Skocz do zawartości

Kamper Benimar Tessoro - Ford Transit 2022 - wada fabryczna


ajsmen3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 minut temu, peja76 napisał:

Chyba zamiast tych gaz bank to wolałbym zainwestować w webasto, nie dość że mam drugie źródło ciepła to tańsze jest i zle z spalaniem nie wychodzi 

Biorąc max wartości, i licząc 24 pracy Trumy to ON wyjdzie ok 15l 100zł Gaz LPG wyjdzie 11kg 70zł, 
Zakładając że to max wartości to można to podzielić przez 3 bo jedna butla spokojnie wystarczy w zimie na 3dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG to podałeś propan-butan, czy czysty propan? (Ile kosztuje butla z czystym propanem?)

Ponieważ akurat drążę temat, to podaje jeszcze porównanie ceny trumy combi na gaz / diesel i prąd. (grzeją wnętrze i wodę, używając albo paliwa, albo en. elektrycznej z sieci 230V jeśli jest dostępna)

truma combi d6e (diesel) z panelem sterującym: 15 600,00 zł
truma combi 6e (propan butan) z panelem sterującym: 13 190,00 zł 

do gazowej jeszcze trzeba doliczyć zakup pustych butli i elementów instalacji gazowej, drzwiczek serwisowych itp; no chyba że już ktoś ma. Jak ktoś nie ma i musi to dokupić, no to cena prawie taka sama.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem LPG bo mam Gasbanka. Przy propanie butli wyjdzie pewnie podobnie około 100zł za butlę.
Taniej w zakupie do grzania wyjdzie webasto, a najtaniej chińskie za około 600zł z którego korzysta większość kto buduje kampera. Pozostaje tylko kwestia grzania wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Voku napisał:

Biorąc max wartości, i licząc 24 pracy Trumy to ON wyjdzie ok 15l 100zł Gaz LPG wyjdzie 11kg 70zł, 
Zakładając że to max wartości to można to podzielić przez 3 bo jedna butla spokojnie wystarczy w zimie na 3dni 

To są groszowe różnice, truma on nie wyjdzie 15l tylko 12l jak spala 4l na dobę, co do trzech dni pracy na butli to też bym się sprzeczał. Jak bym miał wybierać to jednak Webasto bardziej mnie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Voku napisał:

Podałem LPG bo mam Gasbanka. Przy propanie butli wyjdzie pewnie podobnie około 100zł za butlę.
Taniej w zakupie do grzania wyjdzie webasto, a najtaniej chińskie za około 600zł z którego korzysta większość kto buduje kampera. Pozostaje tylko kwestia grzania wody. 

Z tego co widziałem to grzanie wody jest standardowo gazową trumą znaną z przyczep. Chyba B10 ten bojler się nazywa.

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Widocznie ktoś taki zamówił, gdy kupował auto. Można wybrać bak 95 litrów, ja taki zamówiłem. 60 litrów to mam standardowy bak w malutkim fordzie (transit) connect, więc jeśli u Cb jest bak 60l w dużym transicie, to ktoś celowo zamówił taki mały. (producent zabudowy?)

Tak, kampery mają mniejszy, ze względu na wagę. Nie ma podobno też opcji podmiany na standardowy bo się nie mieści. W ducatto też jest mniejszy o 15l niż standardowy ale ma i tak te 80l. Mi spalanie wychodzi 12l/100 (alkowa) i przydałoby się chociaż z 5-10 litrów więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelwroc napisał:

Z tego co widziałem to grzanie wody jest standardowo gazową trumą znaną z przyczep. Chyba B10 ten bojler się nazywa.

Tylko @Łza Włóczynutka nie chce montować instalacji gazowej. 

 

Godzinę temu, pawelwroc napisał:

Z tego co widziałem to grzanie wody jest standardowo gazową trumą znaną z przyczep. Chyba B10 ten bojler się nazywa.

Tak, kampery mają mniejszy, ze względu na wagę. Nie ma podobno też opcji podmiany na standardowy bo się nie mieści. W ducatto też jest mniejszy o 15l niż standardowy ale ma i tak te 80l. Mi spalanie wychodzi 12l/100 (alkowa) i przydałoby się chociaż z 5-10 litrów więcej. 

