Skocz do zawartości

Kamper Benimar Tessoro - Ford Transit 2022 - wada fabryczna


ajsmen3

Rekomendowane odpowiedzi

Serwis stanął na wysokości zadania i wymienił BCM. Nie mam pojęcia czy za pierwszym razem wymienił czy dopiero teraz to zrobili ale problem rozwiązany. 

Nie, mat na szybę nie stosowałem ale do głowy mi nie przyszło,  że może być to problem. Powinno być to odpowiednio nagłośnione i powinniśmy być informowani przy zakupie kampera o ewentualnych uszkodzeniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.11.2022 o 09:57, ajsmen3 napisał(a):

Piszę ten post jako ostrzeżenie/informację dla przyszłych użytkowników. Być może ktoś z was spotkał się już z podobnym problemem i może wspólnymi siłami uda się dotrzeć do tego co jest jego źródłem. Nie byłem pewien do której kategorii powinienem dodać ten topic - więc jeżeli Moderatorzy uważają, że to złe miejsce, prośba o przeniesienie.

 

Od 4 miesięcy jestem posiadaczem fabrycznie nowego kampera Benimar Tessoro 497 - 2022 rok na bazie Forda Transita.

Niestety dosyć szybko przekonałem się, że samochód ten nie jest pozbawiony wad, a dokładniej chodzi o jedną dosyć poważną - zalewanie komputera BCM wodą.

Miesiąc temu po 3 nocach na kempingu w okolicach Wrocławia spotkała mnie niemiła niespodzianka - kamper nie odpalił. Po przekręceniu kluczyka, na tablicy rozdzielczej nic się nie zapaliło.

Samochód został zaholowany do serwisu Ford Germaz Wrocław.

Serwis po 2 dniach diagnostyki stwierdził, że został zalany wodą moduł BCM, który znajduje się pod deską rozdzielczą. 

Zaczęto szukać źródła tej wody, jednak po 2 tygodniach serwis nie znalazł tej nieszczelności i zobowiązał się naprawić moduł z gwarancji.

Pomijam już to, że 2 tygodnie musiałem się szarpać dosłownie z serwisem, żeby uznali tą naprawę gwarancyjną - cały czas twierdzili, że woda cieknie z zabudowy, ale nie potrafili tego potwierdzić. Ogólnie jakość obsługi serwisu w Ford Germaz Wrocław - tragiczny i nikomu nie polecam.

Dodam, że mija 3 tydzień od zostawienia samochodu w serwisie, a ten nie jest jeszcze naprawiony… Do tego wygląda na to, że problem będzie wracać notorycznie...

 

Kontaktowałem się również w tej sprawie z salonem w którym kupiłem kampera - Benimarem w Kędzierzynie Koźle. Tam ponoć ten problem znają, twierdzą, że to wynika z wady fabrycznej forda. Szkoda tylko, że nikt o tym nie mówi przy sprzedaży…

Dziwi mnie trochę, że Benimar wiedząc o problemach z Fordem, nic nie próbuje wyjaśnić, żeby ten problem rozwiązać w postaci jakiejś akcji serwisowej. Mimo początkowych braków problemów z kontaktem z Benimarem, teraz jakoś ten się urwał - nie odbierają telefonu, a jak odbiorą, mówią, że oddzwonią - jednak nikt nie oddzwania. A chciałem tylko ich poinformować jak moja sprawa się skończyła z gwarancją i zapytać czy zamierzają podjąć jakieś działania odnośnie problemów z Fordem.

 

Ogólnie w tej całej sytuacji zostałem pozostawiony z nowym samochodem trochę sam sobie… Serwis twierdził, że to Benimar jest pewnie winien, Benimar twierdził, że to Ford… i weź sobie radź.

Moja opinia jest taka, że z jakiegoś powodu w okolicy komputera BCM kondensują się duże ilości wody - ciężko mi powiedzieć, czy to przez błąd w projekcie kampera czy problem z samym Fordem.

Ale ostatecznie to serwis Forda zobowiązał się do naprawy.

 

Jeżeli mieliście podobne problemy, dajcie proszę znać - może uda się zorganizować jakąś akcję serwisową.Jestem ciekaw jak często ten problem się pojawia.

A może macie jakieś inne pomysły co w tej sytuacji można by zrobić? Może powinienem napisać do wypożyczalni kamperów, gdzie mają w ofercie Benimary Tessoro czy nie mają podobnych problemów?

Miałem dokładnie to samo Ford w ZG załatwił spawę w 3 tygodnie (czas oczekiwania na moduł) na gwarancji, ten moduł nie jest montowany przez Benimara tylko forda, woda go nie zalewa jest to jakaś partia modułów która śniedzieje ale zasada gwarancji jest jedna robisz dwa serwisy na gwarancji 1 to Ford,Citroen,Fiat czyli podwozie a 2 to zabudowawa Benimar, Adria itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wczesniej z BMC ogarnięto wszystko i jest ok, Ale na jesień przed zimowaniem Benka wyciągnąłem z nadkoli takie gąbki w workach foliowych... jeden wielki gnój,,,,, tam poprostu wszędzie jest wilgoć Ford bardzo kiepsko zabezpieczył komorę silnika.

Ot taka ciekawostka...

P.S. wyrzucam to nic nie daje nie wygłusza a tylko wodę blokuje i gnije

WhatsApp Image 2023-03-13 at 09.41.58 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-03-13 at 09.41.58.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

Potwierdzam dziś i ja mam usterkę modułu komfortu. Moje auto to dethleffs T7055 na podwoziu forda.  Dodatkowo Ford Polska odmówił mi przyjęcia zgłoszenia na assistance. Byłem zmuszony dzwonić do niemieckiego forda zgłosić usterkę. Polski dystrybutor nie wie dlaczego odmówiono mi dokonania zgłoszenia. Zobaczymy co będzie dalej, dziś jest sobota i mam przymusowy postój na kempingu. Podobno w poniedziałek mają przysłać lawetę. Będę informował na bieżąco.

168339334685886852257827946425.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.