Skocz do zawartości

Kamper Benimar Tessoro - Ford Transit 2022 - wada fabryczna


ajsmen3

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.12.2022 o 11:16, ajsmen3 napisał:

Tak, Germaz Wrocław.

Jedziemy z półrocznym dzieckiem i chcielibyśmy znaleźć takie miejsce, gdzie by było dosyć blisko do szlaków - nie muszą być długie, wystarczą takie na 3-4 godzinne spacery.

Czyli kemping z którego można by bezpośrednio ruszyć na krótkie trasy w góry :) No i wiadomo, fajnie jakby były jakieś widoczki na kempingu :)

 

To tak jak nam. Nie ważne jakie góry, wszystkie są wspaniałe :) Oboje jesteśmy zapalonymi górołazami. Mi od czasu do czasu zdarza się powspinać z liną w Tatrach/Jurze :) A raz na kilka lat wpadnie zawsze jakiś wypad w góry wyższe/wysokie (Alpy, Himalaje). Nie ma nic wspanialszego jak górskie wędrówki i przygody.
Teraz czas zacząć zwiedzać podgórskie kempingi :)

Jak masz dziecko i lubisz spacery to jedz na camping (całoroczny) do Harrachova. Masz rzut beretem za granica, niskie ceny i super ścieżki do spacerowania z sankami lub do narciarstwa biegowego. Ścieżka przechodzi przez camping lub przechodzisz przez ulice i jedziesz saniami z zaprzęgiem lub na własnych nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

41 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Wczoraj wieczorem montowałem kumplowi  zdalny wskaźnik poziomu gazu do butli Gasbank. Butla zatankowana na full o godzinie 20 odpaliliśmy trumę z temperaturą  nastawioną na 24 stopnie. Rano wskaźnik na butli zbliżał się do połowy ale o godzinie 7 rano truma już nie chodziła bo wywaliła błąd E507 . Więc gdyby gasbank nie zamarzł i truma chodziła by non stop to nie wiem czy by butla wystarczyła na  pełne 24h  przy temperaturze w kamperze 24 stopnie.

A kamper stał pod domem osłonięty od wiatru a temperatura w nocy była pomiędzy -2 a -4 st. ;)

Swoją drogą ciekawi mnie jak to jest że niektórzy niby jadą na Gasbankach  w nieizolowanych bakistach przez całą zimę i nic im nie zamarza a tu zamarzło w pełnej  zimowej integrze z podwójną podłogą gdzie schowek na butlę jest izolowany 

Izolowana skrytka na butle gazową - w takiej skrytce będzie zimniej niż na zewnątrz, gdy coś pobiera w sposób długotrwały i ciągły gaz z butli. Energia na odparowanie cieczy jest pobierana z całej jej objętości - gaz się wychładza i jeśli butla jest w izolowanej, ciasnej skrytce to temperatura powietrza w tej skrytce jest prawie tak samo niska jak temperatura butli. Gdybyś ujieścił tam czujnik temperatury (i jeszcze przykleił do butli dodatkowy) to wskazania mogły by być interesujące.

Czy wskażnik napełnienia butli jest oparty o pomiar ciśnienia wewnątrz butli? Jeśli tak, to popełnia duży błąd pomierowy, bo ciśnienie zależy od temperatury. Tego typu wskaźniki nigdy nie działają dobrze ;), zresztą mierzą ciśnienie a nie poziom cieczy w butli, tylko są wyskalowane niby w objętości. Jedno od drugiego trochę zależy, ale to bardzo delikatna materia, a wpływ temperatury duży więc wskazania będą zawsze mocno przekłamane

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Czy wskażnik napełnienia butli jest oparty o pomiar ciśnienia wewnątrz butli? Jeśli tak, to popełnia duży błąd pomierowy, bo ciśnienie zależy od temperatury.

W tych gasbankach wskaźnik jest oparty na pływaku, który znajduje się w butli. Przecież za pomocą ciśnienia w butli nie jesteś w stanie sprawdzić ilości gazu. 

2 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

 

ego typu wskaźniki nigdy nie działają dobrze ;), zresztą mierzą ciśnienie a nie poziom cieczy w butli, tylko są wyskalowane niby w objętości. Jedno od drugiego trochę zależy, ale to bardzo delikatna materia, a wpływ temperatury duży więc wskazania będą zawsze mocno przekłamane

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, danielpoz napisał:

10-15 stopni w schowku a gaz miał poniżej zera? Coś mi tu nie pasuje?

Co Ci mam napisać :niewiem:

Kampera znasz , właściciela też , gasbank zatankowany na schelu,  wczoraj wieczorem truma odpalona zdjęcia wykonane dziś  po 7 bo miał jechać na 8 do wulkanizatora więc zostawił trumę żeby  ciepłym jechać i chcieliśmy zprawdzić czy wskaźnik poziomu gazu dobrze działa a tu rano zonk .

Dziś zamawiam trójnik z klapą zwrotną  i  będę montować nawiew powietrza do schowka .

