Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, bw81 napisał:

ten artykuł wkleiłem ze względu na zdjęcia ;) 

Zdjęcia fajne - na pewno przejazd będzie emocjonujący. Za dwa tygodnie z hakiem się przekonam organoleptycznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My już po urlopie w Cro. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to we wrześniu zameldujemy się na Peljesacu na parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bw81 napisał:

My już po urlopie w Cro. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to we wrześniu zameldujemy się na Peljesacu na parę dni.

No wrzesień to zdecydowanie lepszy pomysł - nie tylko na Peljesac - niż sierpień.

Ja w zeszłym roku i w obecnym zaliczyłem Chorwację po 2 razy, choć miała być na drugi raz Grecja... Jeszcze poczeka:D

W zeszłym roku pierwszy wyjazd był w I połowie maja i to było coś fantastycznego pod względem esencji Chorwacji - ze śladową ilością turystów i bez kramów na każdym kroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym żądał obniżenia ceny o wartość VAT nie wykazaną wobec  fiskusa. 

Masakra, pierwszy raz się spotkałem z czymś takim na dużym campingu.
Trzeba było go olać a nie gnać po gotówkę do bankomatu? Dlaczego nie zapłaciłeś mu przelewem? Czyżby tez nie chciał. Paragonu pewnie tez nie zobaczyłeś? 

Nie dostaliśmy …
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witus napisał:


Masakra, pierwszy raz się spotkałem z czymś takim na dużym campingu.
Nie dostaliśmy …

Przynajmniej klimatycznego nie musiałeś płacić ;)

My tym czasem zaliczyliśmy Zadar i okolice, z krótką lekcja najnowszej historii ?

IMG_20220719_164621.thumb.jpg.019c8c1158f8f47581ff39a8124b4b07.jpg

Dziś dalej grzeje obecnie 28'C, wentylator w lodówce, wentylator przy drzwiach i w przyczepie temp taka sama jak na zewnątrz 

 

I wreszcie udało się posłuchać organów w Zadarze, bo do tej pory jakoś morze nie było łaskawe zagrać ???

A teraz hałasują na Strasko ?

IMG_20220719_220431.thumb.jpg.df8d64538a8d0d641f8b2ddb5c35801e.jpg

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2022 o 14:18, Suzu4x4 napisał:

potwierdzam, podczas naszego pobytu w CRO  zarówno na stacjach jak i sklepach , restauracjach w większości płaciłem telefonem zbliżeniowo , reszta kartą  i problemów nie było.

Nie wiem gdzie ty jeździsz, ale jestem obecnie w  miejscowości Zaostrog i tak za kemping tylko gotówka, w restauracji za obiad tylko gotówka, (byłem w 3 razy w knajpach w cro i nigdzie nie mogłem zapłacić kartą ) za lody w lodziarni tylko gotówka za naleśniki w barze  tylko gotówka za pamiątki gotówka. W Miejscowości 2 bankomaty z każdego prowizja około 30kun. To już drugi kemping za który nie mogę zapłacić kartą.  Więc nie opowiadajcie bajeczek o płatnościach kartą, jak się chodzi na zakupy do Konzuma to pewnie problemów nie ma z płatnościami, ale wystarczy mniejszy sklepik i rządzi gotówka. 
Tak po za tym to fajny kraj tylko drogi i za wszystko trzeba płacić nawet za prysznice na plaży :P Taka druga Polska. 
@maarec Lilka daje radę cały dzień pod kamperem wieczorem się uaktywnia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie ty jeździsz, ale jestem obecnie w  miejscowości Zaostrog i tak za kemping tylko gotówka, w restauracji za obiad tylko gotówka, (byłem w 3 razy w knajpach w cro i nigdzie nie mogłem zapłacić kartą ) za lody w lodziarni tylko gotówka za naleśniki w barze  tylko gotówka za pamiątki gotówka. W Miejscowości 2 bankomaty z każdego prowizja około 30kun. To już drugi kemping za który nie mogę zapłacić kartą.  Więc nie opowiadajcie bajeczek o płatnościach kartą, jak się chodzi na zakupy do Konzuma to pewnie problemów nie ma z płatnościami, ale wystarczy mniejszy sklepik i rządzi gotówka. 

Tak po za tym to fajny kraj tylko drogi i za wszystko trzeba płacić nawet za prysznice na plaży  Taka druga Polska. 

[mention=8007]maarec[/mention] Lilka daje radę cały dzień pod kamperem wieczorem się uaktywnia  

Ja jestem teraz w Chorwacji i nawet Kun w bankomacie nie wyjęliśmy. Wszędzie płacimy kartą. Każdy sklep ma terminal, restauracje też mają terminale. Kemping to wiadomo. A jesteśmy na totalnej wsi. W sklepach byliśmy trzech różnych. Konzum wiadomo, Strahinjcica i jakiś lokalny - wszyscy akceptują karty. Jedyne miejsce gdzie nie można było płacić kartą to jakaś lokalna wiejska piekarnia.

