Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

@jacek00, jestem wczorajszy i mimo przeczytania artykułu nie za bardzo kumam, co się zmieni. Przecież nadal opłaty będą za przejazd płatnymi odcinkami autostrad A2 i A4 (jak dotychczas). No chyba, że to jest krok do przodu przygotowujący do objęcia opłatami innych dróg krajowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lbuster napisał:

@jacek00, jestem wczorajszy i mimo przeczytania artykułu nie za bardzo kumam, co się zmieni. Przecież nadal opłaty będą za przejazd płatnymi odcinkami autostrad A2 i A4 (jak dotychczas). No chyba, że to jest krok do przodu przygotowujący do objęcia opłatami innych dróg krajowych.

Na chwilę obecna planują wdrożenie etolla na drogach krajowych. Więc wszystkie auta pow. 3,5t będą w zasadzie płacić już w całym kraju. Docelowo opłaty obejmą wszystkich i oczywiście że po to jest to przygotowywane. 

Szczególnie zwracam uwagę na ten fragment:

Cytat

Opłatę elektroniczną za przejazd drogami krajowymi, objętymi poborem opłat, będzie można wnosić jako przedpłatę albo płatność okresową z zabezpieczeniem – wynika z opublikowanego w piątek projektu rozporządzenia MF.

"Płatność okresowa" czyli namiastka winiet zagranicznych. Będziemy płacić za określony okres czasu aby móc się poruszać po drogach...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatność okresowa z zabezpieczeniami, to płatność post paid, zabezpieczona polisą lub gwarancją bankową. Nie będzie żadnych winiet.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Przecież nikt o winietach nie pisał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 14:33, jacek00 napisał:

a nie mówiłem?

 

15 godzin temu, jacek00 napisał:

Jednym kliknięciem mogą objąć wszystkie drogi. Bo już obecnie niektóre krajowe są objęte etolem

A ja myślę, że trochę za daleko poszedłeś.

Nic poza systemem płatności się nie zmienia, nadal przecież będzie elektroniczna rejestracja.

W każdej chwili mogą być decyzje o dodawaniu nowych odcinków płatnych dróg i to rozporządzenie moim zdaniem w żaden sposób takiej wizji nie zbliża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak tak dalej pójdzie, to za rok dwa nie będzie się opłacało mieszkać w tym kraju: wszędzie będzie taniej; wyższa cena paliwa i opłat drogowych znajdzie natychmiast odzwierciedlenie  w cenie każdego produktu i usługi

Btw dostaliście zwrot z konta i za urządzenia viatoll? Mi dalej nic nie zwrócili, to już chyba z dwa lata będzie

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 00:22, Łza Włóczynutka napisał:

Jak tak dalej pójdzie, to za rok dwa nie będzie się opłacało mieszkać w tym kraju: wszędzie będzie taniej; wyższa cena paliwa i opłat drogowych znajdzie natychmiast odzwierciedlenie  w cenie każdego produktu i usługi

stare ale wciąż aktualne :niewiem:

Strachy na Lachy - Żyję w kraju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2022 o 22:46, czyś napisał:

A to dlatego KAS czasami trzepie już na łącznicach wjazdowych (np. w Emilii), bo danych z kamer nie ma...

Ta ich "ręczna" kontrola jak ma się bilet, to też lipa, schodzi łącznie kilka minut, nie starczy pokazać np. wykupiony bilet. Chcą biletu, DR, i muszą odnotować, i dopiero dalej puszczają...

Teraz wszystko jasne. 

Z łącznością on-line z bazami CEPiK to chyba generalnie lipa, widać po widokówkach z radarów, zgłoszenie zbycia i zgłoszenie nabycia pojazdu (czyli zmiana właściciela zgłoszona przez obie strony) nie robi wrażenia na CANARD-dzie, po pół roku przychodzą widokówki na poprzedniego właściciela, dopiero jak im się to wyjaśni w mailu, weryfikują to faktycznie w CEPiK. Osobiście podejrzewam, bo to tak wygląda, jakby przy hurtowym wystawianiu mandatów nie sprawdzali on-line bezpośrednio w CEPiK aktualnych danych, tylko w pierwszym rzucie korzystali z jakiegoś... off-line'owego zrzutu bazy "zasysanej" z CEPiKu na ich własne serwery raz na jakiś czas, albo z poprzdnich wpisów odnotowanych w ich bazach (tzn. że na dane auto był kiedyś wystawiony mandat na Kowalskiego, to rok później łatwiej wysłać focię do Kowalskiego). Nie wiem jak inaczej wytłumaczyć "przeoczenie" po kilku miesiącach zgłoszonej  zmiany właściciela.

Zresztą, gdyby przyjąć, że Policja, Canard czy KAS (opłaty na bramkach) przy każdej czynności czy przejeździe płatnym weryfikowałyby dane w CEPiKu, chyba serwery by tego nie wytrzymały - spójrzcie przy najbliższym przeglądzie w SKP, że połączenie z bazą CEPiK i zassanie danych zwykle trwa dłuższą chwilę.

Połączenie z bazą i pobranie pełnych danych zajmuje mi zawsze poniżej 5 sekund lub wcale jak jest awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.