Skocz do zawartości

Zimowanie przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja po dłuższych poszukiwaniach garażu dla mojej budki wymyśliłem coś takiego i po 5 ciu popołudniach ... już stoi ( sam to nie chwaląc się zmajstrowałem choć nie posiadam wykształcenia technicznego :niewiem:)

 

post-5536-0-72979700-1316339650_thumb.jpg

 

post-5536-0-62900100-1316339671_thumb.jpg

 

Budka stoi na kołkach, dyszel tak samo podparty, koła zdjęte, a w poniedziałek plandeka, bo niestety dla nas sezon już zakończony :oslabiony: wszystkie weekendy zajęte :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszyscy będą zainteresowani po sezonie jak się to sprawowaó. Ja jednak mam pewne wątpliwości:

1. sztywność konstrukcji - jest to raczej dość elastyczne i pod pewnym obciążeniem może się przekrzywić - jakieś odciąci/zaciosy by się przydały, żeby to usztywnić.

2. Położysz na tym brezent - ma swoją wagę, do tego dojdzie śnieg - pomiędzy "krokwiami" nie masz nic - raczej się ugnie i powstanie baniak, w którym woda będzie stała. Zararznie, dojdzie kolejny śnieg i po kilku cyklach będzie woda w środku, a brezent wokoło.

Oczywiście to tylko dywagacje, ale bałbym się takiej konstrukcji. Ze swojej strony bym zaproponował - jeszcze raz - zastrzały usztywniające konstrukcję i na dachu elementy sztywne - typu blacha falista, płyty wiórowe czy coś w tym stylu. Całość dopiero wówczas czymś przykryć. Przy blasze - nie musisz przykrywać, przy płycie wiórowej (OSB?) położysz papę i masz bezpieczne. Oczywiście tylko dywaguję - ja zrobiłem wiatę z drewna całą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja po dłuższych poszukiwaniach garażu dla mojej budki wymyśliłem coś takiego i po 5 ciu popołudniach ... już stoi ( sam to nie chwaląc się zmajstrowałem choć nie posiadam wykształcenia technicznego :niewiem:)

 

post-5536-0-72979700-1316339650_thumb.jpg

 

post-5536-0-62900100-1316339671_thumb.jpg

 

Budka stoi na kołkach, dyszel tak samo podparty, koła zdjęte, a w poniedziałek plandeka, bo niestety dla nas sezon już zakończony :oslabiony: wszystkie weekendy zajęte :oslabiony:

 

 

śliczne mam tylko dwie uwagi a raczej rady z doświadczenia produkcji stelarzy

 

zwieksz ilość tych podpórek zarówno dachowych jak i ściennych

i obowiązkowo maja sie ze sobą stykać w tej konstrukcji masz przesunięte i to moze być przyczyną pogięcia sie konstrukcji

dodatkowo kazdą taką przestrzeń po przekątnej zamknij linką

pozdrawiam

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej cośd takiego kupic.

 

http://moto.allegro.pl/pokrowiec-przyczepe-kempingowa-caravan-m-dl-5-5m-i1806187986.html

 

koszt pewnie taki sam albo i taniej a pewne i solidne rozwiazanie. ja kupiłem w zeszłym roku i idealnie sie sprawuje. nie przepuszcza wody a oddycha. jak zazimuje swoja budke to zamieszcze fotke jak to wyglada na "zywym organiźmie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petek. Naprawde oddycha, nie przepuscza nawet kropelki i szczelnie okrywa przyczepke od dachu az po dolną krawędź. Mozna zostawić okna na uchył zeby powietrze pracowało wewnatrz przyczepy.pod podwoziem ida pasy spinające jedna z druga stroną. Od wewnatrz jest mieciutki material, nie ma mowy o zmatowaniu okien ani powloki przyczepy. Nawet sie nie zakurzy. Na wiosne zdejmujesz i masz czysta budke. Naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a to i ja się pochwalę.

 

po ok 5-6 dniówkach dla 2 "chłopa" (specjalnie cudzysłów gdyż oboje z teściem mamy słabe kręgosłupy :/ )

 

a także po wydaniu ok 2300zł na :

 

* drewno - 730 zł

* pokrycie z onduliny - 700 zł

* stalowe "nogi" - 120 zł

* cement -40 zł

* "blaszki" - ok 300zł

* śruby - 150 zł

* lakier, impregnat - 200 zł

* gąsiory 150 zł

 

zbudowaliśmy zadaszenie dla przyczepy o wymiarach 580cm(długość) x 420cm (szerokość całości) x 350cm wysokość

 

ogółem powinien daszek być większy - ale miał stać gdzie indziej - i tam większy by nie wszedł, po dostarczeniu drewna zmienił się "plan"

 

wszelkie uwagi "mile" :P widziane :] zaznaczam, że drewno heblowaliśmy sami metodą "na szybko" - jedynie bardziej przykładaliśmy się do 6 nóg - tak aby drzazgi nie powchodziły przypadkiem, kolejna warstwa lakieru wiosną.

 

p.s szyberdachy oba otwarte aktualnie.

post-8007-0-26300800-1317930719_thumb.jpg

post-8007-0-39527700-1317930727_thumb.jpg

post-8007-0-60933400-1317930733_thumb.jpg

post-8007-0-67120700-1317930739_thumb.jpg

post-8007-0-07291400-1317930746_thumb.jpg

post-8007-0-12229800-1317930751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.