Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, Voku napisał:

Ja się staram nie używać klimatyzacji u nasz dzisiaj 38C 

Jaki w tym sens? My byliśmy na weekend w górach,  rano w kamperze było 16C ?. To jest temperatura do spania idealna. 

Jak Lilka radzi sobie w tych upałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, konrad_b napisał:

 

W temacie bankomatów, to za radą cro.pl wypłaciłem w Pag'u kuny z bankomatu OTP bez prowizji (lokalizacja jest na google)

"za radą cro.pl"... no wiesz?!?:foch:

Tyle tu już pisaliśmy o tym - ja przez ostatnie 3 lata co roku po min. 2 razy raportuję - że bez prowizji wypłacają bankomaty OTP i Addiko - w tym roku na pewno, a chyba jeszcze Erste.

No ale lepsze rady mają na cro.pl...:foch:

:D

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zulos napisał:

"za radą cro.pl"... no wiesz?!?:foch:

Tyle tu już pisaliśmy o tym - ja przez ostatnie 3 lata co roku po min. 2 razy raportuję - że bez prowizji wypłacają bankomaty OTP i Addiko - w tym roku na pewno, a chyba jeszcze Erste.

No ale lepsze rady mają na cro.pl...:foch:

:D

a najlepiej mieć kartę wielowalutową w kantorze internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodi napisał:

a najlepiej mieć kartę wielowalutową w kantorze internetowym.

Mam kartę kantoru Aliora i transakcje są w kunach, ale to i tak nic nie zmienia, bo prowzje pobiera operator bankomatu

 

2 godziny temu, Zulos napisał:

"za radą cro.pl"... no wiesz?!?:foch:

Tyle tu już pisaliśmy o tym - ja przez ostatnie 3 lata co roku po min. 2 razy raportuję - że bez prowizji wypłacają bankomaty OTP i Addiko - w tym roku na pewno, a chyba jeszcze Erste.

No ale lepsze rady mają na cro.pl...:foch:

:D

Addiko nigdzie w okolicy nie było, w Novalji niby jest na google, ale w rzeczywistości go nie ma ?

A co do cro.pl to tam jest wydzielony temat i łatwo się zorientować, na k.pl trzeba by wertować po tematach ?

Zresztą z cro.pl korzystałem zanim trafiłem na k.pl, jeszcze jak jeździliśmy z namiotem, nawet naklejkę miałem ze słoneczkiem

Dla mnie kopalnia wiedzy o cro 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdzam że najwygodniejsza jest karta Curve. Wychodzi dużo korzystniej niż Revolut. Np. zakupy w sklepie za 21.90 eu, z Revoluta pobrało 106.14 a z Curve 105.71.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdzam że najwygodniejsza jest karta Curve. Wychodzi dużo korzystniej niż Revolut. Np. zakupy w sklepie za 21.90 eu, z Revoluta pobrało 106.14 a z Curve 105.71.
 
 

Może kursy już się tak dynamicznie zmieniają ;) bankomaty to trudny temat się robi drogie w utrzymaniu, wysadzane, okradane … ciężkie czasy dla gotówki, trzeba się trochę pogimnastykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacek00 napisał:

Ja stwierdzam że najwygodniejsza jest karta Curve. Wychodzi dużo korzystniej niż Revolut. Np. zakupy w sklepie za 21.90 eu, z Revoluta pobrało 106.14 a z Curve 105.71.

Mnie się też wydaje że curve jest prostsze i chyba spróbuję 

Revolut ma ten plus, że możesz zasilić wcześniej konto, ja np wydaje kuny kupione w kantorze w czerwcu po 0.61zł ;)

Ale z drugiej strony muszę kontrolować stan subkonta w kunach, bo jak się skończą to policzą już normalnie po kursie międzybankowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, konrad_b napisał:

Ale z drugiej strony muszę kontrolować stan subkonta w kunach, bo jak się skończą to policzą już normalnie po kursie międzybankowym 

w Revolucie tak nie jest.

Jak na Revo skończy Ci się  waluta z danego subkonta to w dni robocze  przelicza Ci z konta w PLN po aktualnym kursie Revo  danej waluty  a nie po kursie międzybankowym.

Wyjątkiem są weekendy  jak nie działa rynek finansowy, wtedy Revo  dolicza  prowizję ale wg moich obserwacji kurs i tak jest korzystniejszy niż w klasycznym banku.

Oczywiście najlepiej jest kupować w tygodniu walutę i trzymać na subkoncie , ale z doświadczenia nawet jak zabrakło mi na subkoncie i płaciłem w weekend po przeliczeniu z pln i tak był lepszy kurs niż w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

w Revolucie tak nie jest.

Tak mam na karcie wielowalutowej z kantoru Aliora, dlatego chyba będzie trzeba spróbować Revolut lub Curve, poczekam może znowu będzie jakaś promocja ;)

W sumie teraz można by zamówić tylko wirtualną i płacić telefonem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, konrad_b napisał:

Tak mam na karcie wielowalutowej z kantoru Aliora, dlatego chyba będzie trzeba spróbować Revolut lub Curve, poczekam może znowu będzie jakaś promocja ;)

W sumie teraz można by zamówić tylko wirtualną i płacić telefonem 

Pod warunkiem jak ogarniają płatność zbliżeniową :) Generalnie to Polska często jest o lata świetlne do przodu nawet w stosunku do krajów w Europie które się uważają za rozwinięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, konrad_b napisał:

Tak mam na karcie wielowalutowej z kantoru Aliora, dlatego chyba będzie trzeba spróbować Revolut lub Curve, poczekam może znowu będzie jakaś promocja ;)

W sumie teraz można by zamówić tylko wirtualną i płacić telefonem 

Może i tak jest, ale samodzielny zakup waluty po aktualnym kursie, żeby zasilić konto to kwestia 1-2 minut, więc dla mnie żaden problem - można to zrobić nawet w trakcie realizacji jakiejś płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną wadę revoluta. Jak mam kasę na koncie walutowym, a jest jej za mało do wykonania operacji nie umie sobie dokupić brakującej kwoty w locie tylko operacja jest odrzucana w terminalu.

Trzeba dolać do konta walutowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, witus napisał:

Zauważyłem jedną wadę revoluta. Jak mam kasę na koncie walutowym, a jest jej za mało do wykonania operacji nie umie sobie dokupić brakującej kwoty w locie tylko operacja jest odrzucana w terminalu.

Trzeba dolać do konta walutowego.

wydaje mi się tak się dzieje jak saldo w  PLN na  koncie podstawowym  jeż niższe kwota tej transakcji , jak jest wystarczająco PLN to chyba ściągnie przeliczając z PLN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.