Skocz do zawartości

Kamper Benimar Tessoro - Ford Transit 2022 - wada fabryczna


ajsmen3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam w blaszaku 95l - autostradami przy 125 km/h to i tak 850 km i trzeba koniecznie tankować. Bez autostrad (choć to mi się nigdy jeszcze nie zdarzyło, żeby zrobić 1k bez autostrady) spokojnie byłoby ponad 1k zasięgu. 95l to zdaje się fabryczna opcja powiększenia zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mundek28 napisał:

Włóczynutka orientujesz się jak wygląda porównanie głośności pracy Trumy ON i na propan-butan?

niestety nie, Na stronie producenta też nie ma danych dot. hałasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Zima zimie nie równa. Trzeba podać, że przy -1C w lesie na łące gdzie kamper osłonięty od wiatru to pełna butla starczy na min 3-4 doby.  Natomiast na stoku, gdzieś na odsłoniętej polanie przy-20C butla starczy na dobę. Druga kwestia to temperatura utrzymywana gdy nie ma nas w środku.

dokładnie , mam podobne spostrzeżenia,  dużo zmiennych czynników więc nie ma co generalizować.

Nawet nie trzeba -20 , wystarczy -10 i silny wiatr i leci buta gazu na dobę. Wiem doświadczyłem osobiście :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Ja w temacie trumy mam inne pytanie - czy dokładał ktoś grzałki elektryczne aby z trumy 6 zrobić 6e? Dla kolegi pytam ?. Ja jestem zachwycony grzaniem trumą na 230V

Ja mam 6e. Robiłem w piątek eksperyment jak działa na prądzie. Odpaliłem przy temperaturze 1stopień w środku na pierwszym poziomie. Nie dał rady w 8 godzin nagrzać do ustawionych  15 stopni. Osiągnął 11-12. Dopiero po przełączeniu na drugi poziom dobił do 15 i też to sporo trwało. Dla mnie ogrzewanie prądem jest tylko do utrzymania temperatury. (trochę jak z lodówką) Na gazie nagrzewa się chwila moment. Też może u mnie gorzej działać bo mam dużą kubaturę, auto ma 7,4 jest z alkową i w środku jest dość wysoko. 

PS Jakby ktoś nie wiedział to jest cały czas temat o przyczepach tylko jeszcze nie doszliśmy do wątku o montażu haka do kampera.

Edytowane przez pawelwroc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pawelwroc napisał:

Ja mam 6e. Robiłem w piątek eksperyment jak działa na prądzie. Odpaliłem przy temperaturze 1stopień w środku na pierwszym poziomie. Nie dał rady w 8 godzin nagrzać do ustawionych  15 stopni. Osiągnął 11-12. Dopiero po przełączeniu na drugi poziom dobił do 15 i też to sporo trwało. Dla mnie ogrzewanie prądem jest tylko do utrzymania temperatury. (trochę jak z lodówką) Na gazie nagrzewa się chwila moment. Też może u mnie gorzej działać bo mam dużą kubaturę, auto ma 7,4 jest z alkową i w środku jest dość wysoko. 

ale jakbyś chciał nagrzać taką kubaturę grzałką 900w ??

przecież nawet mała farelka ma 2000W, to tak jakbyś chciał nagrzać taką budę połową farleki :-]

drugi poziom to 1800W więc musiało potrwać ;)

fizyki nie oszukasz :niewiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

dokładnie , mam podobne spostrzeżenia,  dużo zmiennych czynników więc nie ma co generalizować.

Nawet nie trzeba -20 , wystarczy -10 i silny wiatr i leci buta gazu na dobę. Wiem doświadczyłem osobiście :-]

No ale, jak przy mrozach schodzi 1 butla na 24h to i On zejdzie 15l na dobę bo zakładamy że grzejemy na maxa. Jeśli zbiornik w kamperku jest  60l a 1/4 musi w baku zostać to musisz na stok przyjechać z pełnym bakiem bo inaczej zbierzesz się szybciej niż byś chciał.
Ale osobiście jak bym miał Trume ON bym nie płakał,. Zawsze jest coś za coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Voku napisał:

No ale, jak przy mrozach schodzi 1 butla na 24h to i On zejdzie 15l na dobę bo zakładamy że grzejemy na maxa. Jeśli zbiornik w kamperku jest  60l a 1/4 musi w baku zostać to musisz na stok przyjechać z pełnym bakiem bo inaczej zbierzesz się szybciej niż byś chciał.

Voku, ale tak jak pisałem wcześniej średnie zużycie ON przy mrozach -12 do -15 stopni wyszło mi 4 l. na dobę , przy czym grzanie przez 16 godz na 22st. wewnątrz , w czasie jeżdżenia na nartach przez 8 godz. ustawione 18 st. wewnątrz . Więc do 15 l ON na dobę nie da rady dobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Między PL a Węgrami masz kilkadziesiąt miejsc gdzie możesz zaankowac ON. 24/7/365. Nie trzeba szukać, krążyć. 5 minut i bak jest pełny. Ile jest miejsc  na tej samej trasie, gdzie napelnisz butle z propanem 24/7/365?

