Skocz do zawartości

Kamper Benimar Tessoro - Ford Transit 2022 - wada fabryczna


ajsmen3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 godzin temu, marcincin1 napisał:

W takich warunkach raczej 2 butle gazu by nie wystarczyły. Webasto nie jest jakoś mega prądożerne - 30Ah na dobę w naprawdę zimowych warunkach nie jest dużym zużyciem. Mam LiFePO4 i spokojnie mogę trzy pełne doby stać pod stokiem z pracującym webasto.

zgadza się .

Między innymi dzięki Twoim testom i rzetelnym informacjom  podjąłem decyzję oprzy zmianie campera że będzie   webasto zamiast trumy z czego jestem niezmiernie zadowolony po kilkudziesięciu nocach spędzonych w zimowych warunkach  .

komfort postoju za granicą bez konieczności wożenia i wymieniania butli bezcenny a zużycie prądu wbrew wielu opiniom zbliżone do Trumy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lbuster napisał:

To może przy zabudowie blaszaka zostawić sobie gródź, tylko wstawić drzwi i problem ze skraplaniem w kabinie mamy z głowy ;)

Jak będzie szczelna gródz to może będzie ok. Ja mam zasłonę za przednimi fotelami żeby było ciszej w kabinie podczas jazdy, jest ona z kilku warstw materiału, kiedyś na noc nie chciało Mi się zasłaniać szyb matami i zostawiłem zasłonę, rano wstaje i szyba mokra, może nie aż tak jak przy matach ale były szyby mokre. Nie wyobrażam sobie kampera, kampervana z ściną i bez obrotowych foteli, obrotowe fotele robią największą robotę w czasie postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Nie wyobrażam sobie kampera, kampervana z ściną i bez obrotowych foteli, obrotowe fotele robią największą robotę w czasie postoju.

I tu po raz kolejny wychodzi iż mój projekt Hermana jest "inny" :D trudny do wyobrażenia nawet :D 

Natomiast w Osiołku obrotowe fotele to bardziej widzimisie niż użyteczność - chyba że dla psa... :D myślałem że żona przechodząc z szoferki do zabudowy i odwrotnie będzie z tego korzystała - robi to sporadycznie, a mój fotel teoretycznie nie da się obrócić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Misio napisał:

I tu po raz kolejny wychodzi iż mój projekt Hermana jest "inny" :D trudny do wyobrażenia nawet :D 

:hmm:

 

51 minut temu, Misio napisał:

 

Natomiast w Osiołku obrotowe fotele to bardziej widzimisie niż użyteczność - chyba że dla psa... :D myślałem że żona przechodząc z szoferki do zabudowy i odwrotnie będzie z tego korzystała - robi to sporadycznie, a mój fotel teoretycznie nie da się obrócić :D

 Masz zabudowę taką że są siedziska są na stałe na przeciw siebie przy stoliku? My jak stajemy nawet na godzinkę to fotele od razu obracamy, siedzimy jak Król i Królowa:) oparcia lekko do tyłu i jest relaks, a jak stoimy przy morzu itp to już jest pięknie. Dla mnie całą robotę robią właśnie fotele obrotowe, tego brakuje w przyczepie, ale każdy robi jak uważa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - mam klasyczny "wagonik" za szoferką...

Jak mam przerwę w prowadzeniu auta - z chęcią "wyjdę" z fotela i usiądę w innej pozycji (mimo że mam bardzo wygodne fotele w szoferce). Ale układ Osiołka jest taki jaki producent wykonał 30lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Misio napisał:

Tak - mam klasyczny "wagonik" za szoferką...

Jak mam przerwę w prowadzeniu auta - z chęcią "wyjdę" z fotela i usiądę w innej pozycji (mimo że mam bardzo wygodne fotele w szoferce). Ale układ Osiołka jest taki jaki producent wykonał 30lat temu...

