Skocz do zawartości

Kamper Benimar Tessoro - Ford Transit 2022 - wada fabryczna


ajsmen3

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Suzu4x4 napisał:

zimą w jakich warunkach ? jakie temperatury ?

spałeś kiedyś na otwartej przestrzeni przy - 15 i całonocnym wietrze pow 10 m/s ?

zakładam że nie bo wtedy nie dziwiłbyś się że może wyparować butla gazu w dobę :niewiem:

Jeżdżę całą zimę bywało i po -16 w nocy.
Ale ty piszesz teraz że butla przy -2 skończyła się w 24H to ci odpisałem że to dziwne i raczej niemożliwe. Zaliczyłem 2 weekendy z grzaniem włączonym 24H nawet ten ostatni zimowy, przy podobnych temperaturach i mam jeszcze gaz.
Więc u ciebie albo butla nie wypalił się do końca, albo to jakiś wyjątkowo zimny kamper :D 

Ostatni weekend 

20221211_091314.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 minut temu, Voku napisał:

Jeżdżę całą zimę bywało i po -16 w nocy.
Ale ty piszesz teraz że butla przy -2 skończyła się w 24H to ci odpisałem że to dziwne i raczej niemożliwe. Zaliczyłem 2 weekendy z grzaniem włączonym 24H nawet ten ostatni zimowy, przy podobnych temperaturach i mam jeszcze gaz.

nie sama ujemna temperatura tak robi zużycie gazu jak  mróz + ciągły silny  wiatr   mam na myśli taki wiatr że buja całym kamperem że masz wrażenie że go przewróci .

przestawialiśmy w nocy kampera "przodem do wiatru" . nocka nie przespana.

doświadczyłem tego osobiście  (Truma Combi 6E) i to ze dwa razy w ciągu nie pełnych dwóch sezonów zimowych .

ale nie mam zamiaru na siłę  nikogo przekonywać. :banan:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Suzu4x4 napisał:

nie sama ujemna temperatura tak robi zużycie gazu jak  mróz + ciągły silny  wiatr   mam na myśli taki wiatr że buja całym kamperem że masz wrażenie że go przewróci .

przestawialiśmy w nocy kampera "przodem do wiatru" . nocka nie przespana.

doświadczyłem tego osobiście  (Truma Combi 6E) i to ze dwa razy w ciągu nie pełnych dwóch sezonów zimowych .

ale nie mam zamiaru na siłę  nikogo przekonywać. :banan:

 

 

Ale się uparłeś na ten wiatr. Widocznie u kolegi też tak wiało że mu połowę butli przez noc wypaliło. To by wszystko wyjaśniało.
A jak jadę z włączonym grzaniem  to można to zliczyć jako wiatr :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voku napisał:

Ale się uparłeś na ten wiatr. Widocznie u kolegi też tak wiało że mu połowę butli przez noc wypaliło to by wszystko wyjaśniało.

proponuję przeczytać instrukcję,   producent Trumy podaje maksymalne zużycie :

obraz.png.2083d2f7cb200f877a0a9124d296e8a2.png

 

460 g/h x 24 h = 11.04 kg.

do gasbanka wchodzi ok 9 kg LPG .

Wg producenta  się da ale wg Ciebie  to niemożliwe.

napisz do Trumy może erratę zrobią bo się pomylili  :miga:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voku napisał:

Może po prostu za słabo grzał w środku? 

Bardziej bym był skłonny ze za bardzo grzał...za duże, za szybkie odparowanie, a Integra pewnie mocno wyziębiona...

Dla mnie kamper dobrze rozgrzany zimą jest po 48h grzania...I wówczas już płomyk spada iznowu nie ma klopotu z butlami przy srednio ciepłej bakiście itd...

U mnie często było że dwa dni i nie ma butli z gazem...W dobę jeszcze nie dałem rady...ale minimalna temperatura jakie mieliśmy to -16C

57 minut temu, Voku napisał:

A jak jadę z włączonym grzaniem  to można to zliczyć jako wiatr :D  

No właśnie to jest ciekawe pytanie...

Ja niestety podczas jazdy nie mogę grzać trumą i kamper za bardzo się nie wyziębia...ale wiatr boczny lub tylny dla mnie jest dużo gorszy...dosłownie czuć często jak przez ok z wdmuchuje powietrze jak dmucha od rufy...Mam okna dachowe z mikro wentylacją

..

1 godzinę temu, Voku napisał:

Więc u ciebie albo butla nie wypalił się do końca, albo to jakiś wyjątkowo zimny kamper :D 

Jak tak była zeszroniona butla, nie ma szans by gaz się wypalił do końca...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że w tym przypadku w butli jest po prostu syfiasty gaz. To chyba nie jest świeży gasbank po 1 tankowaniu ? Pewnie z całego sezonu zebrane ?

cała butla w dobę ? tak do zrobienia przy -15 czy zimniej na zewnątrz.

mnie odpukać jeszcze gasbank nie zamarzł, zimą oczywiście wożę drugą butlę - czysty propan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 8 do 22 chodził piec (pewnie na maksie) miałem nad ranem -2 nad stołem...koło 14:00 było już 24:00

Poszło około 1/4...czyli tak jak przypuszczałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakty są takie że gasbank był zatankowany do pełna, ok godziny 20 odpaliliśmy ogrzewanie   (kamper pełna integra wersja zimowa z podwójną podłogą roczny KNAUS 7,5m długości) w kamperze który był całkowicie wyziębiony ( ok -2 st )  Truma COMBI 6  nastawiona na wyświetlaczu na 24 stopnie. Rano ok godziny 7  ogrzewanie już nie działało , na  wyświetlaczu widniał błąd E507 a butla była zaszroniona co pokazałem  na zdjęciach.