 

Generalnie nie widzę różnicy między Polską a Chorwacją, chociaż wróć, w Polsce pewnie w takiej lokalnej piekarni nie byłoby problemu z płatnością kartą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie ty jeździsz, ale jestem obecnie w  miejscowości Zaostrog i tak za kemping tylko gotówka, w restauracji za obiad tylko gotówka, (byłem w 3 razy w knajpach w cro i nigdzie nie mogłem zapłacić kartą ) za lody w lodziarni tylko gotówka za naleśniki w barze  tylko gotówka za pamiątki gotówka. W Miejscowości 2 bankomaty z każdego prowizja około 30kun. To już drugi kemping za który nie mogę zapłacić kartą.  Więc nie opowiadajcie bajeczek o płatnościach kartą, jak się chodzi na zakupy do Konzuma to pewnie problemów nie ma z płatnościami, ale wystarczy mniejszy sklepik i rządzi gotówka. 
Tak po za tym to fajny kraj tylko drogi i za wszystko trzeba płacić nawet za prysznice na plaży  Taka druga Polska. 
[mention=8007]maarec[/mention] Lilka daje radę cały dzień pod kamperem wieczorem się uaktywnia  

Nie przesadzaj zniechęcisz tych co jeszcze nie byli. W bardzo specyficzne miejsce trafiłeś, w większości miejsc karta działa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy pewnie od miejsca, podałem miejsce gdzie jestem i jak to tu wygląda. To co mam zrobić skoro pani mi móei na kempingu że nie ma możliwości płacenia kartą? Nie straszę tylko mówię co mnie spotyka i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy pewnie od miejsca, podałem miejsce gdzie jestem i jak to tu wygląda. 

Widziałem na filmie, w moim klimacie to miejsce. Zaakceptowałbym tam gotówkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Voku napisał:

Zależy pewnie od miejsca, podałem miejsce gdzie jestem i jak to tu wygląda. To co mam zrobić skoro pani mi móei na kempingu że nie ma możliwości płacenia kartą? Nie straszę tylko mówię co mnie spotyka i gdzie.

Darek wiadomo że na małym przydomowym kempingu nie zapłacisz kartą, ale duże przyjmują karty bez problemu, tak samo w PL, małe pola tylko gotówka - w NS zapłacisz kartą ? albo u Rumcajsa, @witus pisał u Gienia a to już spore pole.

Wczoraj w Zadarze byliśmy w knajpie i bez problemu kartą, jakiejś napoje w małym kiosku też przeszła karta, za sery też karta

Faktycznie gotówka to lody i piekarnia, oraz raz pizza w małym barze na kempingu.

Więc trafiłeś w specyficzne miejsce, może być też tak, że na południu jest gorzej pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Voku napisał:

Zależy pewnie od miejsca, podałem miejsce gdzie jestem i jak to tu wygląda. To co mam zrobić skoro pani mi móei na kempingu że nie ma możliwości płacenia kartą? Nie straszę tylko mówię co mnie spotyka i gdzie.

A przypomnij Darku gdzie jesteś? Za 2 tyg. ruszam na południe i możliwe, że trafię gdzieś w pobliże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Voku napisał:

Nie wiem gdzie ty jeździsz, ale jestem obecnie w  miejscowości Zaostrog i tak za kemping tylko gotówka, w restauracji za obiad tylko gotówka, (byłem w 3 razy w knajpach w cro i nigdzie nie mogłem zapłacić kartą ) za lody w lodziarni tylko gotówka za naleśniki w barze  tylko gotówka za pamiątki gotówka. W Miejscowości 2 bankomaty z każdego prowizja około 30kun. To już drugi kemping za który nie mogę zapłacić kartą.  Więc nie opowiadajcie bajeczek o płatnościach kartą, jak się chodzi na zakupy do Konzuma to pewnie problemów nie ma z płatnościami, ale wystarczy mniejszy sklepik i rządzi gotówka. 
Tak po za tym to fajny kraj tylko drogi i za wszystko trzeba płacić nawet za prysznice na plaży :P Taka druga Polska. 
@maarec Lilka daje radę cały dzień pod kamperem wieczorem się uaktywnia :D 

2-3 lata temu wszędzie były terminale. U nich albo wzrosły opłaty, albo zmieniły się przepisy. Nie posądzam o oszukiwanie na podatkach i paragonach, od 10 lat wiszą tam ostrzeżenia i wysokościach kar w każdym sklepie oraz prośba do turystów o informowanie o nieprawidłowościach. Zawsze zanim podano mi gałkę loda dostawałem paragon (w Grecji to samo).

trafiłeś na dalekie południe, raz wypłać kasę z bankomatu - nawet jak zapłacisz  te 19zł prowizji to lepiej zrobić to raz a nie 5 krotnie mała kwota.

W Grecji odwrotnie, zaczynałem wyjazd mając ok 50-80E w kieszeni z poprzednich lat  i do bankomatu trafiliśmy ok 12 dnia pobytu i to w sumie nastraszeni przez właściciela kempingu, że jak silniej zawieje wiatr to internetu i terminala nie będzie :). Wypłaciłem 200E i z całego 23 dniowego wyjazdu ponad 100E zostało w portfelu. Gotówka zeszła głównie na bazarach.

Od Podgory do Ploce to totalne zacofanie, z terminalem będzie słabo - na stacji paliw będzie.

Fajny camp mały w Waszej okolicy to Male Ciste..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, na którym kempingu jesteście? Kiedyś stanąłem z przyczepą na Viter, fajnie blisko plaży, ale ona jest dostępna dla wszystkich przez co bardzo zatłoczona była i zakaz z psami był. Więc się wynieśliśmy po 2 godz. na kemping Dole Zivogosce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.