Ja mam 80l i jestem wstanie obrócić na jednym baku na Węgry (Bogasc) i z powrotem ok 800km.  Z webasto raczej zimą nie realne :D I kto tu musi wjeżdżać na stacje? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między PL a Węgrami masz kilkadziesiąt miejsc gdzie możesz zaankowac ON. 24/7/365. Nie trzeba szukać, krążyć. 5 minut i bak jest pełny. Ile jest miejsc  na tej samej trasie, gdzie napelnisz butle z propanem 24/7/365?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Między PL a Węgrami masz kilkadziesiąt miejsc gdzie możesz zaankowac ON. 24/7/365. Nie trzeba szukać, krążyć. 5 minut i bak jest pełny. Ile jest miejsc  na tej samej trasie, gdzie napelnisz butle z propanem 24/7/365?

To było z uśmieszkiem i nie zrozumiałeś, ja nie muszę szukać bo takiej nie potrzebuje. Gazu mam na tydzień a paliwa starczy na cała drogę. Zresztą nigdzie nie miałem problemów z tankowanie gazu, co wy macie z tym szukaniem? Wiem że mi się skończyła jedna butla to przy okazji tankowania tankuje gaz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelwroc napisał:

Z tego co widziałem to grzanie wody jest standardowo gazową trumą znaną z przyczep. Chyba B10 ten bojler się nazywa.

Tak, kampery mają mniejszy, ze względu na wagę. Nie ma podobno też opcji podmiany na standardowy bo się nie mieści. W ducatto też jest mniejszy o 15l niż standardowy ale ma i tak te 80l. Mi spalanie wychodzi 12l/100 (alkowa) i przydałoby się chociaż z 5-10 litrów więcej. 

Różnica między półintegrą  a alkową 2l Mi jak jadę do 100km/h to tak średnio 9.5-10l, 12l nigdy jeszcze nie spalił, ale co zrobić alkowa ma duży przód i jest jak jest.

58 minut temu, Voku napisał:

 

I kto tu musi wjeżdżać na stacje? :D 

Taaaaaaaa ale jak już wjedziesz to zaraz wszystkie istrybutory zajmujesz i ludzi denerwujesz:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, peja76 napisał:

Różnica między półintegrą  a alkową 2l Mi jak jadę do 100km/h to tak średnio 9.5-10l, 12l nigdy jeszcze nie spalił, ale co zrobić alkowa ma duży przód i jest jak jest.

12l jest przy 105-110km/h na tempomacie. Do 100km/h jest do 10,5l. Oczywiście podaję spalanie z wyliczenia po tankowaniu nie komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Kol. Łza Włóczynutka / za Trumą/ wygląda że szczególnie zimą Truma ON jest wygodniejsza.A czy Kol. Łza Włóczynutka orientujesz się jak wygląda porównanie głośności pracy Trumy ON i na propan-butan?/ nie chodzi mi o Webasto czy jemu podobne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, uwex napisał:

Przez tydzień noworoczny w Austrii webasto spaliło 22l diesla,  ale zima wtedy była wiosenna, natomiast mocno mroźny weekend w PL to było 8l ON, czyli trzeba liczyć max Ok  4 l ON na dobę 

Przy takich wynikach faktycznie nie wygląda to źle.  

4 godziny temu, peja76 napisał:

To są groszowe różnice, truma on nie wyjdzie 15l tylko 12l jak spala 4l na dobę, co do trzech dni pracy na butli to też bym się sprzeczał. Jak bym miał wybierać to jednak Webasto bardziej mnie przekonuje.

Zima zimie nie równa. Trzeba podać, że przy -1C w lesie na łące gdzie kamper osłonięty od wiatru to pełna butla starczy na min 3-4 doby.  Natomiast na stoku, gdzieś na odsłoniętej polanie przy-20C butla starczy na dobę. Druga kwestia to temperatura utrzymywana gdy nie ma nas w środku.

Ja w temacie trumy mam inne pytanie - czy dokładał ktoś grzałki elektryczne aby z trumy 6 zrobić 6e? Dla kolegi pytam ?. Ja jestem zachwycony grzaniem trumą na 230V.

2 godziny temu, pawelwroc napisał:

Z tego co widziałem to grzanie wody jest standardowo gazową trumą znaną z przyczep. Chyba B10 ten bojler się nazywa.

Tak, kampery mają mniejszy, ze względu na wagę. Nie ma podobno też opcji podmiany na standardowy bo się nie mieści. W ducatto też jest mniejszy o 15l niż standardowy ale ma i tak te 80l. Mi spalanie wychodzi 12l/100 (alkowa) i przydałoby się chociaż z 5-10 litrów więcej. 

U mnie w jumperze wlałem niedawno ok 86 a jeszcze coś było :) .

jest w pl firma  która dokłada baki do dostawczakow. W trojaczkach mozna prawie 200l zmieścić. Mają gotowe zestawy. Pisali koledzy na fb ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.