Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Suzu4x4 napisał:

wydaje mi się tak się dzieje jak saldo w  PLN na  koncie podstawowym  jeż niższe kwota tej transakcji , jak jest wystarczająco PLN to chyba ściągnie przeliczając z PLN.

 

Dokładnie. Wtedy ciągnie z PLN...nic nie odrzuca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

36 minut temu, Gizbern napisał:

Pod warunkiem jak ogarniają płatność zbliżeniową :) Generalnie to Polska często jest o lata świetlne do przodu nawet w stosunku do krajów w Europie które się uważają za rozwinięte.

Postęp ? Raczej zniewolenie , dążenie do cyfrowego pieniądza . Poczytaj jak Kanadzie ludziom  protestującym wyłączali konta bankowe , wtedy nie zrobisz już nic, nawet chleba nie kupisz. Wszelkie ułatwienia i promocje aby ułatwić płatność bezgotówkowo jest dążeniem do przyzwyczajenia obywateli do pozbycia się gotówki. Poczytaj co sadza o tym Niemcy (obywatele) u nich liczy się gotówka w ręce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wtedy ciągnie z PLN...nic nie odrzuca...

Dokładnie o tym piszę suma na obu kontach jest wystarczająca ale nie może tego połączyć do kupy.

Przy kupowaniu karnetów narciarskich za kilka tyś mi to wyszło nie umiałem zrozumieć o co chodzi. Zabrakło w euro z 3E nie dopłaci zw zlotowego. To taka niedogodność subkont.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gizbern napisał:

Pod warunkiem jak ogarniają płatność zbliżeniową :) Generalnie to Polska często jest o lata świetlne do przodu nawet w stosunku do krajów w Europie które się uważają za rozwinięte.

Ogarniają, cały czas płace zbliżeniowo, w konzumie gość płacił też telefonem

Tylko na kempingu miałem problem, ale to była kwestia moich limitów dla transakcji zbliżeniowych, miałem ustawione 250e więc nie było szans żeby przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konrad_b napisał:

Ogarniają, cały czas płace zbliżeniowo, w konzumie gość płacił też telefonem

Tylko na kempingu miałem problem, ale to była kwestia moich limitów dla transakcji zbliżeniowych, miałem ustawione 250e więc nie było szans żeby przeszło.

potwierdzam, podczas naszego pobytu w CRO  zarówno na stacjach jak i sklepach , restauracjach w większości płaciłem telefonem zbliżeniowo , reszta kartą  i problemów nie było.

 

1 godzinę temu, witus napisał:


Dokładnie o tym piszę suma na obu kontach jest wystarczająca ale nie może tego połączyć do kupy.

Przy kupowaniu karnetów narciarskich za kilka tyś mi to wyszło nie umiałem zrozumieć o co chodzi. Zabrakło w euro z 3E nie dopłaci zw zlotowego. To taka niedogodność subkont.

a to się zgadza. z dwóch subkont REVO nie połączy, trzeba pilnować żeby mieć kwotę przewyższającą kwotę transakcji na jednym z kont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim na ten przykład kantorze walutowym Aliora dogodne właśnie jest to, że nawet jeśli w trakcie płacenia gdzieś (np. za kemping kwotę powiedzmy równowartość 2-3 tyś. zł), jeśli nie masz tyle ani kun, ani EUR, ani też w złotówkach, mając konto "zwykłe" też w tym banku możesz zrobić przelew w czasie rzeczywistym z tego konta na wielowalutowe, następnie zrobić transakcję walutową i zapłacić w odpowiedniej walucie. Wszystko w powiedzmy 2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim na ten przykład kantorze walutowym Aliora dogodne właśnie jest to, że nawet jeśli w trakcie płacenia gdzieś (np. za kemping kwotę powiedzmy równowartość 2-3 tyś. zł), jeśli nie masz tyle ani kun, ani EUR, ani też w złotówkach, mając konto "zwykłe" też w tym banku możesz zrobić przelew w czasie rzeczywistym z tego konta na wielowalutowe, następnie zrobić transakcję walutową i zapłacić w odpowiedniej walucie. Wszystko w powiedzmy 2 minuty.

Wszędzie tak samo to działa … wszystko da się ogarnąć w około 30s. Takie czasy :)

W curvie nawet podobno po już wykonanej transakcji można zamieszać żeby rozliczona była jednak nie z tej karty, a z innej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

W curvie nawet podobno po już wykonanej transakcji można zamieszać żeby rozliczona była jednak nie z tej karty, a z innej default_smile.png

 

Tak, dokładnie można tak zrobić.

