Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Prusiak napisał:

Darek, na którym kempingu jesteście? Kiedyś stanąłem z przyczepą na Viter, fajnie blisko plaży, ale ona jest dostępna dla wszystkich przez co bardzo zatłoczona była i zakaz z psami był. Więc się wynieśliśmy po 2 godz. na kemping Dole Zivogosce.

Byliśmy na Viter, ale tam chyba sami Polacy bo z rana na plaży same ręczniki z kamieniami :D Jak u nas parawany :P 

W Chorwacji jest ogólnie zakaz psów na plaży, tam gdzie byłem nigdzie nie można z psem wejśc na plaże, nawet na zwykła plaże przy drodze :D ewentualnie trzeba chodzi na wyznaczone na skraju kempingu. Nasz nie przepada za wodą więc nawet nam to nie przeszkadza. Ale za psa liczą na kempingach jak za dziecko :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak z innej beczki i innych stron - przegapiłem w tym roku (nie do końca nieświadomie) wjazd do tunelu Učka i zdobyłem szczyt. Całkiem niezłe podejście (a właściwie podjazd), a na niektórych zakrętach można sobie zobaczyć własne rowery zawieszone z tyłu. Że się kamper nie złamał w pół to dziwne.

Całe szczęście, że w połowie zjazdu przyszło mi do głowy zatrzymać się na chwilę, bo z hamulców unosił się już niezły dymek i zapaszek...

Dobrze, że przed wyjazdem założone nowe tarcze i klocki z tyłu:D

Ale widoki z góry rekompensują trudy wspinaczki i zjazdu. Niby tylko 1400 m, ale jak to wyrasta w zasadzie wprost z morza i dookoła nie ma nic co przesłania widok to robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zulos napisał:

Tak z innej beczki i innych stron - przegapiłem w tym roku (nie do końca nieświadomie) wjazd do tunelu Učka i zdobyłem szczyt. Całkiem niezłe podejście (a właściwie podjazd), a na niektórych zakrętach można sobie zobaczyć własne rowery zawieszone z tyłu. Że się kamper nie złamał w pół to dziwne.

Całe szczęście, że w połowie zjazdu przyszło mi do głowy zatrzymać się na chwilę, bo z hamulców unosił się już niezły dymek i zapaszek...

Dobrze, że przed wyjazdem założone nowe tarcze i klocki z tyłu:D

Ale widoki z góry rekompensują trudy wspinaczki i zjazdu. Niby tylko 1400 m, ale jak to wyrasta w zasadzie wprost z morza i dookoła nie ma nic co przesłania widok to robi wrażenie.

jakieś foty ?? czy mamy uwierzyć tak na słowo  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Suzu4x4 napisał:

jakieś foty ?? czy mamy uwierzyć tak na słowo  :rolleyes:

Tu mnie masz - byłem zbyt przejęty i zbyt zajęty chłonięciem widoków i żadnej fotki nie trzasnąłem:(

A telefon został w trybie nawigacji na uchwycie w kamperze i już nie chciało mi się po niego wracać...

Dobra - nie ma dowodów - nie było tematu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zulos napisał:

Tak z innej beczki i innych stron - przegapiłem w tym roku (nie do końca nieświadomie) wjazd do tunelu Učka i zdobyłem szczyt. Całkiem niezłe podejście (a właściwie podjazd), a na niektórych zakrętach można sobie zobaczyć własne rowery zawieszone z tyłu. Że się kamper nie złamał w pół to dziwne.

Całe szczęście, że w połowie zjazdu przyszło mi do głowy zatrzymać się na chwilę, bo z hamulców unosił się już niezły dymek i zapaszek...

Dobrze, że przed wyjazdem założone nowe tarcze i klocki z tyłu:D

Ale widoki z góry rekompensują trudy wspinaczki i zjazdu. Niby tylko 1400 m, ale jak to wyrasta w zasadzie wprost z morza i dookoła nie ma nic co przesłania widok to robi wrażenie.

Teoretycznie im więcej zakrętów tym lepiej przy zjeżdżaniu :D Zapinasz 2 bieg max 3 bieg i w dół :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 11:58, Prusiak napisał:

Darek, na którym kempingu jesteście? Kiedyś stanąłem z przyczepą na Viter, fajnie blisko plaży, ale ona jest dostępna dla wszystkich przez co bardzo zatłoczona była i zakaz z psami był. Więc się wynieśliśmy po 2 godz. na kemping Dole Zivogosce.

DSC_3713.thumb.JPG.b64a42b2504514207f7506aed160bdae.JPG

Poczatek czerwca - wszystkie psy na plaży:D. Kemping Viter kameralny (takie lubię), z pięknymi widokami. Niestety, tak jak piszecie płatność tylko gotówką, chociaż na stronie ACISI informacja, że akceptują karty płatnicze. W weekendy na plażę zjeżdżają Bośniacy i wtedy robi się tłoczno nawet w czerwcu.

