Skocz do zawartości

Hymer Filiperta - Eriba Nova 620A


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 614
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 13.04.2022 o 13:55, golob napisał:

Dokładnie, odkręcasz 3szt "slizgów" - 6 wkrętów (na foto wkręty jednego są przesłonięte), oraz te uchwyty z 4 wkretami włącznie. Toaleat wtedy zdjemuje się od góry już. Polecam jakiśmały wkrętak elektryczny, bo niewygodnie się to wykręca.

image.png.fb70ff93d4399b935256951d215ae952.png

Jeszcze raz dziękuje za wskazówki, poszło całkiem sprawnie. Po wyczyszczeniu filtra na elektrozaworze

2A5557C5-70BE-4925-A0A7-FC4AF6DC3ED4.thumb.jpeg.f314ca47c5ef834fcdf16c89816928fa.jpeg
filtr należy wyjąć (wciskany) i oczyścić również w środku 

143600D4-6F86-4156-9FE7-5F2FE3B0CDBF.thumb.jpeg.624cecad3913b637ac04b3db76a47fde.jpegwoda popłynęła ?

Jednsk brakuje nieco do pełnego okrążenia, dlatego zamontowałem

image.thumb.jpg.a7202f20518fee44c6ced5ca50487bbd.jpg

Teraz jednak głupieję jak podłączyć elektrycznie…

Po otwarciu panelu sterowania (zaciskamy ramką od środka, delikatnie cienkim przedmiotem podważałem od zewnątrz i powoli puszczały zaciski)

E7935F0B-E5CC-421E-9523-56A39256A9DD.thumb.jpeg.ecd8a3535caebfb44a3d4b3fd416d48a.jpeg

taki widok

9ED09F1E-9E78-44E7-AE6C-5847B5C9AFEE.thumb.jpeg.127d4dddc3f9478d04f8303dccae2fa8.jpeg


image.thumb.jpg.cebbbef339751efaf6040b9f838f7d6d.jpg

biały z żółtym i czarny to plusy, szaro czerwony i czarno biały to minusy. Napięcie jest stałe i znika na obu po wciśnięciu przycisku spłukiwania. Sądziłem, ze przycisk zwiera obwód i daje prąd na pompkę. 

Podobnie inne mikrostyki w kranach maja stały plus, zanikający po uruchomieniu pompki. 

Podpowiedzcie jak to działa, i gdzie wpiąć dodatkową pompkę. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, filipert napisał:

Napięcie jest stałe i znika na obu po wciśnięciu przycisku spłukiwania

A nie znika dlatego, że zwiera styki włącznik przycisku spłukiwania :hmm: Poszukaj innej pewnej masy i zmierz ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BUMERANG napisał:

A nie znika dlatego, że zwiera styki włącznik przycisku spłukiwania :hmm: Poszukaj innej pewnej masy i zmierz ponownie.

Masz rację, masa z zewnątrz potwierdza, że napięcie zostaje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filipert napisał:

Podpowiedzcie jak to działa, i gdzie wpiąć dodatkową pompkę. 

Ja podpiąłem się wprost pod te dwa przewody idące do elektrozaworu tylko już w miejscu blisko tego złącza które masz przy nowej pompce, poprostu wyszukaj które to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2022 o 21:31, golob napisał:

Ja podpiąłem się wprost pod te dwa przewody idące do elektrozaworu tylko już w miejscu blisko tego złącza które masz przy nowej pompce, poprostu wyszukaj które to.

Dzięki, tak chyba będzie najprościej.

Tymczasem wczoraj odebrałem przyczepę z serwisu, gdzie mieli przełożyć zaczep pod dyszel. Okazuje się, że nie da rady, bo jednak dźwignia hamulca nie zmieści się, dodatkowo, jest tak wąsko, że między ramionami dyszla, nie zmieści się obudowa suwadła. Alternatywa miała być wymiana zaczepu, ale jest tak wąsko, że nic nie pasuje, jeszcze cos ustalają, ale temat robi się mało realny finansowo. Na szczęście producent mojego haka powinien coś zaradzić w temacie wymiany kuli na wyższą, 5cm powinno się zmieścić, aby z zaczepem otworzyć klapę bagażnika, chyba, że hak byłby dłuższy, to wtedy ciut więcej, ale już te kilka cm podratuje sytuację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacekzoo napisał:

Można

Dzięki.

zrobione

DCCE7855-925F-46EB-B2FA-7FF91B6AF7BC.thumb.jpeg.cc3d775455e3810dc46be86b3f425e8e.jpeg

trochę nisko wypadło i filtry mają po 10mm zapasu od kołnierza.
Na razie brakuje jeszcze mocowania reduktora do ściany, akurat odpowiednich wkrętów nie mam. 
 

5 godzin temu, dommm80 napisał:

Można prosić i namiary na taki zestaw gazowy . To jest model na dwie butle z automatycznym przełączaniem ? .

ja kupowałem wszystko oddzielnie, bo  dostępność słaba i wyszło taniej. Filtry kupiłem z 2017 ( za stówkę), przewody 2021 a reduktor 2022, wiec wymiana terminowa będzie na raty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.