Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, gusia-s napisał:

Nie mówię o naszym a o ichniejszym chorwackim konkretnie z Podravki.

Hmm… wiem że o Chorwacji wiesz wszystko wiec przyjmuję tę wiedzę ;)

Poszukam dokładnie tego

Zupy nie jadłem, masz przepis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

20 minut temu, vrs napisał:

Hmm… wiem że o Chorwacji wiesz wszystko ...

Nie aż tyle :)

21 minut temu, vrs napisał:

Zupy nie jadłem, masz przepis?

Pewnie :) Danie jednogarnkowe, szybkie i bardzo łatwe w przygotowaniu a rozgrzewające w zależności od ostrości ?️?️

Proporcje na 2 szklanki bulionu (zwiększyć wg potrzeb uzyskania większej ilości zupy)

- 2 średnie cebule

- 1/2 kg piersi z kurczaka (lub innego mięsa, wtedy trzeba będzie dłużej pogotować)

- 1 słoik ajvaru ten większy (ostry lub łagodny wg uznania)

- 3 serki topione śmietankowe 

- 2 szklanki śmietany (do zup, sosów) 

- 2 szklanki bulionu 

- 1/2 szklanki sosu słodkiego chili (lub wiecej jeśli ma być ostrzejsza)

- sól, pieprz i trochę oleju.

Do gara trochę oleju, na tym zeszklić posiekaną cebulę (ja siekam w piórka ale można drobniej), dorzucic pociętą w paski pierś kurczaka (jak kto woli może być w kostkę lub nawet mielona), posolić i popieprzyć, chwilę smażyć aż mięso się zetnie.  Zalać bulionem i podgotować aby mięsko oddało smak. Serki rozprowadzić w małej ilości wywaru aby się rozpuściły na gładką masę, dodać do tego śmietanę. Wlać wszystko do wywaru. Następnie dodać ajvar i sos chilii. Zagotować i już :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2022 o 20:29, vrs napisał:

 

Niestety słoik już pusty…

 

… ale mam jeszcze kilka :]

przypomniałeś mi :-]

obraz.thumb.png.f923a7c2a5f7f4739fea1602eb593a61.png

 

W dniu 9.09.2022 o 12:38, gusia-s napisał:

Nie aż tyle :)

Pewnie :) Danie jednogarnkowe, szybkie i bardzo łatwe w przygotowaniu a rozgrzewające w zależności od ostrości ?️?️

Proporcje na 2 szklanki bulionu (zwiększyć wg potrzeb uzyskania większej ilości zupy)

- 2 średnie cebule

- 1/2 kg piersi z kurczaka (lub innego mięsa, wtedy trzeba będzie dłużej pogotować)

- 1 słoik ajvaru ten większy (ostry lub łagodny wg uznania)

- 3 serki topione śmietankowe 

- 2 szklanki śmietany (do zup, sosów) 

- 2 szklanki bulionu 

- 1/2 szklanki sosu słodkiego chili (lub wiecej jeśli ma być ostrzejsza)

- sól, pieprz i trochę oleju.

Do gara trochę oleju, na tym zeszklić posiekaną cebulę (ja siekam w piórka ale można drobniej), dorzucic pociętą w paski pierś kurczaka (jak kto woli może być w kostkę lub nawet mielona), posolić i popieprzyć, chwilę smażyć aż mięso się zetnie.  Zalać bulionem i podgotować aby mięsko oddało smak. Serki rozprowadzić w małej ilości wywaru aby się rozpuściły na gładką masę, dodać do tego śmietanę. Wlać wszystko do wywaru. Następnie dodać ajvar i sos chilii. Zagotować i już :)

 

dzięki , nie znałem, wypróbuje :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 11.07.2022 o 19:04, Suzu4x4 napisał(a):

ja nie mogę się obiektywnie odnieść do sumarycznych wydatków wyjazd tegoroczny  vs wyjazd zeszło roczny ponieważ w tym roku u nas była zupełnie inna formuła wyjazdu ( w zeszłym roku, typowa objazdówka po kilka dni w jednym miejscu + promy między wyspami itd , w tym roku stacjonarnie + paliwo do łódki) ale mam cennik ze Straśko z zeszłego roku i patrząc na ceny np za osobę w sezonie 11,5 vs 12e,  za dziecko od 7 do 12 lat 5,85 vs 6,5 e (dzieci poniżej siedmiu lat dalej mają cały pobyt gratis nawet w sezonie) za parcele Gold Zone  28 vs 30 e .

Więc można powiedzieć że podwyżka o mniej niż 10% :rolleyes:

Do tego nadal działa karta ACSI do końca czerwca więc  jadąc w czerwcu  w kartą mając przykładowo jedno dziecko 6 drugie 11 lat wychodzi  ok 27e doba za całą rodzinę.

Ceny w knajpach też nie zwalały z nóg  w przeliczeniu za ok 40 zł  można było zjeść pół kilo muli w białym winie,  cebavcici czy kalmary , piwo w knajpie 13-15 zł  pizza margarita od ok 25 zł .

W drodze powrotnej w Czechach zjedliśmy całą czteroosobową rodziną porządny obiad z napojami za 150 zł (tyle mi ściągnęło z karty bo nie miałem koron) .

w porównaniu  do cen nad Bałtykiem zaryzykuję stwierdzenie że jadąc  ekonomicznie w czerwcu z kartą ACSI,  można spędzić urlop na Chorwackiej plaży  za podobne lub niewiele większe pieniądze co u nas w sezonie lipiec/sierpień a pogoda dużo pewniejsza .

oczywiście jak ktoś lubi ;)

Już teraz nie ma ACSI na Strasko do końca czerwca :/

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dodi napisał(a):

Już teraz nie ma ACSI na Strasko do końca czerwca :/

Bo po 20 czerwca jest już bardzo duże obłożenie, więc skracają okres obowiązywania, w sumie nie ma się co dziwić. Idea karty to przyciągnąć ludzi w bardziej spokojnym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, golob napisał(a):

Bo po 20 czerwca jest już bardzo duże obłożenie, więc skracają okres obowiązywania, w sumie nie ma się co dziwić. Idea karty to przyciągnąć ludzi w bardziej spokojnym okresie.

Patrząc na to co się dzieje to bedą rezygnować z udzielania zniżek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dodi napisał(a):

Patrząc na to co się dzieje to bedą rezygnować z udzielania zniżek 

Od strony biznesowej w pełni ich rozumiem, już wcześniejsza decyzja o wyłączeniu parceli w pierwszych liniach też miała z ich strony sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, golob napisał(a):

Od strony biznesowej w pełni ich rozumiem, już wcześniejsza decyzja o wyłączeniu parceli w pierwszych liniach też miała z ich strony sens.

Masz racje. Czasy sprzed „pandemii” już prędko nie wrócą, wywróciło się sporo rzeczy do góry nogami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.