DSC_3663.thumb.JPG.2e7f6a2c810e98f4b08b140be0fba3e2.JPG

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Voku napisał:

Teoretycznie im więcej zakrętów tym lepiej przy zjeżdżaniu :D Zapinasz 2 bieg max 3 bieg i w dół :D  

Racja - ale akurat większe zakręty są od strony lądu, a od morza (w stronę Opatiji i Rijeki) znacznie mniej i są dłuuugie proste zjazdy (a jechałem właśnie w stronę do Rijeki), na których na 3 nabierał takiej prędkości, że silnik chciał wyskoczyć i siłą rzeczy trzeba było cisnąć po hamulcach. Na agrafkach to faktycznie niska prędkość, 2 i dość skuteczne hamowanie silnikiem. No i odmiennie od np. przełęczy w Alpach, swoje robiła temperaturka 34 stopnie. Jak stanąłem schłodzić hamulce w pełnym słońcu to trwało to wieki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 15:25, Voku napisał:

Byliśmy na Viter, ale tam chyba sami Polacy bo z rana na plaży same ręczniki z kamieniami :D Jak u nas parawany :P 

W Chorwacji jest ogólnie zakaz psów na plaży, tam gdzie byłem nigdzie nie można z psem wejśc na plaże, nawet na zwykła plaże przy drodze :D ewentualnie trzeba chodzi na wyznaczone na skraju kempingu. Nasz nie przepada za wodą więc nawet nam to nie przeszkadza. Ale za psa liczą na kempingach jak za dziecko :P 

Jestem na viter. Reczniki to Niemcy rozkładają. Jesli chodzi o Polaków to mało. Kilka osób. Pojechalem do Baskiej Vody i tam Polak na Polaku. Tu jest cisza i spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Voku napisał:

Jestem teraz w Czarnogórze. Knajpy tańsze.

Pewnie nie tylko knajpy - rozumiem, że szczegóły na vlogu?:D

W dniu 20.07.2022 o 15:25, Voku napisał:

Byliśmy na Viter, ale tam chyba sami Polacy bo z rana na plaży same ręczniki z kamieniami :D Jak u nas parawany :P 

W Chorwacji jest ogólnie zakaz psów na plaży, tam gdzie byłem nigdzie nie można z psem wejśc na plaże, nawet na zwykła plaże przy drodze :D ewentualnie trzeba chodzi na wyznaczone na skraju kempingu. Nasz nie przepada za wodą więc nawet nam to nie przeszkadza. Ale za psa liczą na kempingach jak za dziecko :P 

Oglądałem Twoje vlogi z tej wyprawy i - nie żebym się czepiał - ale chyba po prostu źle trafialiście jeśli chodzi o psy, bo jest zapewne dużo kempingów w Chorwacji, gdzie psy są bardzo mile widziane. Ja na ten przykład spotkałem się z tym, że po pierwsze plaża dla psów to w zasadzie całkiem spora część i nie gdzieś na uboczu, ze specjalnym dużym zadaszeniem, z prysznicem na stoliku, gdzie można bardzo wygodnie psa umyć, do restauracji kempingowej można z psem na posiłek przychodzić (na zewnątrz), na kempingu z psem można wszędzie. Z pewnością takich kempingów jest więcej. Choć my podróżujemy bez psa - ale z innych względów;)

Wujek Gugl wytycza już trasę przez most - ciekawe, czy już go otworzyli dla ruchu, a we wtorek tylko będzie oficjalne otwarcie ze wstęgą i biskupem, czy podróżujący jeszcze dziś i jutro mogą się zdziwić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam gdzie byliście na drugim kempingu - Roko k/ Drage, to rzeczywiście ta zatoka to Mekka właścicieli wszelkiego rodzaju pływadeł. Mój somsiad był tam parę razy. Za rodzinę 2+4 na kempingu Maslina płacił 3 lata temu 17, 2 lata temu 19 EUR za dobę w szczycie sezonu. Kemping jeszcze wtedy miał tylko 12v, ale już właściciel ciągnął 230. Nie miał też żadnych udogodnień, ale po co, skoro 90% ludzi czas spędza tam głównie na swoich pływadłach na wodzie. Fajne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Voku napisał:

Teraz jestem w Czarnogórze zaliczyłem dwa kempingi teraz jestem na takim przy plaży koszt 20E 

IMG_20220724_142540.jpg

Jaki standard tych kempingów w Czarnogórze? Daj jakieś namiary na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2022 o 21:20, Voku napisał:

Jestem teraz w Czarnogórze. Knajpy tańsze.

Im dalej na południe tym taniej, my niestety zaczęliśmy od Albanii i wtedy już MNE taka tania się nie wydaje ;)

Za ładny kemping w MNE też trzeba było zapłacić 30e, ale std i tak był niższy niż w Cro

Możesz też odbić na BiH tam też można się pozytywnie zaskoczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.