 

Z ciekawostek to przy płatności w euro korzystniejsze było Curve niż Revolut, natomiast w przypadku płatności w kunach korzystniejszy jest Revolut

 

Edit. Właśnie zmieniłem płatność w Curve, aby pobrał EU z Revoluta (rano płaciliśmy za kemping). I okazało sie, że jednak Revolut w tygodniu jest sporo tańszy niż przelicznik Curve. Dla porównania. Zapłaciliśmy 280.02 eu. Curve przeliczyli to na ok. 1351 zł, natomiast przed chwilą z Revoluta pobrało mi 1340 zł. Ok. 3 gr na 1 eu. To jednak bardzo dużo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

W takim na ten przykład kantorze walutowym Aliora dogodne właśnie jest to, że nawet jeśli w trakcie płacenia gdzieś (np. za kemping kwotę powiedzmy równowartość 2-3 tyś. zł), jeśli nie masz tyle ani kun, ani EUR, ani też w złotówkach, mając konto "zwykłe" też w tym banku możesz zrobić przelew w czasie rzeczywistym z tego konta na wielowalutowe, następnie zrobić transakcję walutową i zapłacić w odpowiedniej walucie. Wszystko w powiedzmy 2 minuty.

Z drugiej strony jak będziesz miał np złotówki to zdejmie w złotówkach, tak właśnie się zrobiłem, brakło w kunach, nie było też tyle euro i zdjęło złotówki po kursie 0.68, w momencie jak kurs kantorowy był po 0.63 

Dlatego trzeba stale pilnować salda

A przelew zrobisz szybko jak masz Aliora, z innego banku idzie standardowo 1 dzień, ale to idzie ogarnąć, bo można w kantorze mieć rezerwę w zł i niewykorzystane zwrócić sobie na konto

Za rok już będzie prościej, bo zostanie głównie euro i ew forinty na Węgry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak będziesz miał np złotówki to zdejmie w złotówkach, tak właśnie się zrobiłem, brakło w kunach, nie było też tyle euro i zdjęło złotówki po kursie 0.68, w momencie jak kurs kantorowy był po 0.63 
Dlatego trzeba stale pilnować salda
A przelew zrobisz szybko jak masz Aliora, z innego banku idzie standardowo 1 dzień, ale to idzie ogarnąć, bo można w kantorze mieć rezerwę w zł i niewykorzystane zwrócić sobie na konto
Za rok już będzie prościej, bo zostanie głównie euro i ew forinty na Węgry

My tu sobie o płatnościach kartami rozmawiamy, a dzisiaj niespodzianka PL Gąski kemping U Gienia … nie przyjmują płatności kartami!

Zestaw spięty blokuję jedyną drogę i musiałem dymać rowerem do bankomatu.

Pole, które generuje dziennie tylko z trawnika z 10 tysięcy PLN posługuje się gotóweczką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:

My tu sobie o płatnościach kartami rozmawiamy, a dzisiaj niespodzianka PL Gąski kemping U Gienia … nie przyjmują płatności kartami!

Zestaw spięty blokuję jedyną drogę i musiałem dymać rowerem do bankomatu.

Pole, które generuje dziennie tylko z trawnika z 10 tysięcy PLN posługuje się gotóweczką

Trzeba było go olać a nie gnać po gotówkę do bankomatu? Dlaczego nie zapłaciłeś mu przelewem? Czyżby tez nie chciał. Paragonu pewnie tez nie zobaczyłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bw81 napisał:

Z moim chorwackim generalnie nie jest dobrze, ale wujek gugl też mi nie pomógł - gdzie w tym artykule jest potwierdzenie otwarcia za tydzień?

Zgodnie z planem odbiór techniczny miał być 18 lipca, a otwarcie 26.

No ale wygląda na to, że będzie +/- o czasie.

Ja będę jechał 6 sierpnia, więc pewnie ktoś mnie jednak z forum uprzedzi:P

22 minuty temu, Socale napisał:

Ja bym żądał obniżenia ceny o wartość VAT nie wykazaną wobec  fiskusa. 

:ok:

A może Tarcza Antyinflacyjna 11.0 i Dobry Ład beta 143.0 zwolniły ich z VATu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zulos napisał:

Z moim chorwackim generalnie nie jest dobrze, ale wujek gugl też mi nie pomógł - gdzie w tym artykule jest potwierdzenie otwarcia za tydzień?

Zgodnie z planem odbiór techniczny miał być 18 lipca, a otwarcie 26.

No ale wygląda na to, że będzie +/- o czasie.

ten artykuł wkleiłem ze względu na zdjęcia ;) 

w tym artykule podają, że otwarcie 26.07

https://www.croatiaweek.com/peljesac-bridge-to-open-on-july-26/

Na FB jest już wydarzenie online na 26.07 - otwarcie mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.