylko ażurowy daszek nad budką, na WŁASNYM placu.

Powtarzam, WŁASNYM PLACU.

I w dodatku ma normalnych sąsiadów.

 

Gdzie my już jesteśmy ?.

Porażka.

 

Myślę o emigracji.

 

 

Prawie wyemigrowany, ale jeszcze mający marzenia, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.