Skocz do zawartości

Kamper Benimar Tessoro - Ford Transit 2022 - wada fabryczna


ajsmen3

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Voku napisał:

To jakieś śladowe ilości gazu przy takim grzaniu.
 

Jak to są śladowe ilości gazu to zostawiłem włączony piec na 1 stopień bo ja mam pokrętło, jak co tydzień mam lać wodę i spuszczać to wolę tak zostawić. Nawet jak by jedna butla starczyła na dwa tygodnie to jest gites, nie dość że mniej roboty to w kamperze inna temperatura i nie stoi powietrze w miejscu tylko jest cyrkulacja, bo wentylator raz po raz się włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, peja76 napisał:

Jak to są śladowe ilości gazu to zostawiłem włączony piec na 1 stopień bo ja mam pokrętło, jak co tydzień mam lać wodę i spuszczać to wolę tak zostawić. Nawet jak by jedna butla starczyła na dwa tygodnie to jest gites, nie dość że mniej roboty to w kamperze inna temperatura i nie stoi powietrze w miejscu tylko jest cyrkulacja, bo wentylator raz po raz się włączy.

Nie wiem ile u ciebie utrzymuje temperaturę minimalna u mnie można ustawić najmniej 5C i przy takim grzaniu gazu idzie niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, peja76 napisał:

Jak to są śladowe ilości gazu to zostawiłem włączony piec na 1 stopień bo ja mam pokrętło, jak co tydzień mam lać wodę i spuszczać to wolę tak zostawić. Nawet jak by jedna butla starczyła na dwa tygodnie to jest gites, nie dość że mniej roboty to w kamperze inna temperatura i nie stoi powietrze w miejscu tylko jest cyrkulacja, bo wentylator raz po raz się włączy.

Tylko pytanie jak z prądem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Misio napisał:

Tylko pytanie jak z prądem...

Tego dokładnie nie wiem, bo nie pamiętam ile procent miały akumulatory jak odpaliłem grzanie,  ale na koniec zerkałem na poziom naładowania i raczej były na tym poziomie na jakim je zostawiłem może kilka procent mniej. Jak będę jeszcze zostawał to sprawdzę. 
W sumie Truma i tak jest podłączona do zasilania cały czas nawet jak wyłączę główne zasilanie. więc zawsze coś pobiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było pytanie do @peja76

Ty masz LiFePO4 i do tego duży... wentylator pobiera znacznie więcej niż sama sterująca elektronika...ale to na pewno nie zrobi krzywdy u Ciebie...gorzej z kwasówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Misio napisał:

To było pytanie do @peja76

Ty masz LiFePO4 i do tego duży... wentylator pobiera znacznie więcej niż sama sterująca elektronika...ale to na pewno nie zrobi krzywdy u Ciebie...gorzej z kwasówką.

@Suzu4x4 Robił pomiary
TRUMA GAZ tryb EKO - 0,7 - 1,5 A ( w zależności od obrotów wentylatora 0,7 A - pobór ciągły po osiągnięciu zadanej temperatury )
TRUMA GAZ tryb HIGH - 0,9 - 2 A
TRUMA GAZ tryb BOOST - 1,5 - 3 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misio napisał:

Tylko pytanie jak z prądem...

Z prądem nie ma problemu bo mój kamper teraz cały czas na kablu wisi :)

14.30 włączyłem piec i temperatura byla jak na zdjęciach, teraz bylem zobaczyć co i jak i też zrobilem fotki:-]

Ps, jak by to powiedzieć, zegarek na czujniku temperatury jeszcze chodzi na stary czas;) teraz zauważyłem:bzik:

20221205_133631.jpg

20221205_133643.jpg

20221205_205801.jpg

20221205_205824.jpg

27 minut temu, polo63 napisał:

agm-a już @peja76 ma @Misio;)

Tego nie wiem nikt co Peja ma, ale pewne jest to że aku daje radę i po 24h używania kampera mamy zawszę około 85% baterii.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Voku napisał:

@Suzu4x4 Robił pomiary
TRUMA GAZ tryb EKO - 0,7 - 1,5 A ( w zależności od obrotów wentylatora 0,7 A - pobór ciągły po osiągnięciu zadanej temperatury )
TRUMA GAZ tryb HIGH - 0,9 - 2 A
TRUMA GAZ tryb BOOST - 1,5 - 3 A

Czyli po 8 dniach akumulator całkowicie wydojony. Przyctej pogodzie solary mogą nie dać rady. 

Używanie trumy pomiędzy wyjazdami uważam osobiście za bezsens. Na mrozach gazu zassa więcej. Do tego problem z aku, zużyciem trumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, peja76 napisał:

Z prądem nie ma problemu bo mój kamper teraz cały czas na kablu wisi :)

To dobrze!

A nie prościej wstawić jakiegoś olejaka i już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Misio napisał:

To możesz włączy  obieg...

Ale żeby gazu nie palić...

Wydaje Mi się że to nie będzie to, tak mam kasetę podgrzewaną, zbiornik wody i co najważniejsze bojler, a tak zaraz bezpiecznik wywali i woda zleci.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.