Spoko, ja wyciągam tylko dane z tego co było tu podawane w specyfikacji Trumy. Ja też nigdy nie spaliłem jednej butli w 24h 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelwroc napisał:

Ja mam 6e. Robiłem w piątek eksperyment jak działa na prądzie. Odpaliłem przy temperaturze 1stopień w środku na pierwszym poziomie. Nie dał rady w 8 godzin nagrzać do ustawionych  15 stopni. Osiągnął 11-12. Dopiero po przełączeniu na drugi poziom dobił do 15 i też to sporo trwało. Dla mnie ogrzewanie prądem jest tylko do utrzymania temperatury. (trochę jak z lodówką) Na gazie nagrzewa się chwila moment. Też może u mnie gorzej działać bo mam dużą kubaturę, auto ma 7,4 jest z alkową i w środku jest dość wysoko. 

PS Jakby ktoś nie wiedział to jest cały czas temat o przyczepach tylko jeszcze nie doszliśmy do wątku o montażu haka do kampera.

Ostatnio trafiłem na bezpiecznik b16 stąd od razu ogrzewanie na pełną moc. W nocy było 1-2 C przez kilka dni. Truma idealnie grzała wnętrze i wodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Voku napisał:

Ja też nigdy nie spaliłem jednej butli w 24h 

To też zależy od wersji Trumy. Wersja 6 zje gazu więcej niż wersja 4. Ja mam 4 i przy mrozie -20st. Truma pracowała non-stop na full przez 30 godzin na jednej butli propanu (10kg). Ale też wersja 6 grzeje jednak sprawniej niż 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Prusiak napisał:

To też zależy od wersji Trumy. Wersja 6 zje gazu więcej niż wersja 4. Ja mam 4 i przy mrozie -20st. Truma pracowała non-stop na full przez 30 godzin na jednej butli propanu (10kg). Ale też wersja 6 grzeje jednak sprawniej niż 4.

Ok ja nie podważam co jak grzeje tylko że wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja muszę sprawdzić ile mam gazu (i szukać stacji :P) , przy ON trzeba pilnować paliwa (i nie szukać stacji) ale, po części czasem dopilnować gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voku napisał:

Ok ja nie podważam co jak grzeje tylko że wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja muszę sprawdzić ile mam gazu (szukać stacji :P) , przy ON trzeba pilnować paliwa (i nie szukać stacji) i po części czasem dopilnować gazu.

Po dwóch zimach do grzania zabudowy też wolałbym wybrac Trume ON.. wygoda ponad wszystko. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2022 o 14:59, polo63 napisał:

Myślę że z zewnątrz, nic takiego nie będzie widać (bynajmniej mi się nie rzucało) , ale ja tyż specjalnie "tego" nie szukałem - więc poproszę o zerknięcie pod tym kątem do sąsiada ;).

sprawdziłem , żadnej rynienki nie znalazłem. może jest pod spodem ale z góry nic nie widać. Normalnie szyba, gąbka i kokpit, tak samo jak w półintegrze. Za to szyby boczne faktycznie jak w autobusie. klejone z dwóch grubość ponad centymetr. 

20221120_160947_resized.thumb.jpg.0fc90dd8358bcf22b7bfbaa5be672f7c.jpg

20221120_160953_resized.thumb.jpg.8e7437c1ef3016345feb385c9c6ea349.jpg

20221120_161103_resized.thumb.jpg.199e90d2f8097022766519b615783a33.jpg

20221120_161113_resized.thumb.jpg.72094bf55b08b4db92f75c2fa8663914.jpg

20221120_161120_resized.thumb.jpg.72ef5714112bb38b6a5a1cd07aebee85.jpg

5 godzin temu, Voku napisał:

No ale, jak przy mrozach schodzi 1 butla na 24h to i On zejdzie 15l na dobę bo zakładamy że grzejemy na maxa. Jeśli zbiornik w kamperku jest  60l a 1/4 musi w baku zostać to musisz na stok przyjechać z pełnym bakiem bo inaczej zbierzesz się szybciej niż byś chciał.
Ale osobiście jak bym miał Trume ON bym nie płakał,. Zawsze jest coś za coś. 

z tą 1/4 baku to pewnie jest tak jak pisał @Łza Włóczynutka , na jakiej wysokości zainstalujesz ssak tak będzie.

oczywiście trzeba pilnować i jak jadę stać pod stokiem na kilka dni to tankuje do pełna . Do tej pory stałem max 4 dni w jednym miejscu , i nigdy się nie zdarzyło żebym miał stres z paliwem a trafiały się postoje  na ponad 2200 mnpm i - kilkanaście w nocy + silny wiatr:

VID-20221120-WA0041_1.gif.0ec32f18d164b8f2a6c3c7e91151f423.gif

 

więc jak dla mnie 15 l  ON na dobę jest nie realne raczej 7 max. Tyle że ja nie mam Trumy COMBI D a  Webasto więc lodówka , kuchenka i bojler idzie z GASBANKA więc zużycie ON idzie na samo ogrzewanie.

Co do zużycia butli gazu na dobę to  też wydawało mi się to nieprawdopodobne ale raz się przytrafiło. I nie było to na 2200 mnpm tylko w Zieleńcu na parkingu pod stokiem.

Wiało przez cały weekend, temperatura w okolicach -10.

No i wiadomo z tej samej butli szła lodówka kuchenka i ciepła woda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.