1 minutę temu, jacek00 napisał:

W tych gasbankach wskaźnik jest oparty na pływaku, który znajduje się w butli. Przecież za pomocą ciśnienia w butli nie jesteś w stanie sprawdzić ilości gazu. 

dokładnie. po pierwszych testach wygląda że działa dość precyzyjnie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielpoz napisał:

Czyli tam nie ma nawiewu ciepłego powietrza? To w jaki sposób ma tam być naście stopni?

schowek od dołu izolowany jest podłogą z warstwowych płyt  z XPS a od części mieszkalnej oddzielony jest tylko cienką sklejką bez izolacji termicznej

wokół schowka idą rury z nadmuchu trumy co powoduje że  wewnątrz jest w  miarę ciepło ale bezpośredniego nadmuchu do schowka fabrycznie nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, danielpoz napisał:

10-15 stopni w schowku a gaz miał poniżej zera? Coś mi tu nie pasuje?

To normalne przy dużym rozbiorze...

 

Schowek izolowany, czy grzany bo to zupełnie inna para kaloszy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Suzu4x4 napisał:

schowek od dołu izolowany jest podłogą z warstwowych płyt  z XPS a od części mieszkalnej oddzielony jest tylko cienką sklejką bez izolacji termicznej

wokół schowka idą rury z nadmuchu trumy co powoduje że  wewnątrz jest w  miarę ciepło ale bezpośredniego nadmuchu do schowka fabrycznie nie ma.

 

No i zrobiło się tam zbyt zimno. 

4 minuty temu, Misio napisał:

To normalne przy dużym rozbiorze...

 

Schowek izolowany, czy grzany bo to zupełnie inna para kaloszy...

 

Nie jest normalne jeśli w bakiście jest naście stopni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

schowek od dołu izolowany jest podłogą z warstwowych płyt  z XPS a od części mieszkalnej oddzielony jest tylko cienką sklejką bez izolacji termicznej

wokół schowka idą rury z nadmuchu trumy co powoduje że  wewnątrz jest w  miarę ciepło ale bezpośredniego nadmuchu do schowka fabrycznie nie ma.

 

Mam dokładnie tak samo butle stoją na podłodze kampera + rury od ogrzewania idą przy jednej ze ścianek schowka od środka, bez dodatkowego nadmuchu. 
Mam termometr przyklejony do Butli (tej bliżej drzwiczek) czujnik jest prawie przy podłodze (butle stalowe), co patrzę na termometr mam tam dodatnią temperaturę 10-12 C przy zerowych temperaturach na zewnątrz. Przy -15 miałem tam 5C. Jak tam zaglądałem nie miałem nigdy oszronionych butli.
Może po prostu za słabo grzał w środku? 

Ale ta butla tak czy siak za szybko się skończyła, nie wypaliła się cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voku napisał:

Może po prostu za słabo grzał w środku?

ale jak miał grzać mocniej ? na 30 stopni ?

Truma była ustawiona na 24 stopnie.

Ja jak miałem trumę to na duocontrolu podpinałem jednego gasbanka a drugą butle domlight z czystym propanem.

Domyślnie ustawiałem na gasbank ale w przypadku braku gazu duocontrol przełączał na domlighta z czystym propanem.

Działało to bezproblemowo a nie miałem też nadmuchu ciepłego powietrza bezpośrednio do schowka.

osobiście nie inwestowałbym w dwa gasbanki.

obecnie przy ogrzewaniu  na ON   póki co ZERO błędów i jakichkolwiek zawiech pomimo kilkudziesięciu zimowych nocy w temperaturach do -20 i na wysokościach do 2200 mnpm :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę zimą i Gasbanki spokojnie wyrabiają, ale do tego potrzeba ciepłego schowka trzeba sobie przed zakupem sprawdzić jakie się ma temperatury w schowku i wtedy kombinować albo nie. 
Tak wiemy że Webasto najlepsze i pewnie bym nie płakał jak bym miał, ale to nie zwalnia nas od posiadania butli z gazem bo lodówkę, wodę i kuchenkę trzeba też zasilać. Z webstaem tez są problemy, to że ktoś nie miał nie znaczy że nie występują. Ludzie tez mają Trumę po 30 lat i działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Voku napisał:

Tak wiemy że Webasto najlepsze i pewnie bym nie płakał jak bym miał, ale to nie zwalnia nas od posiadania butli z gazem bo lodówkę, wodę i kuchenkę trzeba też zasilać. Z webstaem tez są problemy, to że ktoś nie miał nie znaczy że nie występują. 

nie widziałem żeby gdzieś ktoś napisał że webasto jest najlepsze . Ma swoje wady  wielokrotnie opisywane.

ale na pewno bardziej "bezobsługowe" i  bezawaryjne  niż truma  z wyświetlaczem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Voku napisał:

 

Ale ta butla tak czy siak za szybko się skończyła, nie wypaliła się cała.

tak to wygląda. Ja nie kontroluję temperatury w tym schowku, ale bankowo mam tam na plusie bo nigdy gas bank nie zamarzł a -20C widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Voku napisał:

Ja jeżdżę zimą i Gasbanki spokojnie wyrabiają

zimą w jakich warunkach ? jakie temperatury ?

spałeś kiedyś na otwartej przestrzeni przy - 15 i całonocnym wietrze pow 10 m/s ?

zakładam że nie bo wtedy nie dziwiłbyś się że może wyparować butla gazu w dobę :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.