Ile dokładnie poszło LPG podam za kilka dni jak będę montował nadmuch do schowka i  pojedziemy zatankować .

natomiast jestem przekonany że w  warunkach jakie miały miejsce powyżej  LPG nie odparowuje do końca i w gasbanku zostaje płynny butan więc posiadanie innej  butli z czystym propanem przy zimowych wyjazdach w kamperze ogrzewanym gazem jest jak dla mnie koniecznością.

oczywiście nie każdy musi się z tym zgadzać zawsze w razie E507 można dogrzać się silnikiem   :-]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Suzu4x4 napisał:

fakty są takie że gasbank był zatankowany do pełna, ok godziny 20 odpaliliśmy ogrzewanie   (kamper pełna integra wersja zimowa z podwójną podłogą roczny KNAUS 7,5m długości) w kamperze który był całkowicie wyziębiony ( ok -2 st )  Truma COMBI 6  nastawiona na wyświetlaczu na 24 stopnie. Rano ok godziny 7  ogrzewanie już nie działało , na  wyświetlaczu widniał błąd E507 a butla była zaszroniona co pokazałem  na zdjęciach.

Ile dokładnie poszło LPG podam za kilka dni jak będę montował nadmuch do schowka i  pojedziemy zatankować .

natomiast jestem przekonany że w  warunkach jakie miały miejsce powyżej  LPG nie odparowuje do końca i w gasbanku zostaje płynny butan więc posiadanie innej  butli z czystym propanem przy zimowych wyjazdach w kamperze ogrzewanym gazem jest jak dla mnie koniecznością.

oczywiście nie każdy musi się z tym zgadzać zawsze w razie E507 można dogrzać się silnikiem   :-]

 

Mój kamper też dziś przez noc grzał się pod domem z gas banka. Gazu jakaś resztka po wyjeździe na Węgry. Po 9 rano wyłączyłem. Coś u kolegi poszło nie tak. Albo ma przeciąg w tym schowku. Jeszcze trochę i zmusicie mnie do zakupu trójnika do rury 60mm i kolejnej roboty w kamperze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

fakty są takie że gasbank był zatankowany do pełna, ok godziny 20 odpaliliśmy ogrzewanie   (kamper pełna integra wersja zimowa z podwójną podłogą roczny KNAUS 7,5m długości) w kamperze który był całkowicie wyziębiony ( ok -2 st )  Truma COMBI 6  nastawiona na wyświetlaczu na 24 stopnie. Rano ok godziny 7  ogrzewanie już nie działało , na  wyświetlaczu widniał błąd E507 a butla była zaszroniona co pokazałem  na zdjęciach.

Ewidentnie w Gasbanku miałeś propan-butan. Propan odparował, a butan został. Wyjmij butle i potrząśnij, zważ ile waży.

Przy 100% propanie gaz wystarcza na 24-36 godz. przy pracy trumy na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Prusiak napisał:

Ewidentnie w Gasbanku miałeś propan-butan. Propan odparował, a butan został. Wyjmij butle i potrząśnij, zważ ile waży.

Przy 100% propanie gaz wystarcza na 24-36 godz. przy pracy trumy na max.

W gasbanku z oczywistych powodów był propan-butan. No nikt nie twierdzi inaczej?

 

Tu nie jest problem gazu tylko brak warunków w schowku w niby zimowym kamperze?

 

Będzie ogrzewany schowek, będzie wszystko działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, danielpoz napisał:

Będzie ogrzewany schowek, będzie wszystko działało?

Potwierdzam w/w, ja w przyczepie na bakistę dałem nadmuch (wyciągnięta 1 kratka), przetestowane przy -16 stopniach, propan/butan wypala się "jak latem".

Przy czym, w przyczepie to było zajęcie na 0,5 h (montaż trójnika i kratki + przewiercenie ścianki do bakisty), w kamperach może być więcej kombinowania.

Ciepły TOM (bez skojarzeń proszę !!!)

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji z kamperem kolegi, mogą być problemy z otworami wentylacyjnymi w schowku na butle, może są na tyle duże że samo ogrzewanie kampera od środka nie jest skuteczne. Więc bez dodatkowego grzania może być problem, od czegoś jednak gasbank przymarzł. Trzeba wsadzić termometr i obserwować. 
U mnie są 2 otwory powiedzmy 8x8cm ale są od spodu zaślepione blachą w kształcie litery U  tak aby do środka nie leciała woda i syf a ulatniał się w razie czego gaz.
U mnie w tym schowku jak grzeje w kamperze zawsze jest dodatnia temperatura nawet przy -16 wiem bo to sprawdzam. I nigdy nie miałem oszronionych butli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.