Oj to nie układ dla mnie, jak jak mam przerwę w prowadzeniu auta też wychodzę z fotela kierowcy, obracam go, pochylam oparcie do tyłu,reguluję podłokietniki nogi kładę na fotel po przeciwnej stronie i relaks:D w domu nie mam tak wygodnej pozycji jak w kamperku:] a jak jeszcze mam fajny widok przez szybę to jest miodzio;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 19:34, Benior napisał:

Według informacji jakie wyczytałem na temat roller team gdzie jest ogrzewanie na ON wyłączy się przy 1/4 baku. W dreamer to samo, obydwa to baza forda. Bak jak pamiętam to 80L więc w zasadzie jeśli chodzi na max to po 4 dniach trzeba jechać na CPN. 

W moim Benimarze 442 webasto pracuje do około 6-7 litrów on w baku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, peja76 napisał:

Oj to nie układ dla mnie, jak jak mam przerwę w prowadzeniu auta też wychodzę z fotela kierowcy, obracam go, pochylam oparcie do tyłu,reguluję podłokietniki nogi kładę na fotel po przeciwnej stronie i relaks:D w domu nie mam tak wygodnej pozycji jak w kamperku:] a jak jeszcze mam fajny widok przez szybę to jest miodzio;)

Ja mam podobnie, niestety jestem jednym z tych, którzy narzeka na fotele trojaczków. W fordzie było zdecydowanie wygodniej. Ja osobiście w kamperze niestety się męczę, mam problem z ustaleniem dobrej pozycji fotela - chodź ostatnio przypadkiem na taką trafiłem. Na stałe jeżdżę z cienką poduszką pod kręgosłupem, inaczej plecy po 3-4 godzinach bolą.

kamper typu półintegra czy integra to zdecydowanie obrotowe fotele. W wielu układach alkowy jest to nie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 butle po 11kg w systemie Gas Bank. Zostawiając samochód już ponad miesiąc temu w serwisie ustawiłem ogrzewanie na 7 stopni i o dziwo do tej pory ogrzewanie działa, gaz się nie skończył :) Fakt, że butle były pełne, ale i tak jestem pełen zdumienia, że jeszcze gaz jest. A zostawiłem bo nie sądziłem, że kamper będzie stał w serwisie tak długo i nie byłem pewien czy cała woda jest spuszczona z kampera.
PS. Jest duża szansa, że odbiorę w tym tygodniu już kampera. Dam znać jak zabezpieczyli komputer przed zalaniem :)

PS2. Kupiłem już ściągaczkę do okien Karcher, czas na zakup maty na przednią szybę :)

Edytowane przez ajsmen3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ajsmen3 napisał:

Ja mam 2 butle po 11kg w systemie Gas Bank. Zostawiając samochód już ponad miesiąc temu w serwisie ustawiłem ogrzewanie na 7 stopni i o dziwo do tej pory ogrzewanie działa, gaz się nie skończył :) Fakt, że butle były pełne, ale i tak jestem pełen zdumienia, że jeszcze gaz jest. A zostawiłem bo nie sądziłem, że kamper będzie stał w serwisie tak długo i nie byłem pewien czy cała woda jest spuszczona z kampera.
PS. Jest duża szansa, że odbiorę w tym tygodniu już kampera. Dam znać jak zabezpieczyli komputer przed zalaniem :)

PS2. Kupiłem już ściągaczkę do okien Karcher, czas na zakup maty na przednią szybę :)

A widzisz na to nie wpadłem żeby zostawić ogrzewanie na minimum, też tak zrobię i zobaczymy. Na ostatnim wyjezdzie w środku mieliśmy cały czas 24c my tak lubimy:D przez 50h piec, ciepła woda i lodówka pracowały, po przyjezdzie sprawdziłem jak butla, była do połowy zaszroniona, więc wydaje Mi się że tyle spaliliśmy gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś śladowe ilości gazu przy takim grzaniu.
Ostatnio zaliczyłem dwa wyjazdy ogólnie 5 dni grzania 24H (grzeje nawet w czasie jazdy) temperatura ustawiana na 18-23C i 2 dni grzania z temperaturą 5C Na stacji po tym zatankowałem 28l gazu z 42L 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.