Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 godzin temu, Zulos napisał:

Zdam relację w sobotę. Ale właśnie m.in. dlatego też zapobiegawczo zarezerwowałem pobyt na Peljesacu, a nie chciałem całkiem w ciemno. To zresztą nie tylko jeden powód. Jedziemy w dwie ekipy, z czego jedna to zestaw i o ile mnie moim małym kamperkiem może i by wcisnęli gdziekolwiek. o tyle o dwie parcele tak z buta to już może być bardzo trudno...

  Czekamy na relację.B) My od tygodnia na Camp Dole i myśleliśmy jutro wyjechać na Peljesac. Może ktoś coś podpowie. Wielkość kempingu bez znaczenia. Jak ktoś zna Camp Dole to wie, że specjalnych wygód nie potrzebujemy:D.  Mi chodzi o to, żeby dojazd był w miarę możliwy, bez ekstremalnych zjazdów i podjazdów. A rodzinie chodzi o spokój. Takie mamy wymagania.

Jak jest dużo o Grecji do dołożę coś o Cro. Jesteśmy już tydzień na Camp Dole. Dla nowych forumowiczów, to kemping poniżej Makarskiej ok 25 -30km.  Fajna plaża. Częściowo zacieniona. Warunki raczej PRL. Taka trochę wolna amerykanka. Kemping to dobra baza wypadowa na zwiedzanie okolicy. Zaraz jest prom na Hvar.  Blisko fajne miasteczko - Igrane. Dla lubiących góry jest blisko super szlak, taki na 2 do 3 godzin. Ogólnie na tydzień jest co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, karjon1 napisał:

  Czekamy na relację.B) My od tygodnia na Camp Dole i myśleliśmy jutro wyjechać na Peljesac. Może ktoś coś podpowie. Wielkość kempingu bez znaczenia. Jak ktoś zna Camp Dole to wie, że specjalnych wygód nie potrzebujemy:D.  Mi chodzi o to, żeby dojazd był w miarę możliwy, bez ekstremalnych zjazdów i podjazdów. A rodzinie chodzi o spokój. Takie mamy wymagania.

My jedziemy do Lupis w Loviste (dojazd - jak to na wyspach - z momentami, ale bez ekstremów) i do Nevio w Orebicu (tu z kolei wąsko i ciasno w uliczkach kempingowych położonych tarasowo).

A jak tam w Dole z obłożeniem - bierzemy go pod uwagę ewentualnie zahaczyć na kolejny tydzień wracając już Jadranką w górę? Obecnie jest szansa władować się "z buta"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220730_084739.jpg

2 minuty temu, Zulos napisał:

My jedziemy do Lupis w Loviste (dojazd - jak to na wyspach - z momentami, ale bez ekstremów) i do Nevio w Orebicu (tu z kolei wąsko i ciasno w uliczkach kempingowych położonych tarasowo).

A jak tam w Dole z obłożeniem - bierzemy go pod uwagę ewentualnie zahaczyć na kolejny tydzień wracając już Jadranką w górę? Obecnie jest szansa władować się "z buta"?

Po śniadaniu dodam zdjęcia z kempingu. Zrobię obejście i zdam relację. My jesteśmy na tym kempingu chyba czwarty raz, i nigdy problemu z miejscem nie było. 

IMG_20220730_103611.jpg

IMG_20220726_130349.jpg

IMG_20220730_104819.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jackas napisał:

Falkensteiner Zadar. Wczoraj wolna jedna parcela, dziś już nic. Brakuje zjeżdżalni ale ładny, dobra komunikacja. 

kemping fajny - po całkowitej przebudowie ze 2 lata temu, położony przy pięknym mieście - jest ok. W Czerwcu na Acsi cena do przeżycia :)

30 minut temu, Zulos napisał:

My jedziemy do Lupis w Loviste (dojazd - jak to na wyspach - z momentami, ale bez ekstremów) i do Nevio w Orebicu (tu z kolei wąsko i ciasno w uliczkach kempingowych położonych tarasowo).

A jak tam w Dole z obłożeniem - bierzemy go pod uwagę ewentualnie zahaczyć na kolejny tydzień wracając już Jadranką w górę? Obecnie jest szansa władować się "z buta"?

w tej okolicy uderzałbym na Male Ciste, tuż obok, duża szansa na miejsce w pierwszej lub 2 linii - mały camping przydomowy.  Na campie Dole nie ma 1 linii - same domki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

kemping fajny - po całkowitej przebudowie ze 2 lata temu, położony przy pięknym mieście - jest ok. W Czerwcu na Acsi cena do przeżycia :)

w tej okolicy uderzałbym na Male Ciste, tuż obok, duża szansa na miejsce w pierwszej lub 2 linii - mały camping przydomowy.  Na campie Dole nie ma 1 linii - same domki.

