Skocz do zawartości

Zimowanie przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak w końcu ? przykrywać, czy nie ? Teraz czytam, że plandeka może zmatowić okna i wytrzeć lakier z blachy, a kiedyś w innym topicu wyczytałem, żeby nie zostawiać śniegu na przyczepie, bo jak rozmarznie i woda wejdzie w szczeliny gdzie znowu zamarznie to może rozszczelnić połączenia. Teraz już nic nie wiem. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście jakaś szopa lub przynajmniej zadaszenie, ale póki co nie mam takiej mozliwości. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z ta wilgocia przy otworzeniu okna dachowego, ale tylko wtedy gdy jest wilgotno na dworze. Przy temperaturach dobrze minusowych, otwierajac okna dachowe tworzy sie ciag ktory wypycha gora wilgotne powietrze nagromadzone w przyczepie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przykrywam, bo jakoś nie wiem gdzie ma mi ten śnieg czy lód wejść :hop1:. Jeśli przyczepa jest szczelna to lód chyba może jej zaszkodzić tak samo jak woda. Jedyny minus to zacieki jakie się robią po zimie od opadów, ale na to też mam już swój sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslisz jaka to moze miec wytrzytmałosc...???np na śnieg(większe opady) niezdąrzysz go ściągnac, no lae to troche przerosniety grożą :) scenariusz. :):):)

Czy masz zamiar w jakiś sposób przymocowac konstrukcje do podłorza ( ziemi) czy do przyczepy. zmniejszajac ryzyko odfruniecia gdzies na pobliski samochód zaparkowany ...???jak chcesz przymocowac folie do kształtowników????

Pozdrawiam serek

Przy silnym wietrze na 100% rozszczelni Ci listwy kątowe (bo myślę, że do nich mocujesz konstrukcję). poza tym przy dużych opadach śniegu plandeka nie wytrzyma - brak podparcia

Po zimie dopiero okaże się czy zdało to egzamin czy nie. Plandeka jest mocno naciągnięta linkami+wielkie śledzie w ziemi.

Sama konstrukcja na dachu nie rozszczelni listew bo nie jest do nich przymocowana tylko spiera się na dachu.

Ja jednak jestem za przykryciem przyczepy, coby po zimie nie była taka zafajdana...Jedno co mi się nie podoba to....to jak ten mój domek wygląda :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miglanc czy Twoja przyczepa nie zaczęła się już rozpadać pod wpływem cięźaru konstrukcji i plandeki? Załączone zdjęcie na to wskazuje. Póki jest czas weź poprawkę na jesienne wiatry które zamiast przycisnąć wszystko do przyczepy będą starały się to unieść. lub wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moja przyczepe podciagnalem na podporach zdjelem kola i przy opuszczaniu osadzilem na ceglach (+deseczka zeby nie uszkodzic ocynku) jak najblizej osi podpory sluza tylko do sstabilizacji zeby sie nie kiwala i tak robie co zime .opony sie przez to nie niszcza ani od mrozu ani tez od slonca ...

Pozdrawiam

 

Witam !

 

Lewary są bliziutko osi, a łapki tyle o ile, więc chyba jest dobrze ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opuszczenia na koziołkach to zrobie podobnie... :niewiem:

 

ale przykryje ją folią i juz , przeciez na wiosne i tak bedzie malowana , to nie ma zbyt wielkiego sensu , zeby kombinowac gdzie ja postawic , i pod czym ja przykryć ( zadaszenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.