No właśnie to jest mój główny typ na drugi tydzień po zjechaniu z Peljesaca, więc na pewno będę tam uderzał, a kolejny już na wylot to Ujca, ale nie wiem jak tam będzie też z miejscem, bo to malutki kemping.

2 minuty temu, Prusiak napisał:

Mi sie tu bardzo podobało: Camping Vrila.Tylko trzeba tam zaakceptować wieczorne płacze szakali :D.

 

Z Vrila dostałem odpowiedź - przynajmniej na termin od 6 sierpnia - że wszystko zajęte

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał:

Z Vrila dostałem odpowiedź - przynajmniej na termin od 6 sierpnia - że wszystko zajęte

Ja bym próbował zagadać na kiedy coś mają wolne i na ile dni i warto zajechać.

Można jeszcze tu: OREBIĆ - Autocamp Trstenica and apartments Kate. Trochę patelnia, ale jak byliśmy przejazdem w zaszłym roku to stała tylko jedna przyczepka.
Albo tu: LOVIŚTE - Camp Denka, tu stałem tyle na ile dni była wolna parcela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Mariją z Lupis i oni niechętnie (jak chyba wszyscy) rezerwują na mniej niż 7 dni, ale powiedziała mi coś takiego, że od 5 sierpnia nieco im się luzuje, więc może można z buta próbować, bo jakieś pojedyncze wolne miejsca mogą i teraz mieć.

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zulos napisał:

Rozmawiałem z Mariją z Lupis i oni niechętnie (jak chyba wszyscy) rezerwują na mniej niż 7 dni, ale powiedziała mi coś takiego, że od 5 sierpnia nieco im się luzuje, więc może można z buta próbować, bo jakieś pojedyncze wolne miejsca mogą i teraz mieć.

tylko z Loviste jest ten problem, a może i zaleta... że to koniec świata i jak już tam dojedziesz i nie będzie miejsca na Lupisie lub Dence to powrót do Orebicza. Dziś jadąc kamperem przekimałbym się na punkcie widokowym - zakręt na szczycie stromego podjazdu przed Loviste. Oczywiście po wieczornym zwiedzaniu Orebicza i rano na camping uderzył jak ludzie wyjeżdżają.

Na Peljesacu wiadomo, można jechać na Divną, Nevio, wszędzie ładnie. Na Nevio podobało mi się dno - z satelity widać charakterystyczne skalne formacje, przecinające dno, można czasem płynąc dalej zatrzymać się i odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z obłożenia Camp Dole. 

Najlepsze wg. mnie miejsca zajęte na stałe przez przyczepy z Bośni. Tylko ludzie się zmieniają. 

IMG_20220801_133134.jpg

Za domkami na polu, trochę miejsca jest. 

IMG_20220801_133625.jpg

IMG_20220801_133844.jpg

A i w cieniu coś można znaleźć 

IMG_20220801_134604.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jeszcze w okolicy Camp Dole godne polecenia to restauracja "Kod Grge". Fajny klimat na wieczór. Jednak warto wcześniej zadzwonić i zamówić stolik. Szczególnie w weekend. Mała, klimatyczna restauracja w górach. Trzeba dojechać. 

Kolejna fajna restauracja to NaLato. Spokojnie można się dogadać po polsku. Prowadzi Chorwat z polską przeszłością. Dobra ryba. Po jedzeniu poproście o Dżabąga na bananie. Będą wiedzieć o co chodzi. ?

No i jeszcze Leut. Tam polecamy Mule i Lazanię. Pizza też dobra. 

I jeszcze małe znalezisko z górskiego szlaku. 

IMG_20220730_114318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maarec napisał:

Na campie Dole nie ma 1 linii - same domki.

Są dostępne miejsca w pierwszej linii, od zachodniej strony - nawet dociągnięto tam prąd i wodę, bo kilka lat temu nie było... Cumowałem tam kilka razy w tym sezonie i zdziwił mnie brak plaży... Jak byłem tam pierwszy raz, chyba w 94 roku, to plaża przy klifie była bardzo szeroka, a teraz pozostał podmyty brzeg i wiszące nad głowami kamienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.