Skocz do zawartości

Hymer Filiperta - Eriba Nova 620A


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej walka na gramy niż jakieś sensowne odchudzenie. Te głośniki które "skrzeczą" ważą zero nic. Jak grają tak ważą :lol: dotyczy to też głośników przenośnych :D

oczywiście biorąc pod uwagę jakieś radio i głośników 15 to można zejść o jakieś 2-3kg może :lol:więcej można zaoszczędzić zmniejszając racje żywnościowe :D ale zmiana dyszla to jest coś. Ja w kamperze już nie mam pomysłów. Chyba że bym wał z karbonu zrobił :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 614
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, marek230482 napisał(a):

To raczej walka na gramy niż jakieś sensowne odchudzenie. Te głośniki które "skrzeczą" ważą zero nic. Jak grają tak ważą :lol: dotyczy to też głośników przenośnych :D

oczywiście biorąc pod uwagę jakieś radio i głośników 15 to można zejść o jakieś 2-3kg może :lol:

Marku, cofnij się klika wpisów, też tak myślałem, a moje kolumienki miały jakieś 10/10/20 cm.

4 godziny temu, marek230482 napisał(a):

ale zmiana dyszla to jest coś.

Dla jasności, tylko bagażnik zdjąłem ?

3 godziny temu, Misio napisał(a):

Ale tu 500g, tam 300g, tu 2kg I ostatnio wywaliłem tak prawie 30kg...

Otóż to, myślę nad jakąś zabudową w aucie na sprzęt wędkarski, bo kilka wędek w przyczepie i do tego trochę sprzętu też może zrobić 30kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, filipert napisał(a):

Kolejne odchudzanie, tym razem dyszel -18kg!

D467B6E7-EB32-4A03-9746-5B8C9881A66B.thumb.jpeg.ac5fc2a1c93588d825f86acff5b8398e.jpeg

Zarówno bagażnik, jak i głośniki niedoszacowałem w moich tabelkach, pierwsze wpisałem 5kg, a drugie2kg ?

Czyli te 2 elementy ruchome nie miały 7kg, a 28kg, co odchudza masę netto Przyczepy o 21 kg i daje wynik 1465kg oraz ładowność minimum 335kg (przy DMC 1800).

 

Widzę przygotowania pełną parą, Chorwacja 2023 czeka ?

U nas bez bagażnika to ani rusz, także nie mogę sobie pozwolić na takie odchudzenie ale swoją drogą zazdroszczę ci 335 kg ładowności.

Moja Adria ma DMC 1500 ale myślę, że realnie ruszając do Chorwacji będzie 1600kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie .... kilka kg. Jakie to ma znaczenie przy 3,5t???? Więcej oszczędzę na masie nie zabierając jedzenia na 3 dni. Odchudzając sie.... Albo śpiąc pod cienkim kocem zamiast kołdrą.

Może faktycznie u Was były stalowe bagażniki rowerowe, głośniki rodem z konkursów audio (10szt głośników po kilka kg każdy) do tego wzmacniacze każdy po 5kg :lol:

Ale naprawdę tak jak ja walczę z masą to chyba niewielu tak ma i te dwa dodatkowe głośniczki ważące po 250g mnie ni grzeją ni ziębią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marek230482 napisał(a):

Właśnie .... kilka kg. Jakie to ma znaczenie przy 3,5t????

To że spokojniej mogę wziąć teraz 30l więcej wody że sobą lub większe "zakupy"...

A 30kg zrzucić z wagi u siebi to już lada wyczyn...

6 godzin temu, marek230482 napisał(a):

Ale naprawdę tak jak ja walczę z masą to chyba niewielu tak ma i te dwa dodatkowe głośniczki ważące po 250g mnie ni grzeją ni ziębią :D

A ja już nie mam z czego zrezygnować (bez utraty "komfortu"), więc szukam "oszczędności w małych rzeczach - np rozważam demontaż materaca z alkowy... bo chyba z solidnego podnośnika czy z łańcuchów na koła, nie zrezygnuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawała mi spokoju ta waga bagażnika i wróciłem do wagi...

Odczytałem wartość w funtach ?

396DCFBB-7969-463A-B35F-2FE242AB10A1.thumb.jpeg.8da0403fd81079dfdb1b0bbb15dc7a64.jpeg

 nie 18 a 8 kg ?

Czyli 10 kg odchudzania utracone.

Godzinę temu, Robert77 napisał(a):

zazdroszczę ci 335 kg ładowności.

To teoria, w praktyce nie mogę się zmieścić w DMC i stąd wszystko co się da do auta.

Jak w końcu uda się zmiana DMC na 2000kg, to będzie luz.

Godzinę temu, Robert77 napisał(a):

Moja Adria ma DMC 1500 ale myślę, że realnie ruszając do Chorwacji będzie 1600kg ?

U mnie takiego przeładunku nie ma, ale i tak wolę jechać przez Węgry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marek230482 napisał(a):

Jak grają tak ważą :lol: 

Zgoda, ale

9 godzin temu, marek230482 napisał(a):

dotyczy to też głośników przenośnych :D

I tu się nie zgodzę. M.in. JBL naprawdę robi robotę a masa i rozmiar całkiem małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy taki mini Creative i jesteśmy z niego zadowoleni...

27 minut temu, marek230482 napisał(a):

Ale odniosłem się do głośników które łącznie może z 2 kg będą ważyć

A nagłośnienie z radia szoferki na zabudowie ... Jeszcze nie zdemontowałem... ale myślę nad tym... mimo że moje pewnie 0,5 do 1kg... A każde 200g warto wyrzucić, jak zbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filipert napisał(a):

Otóż to, myślę nad jakąś zabudową w aucie na sprzęt wędkarski, bo kilka wędek w przyczepie i do tego trochę sprzętu też może zrobić 30kg.

Jesteś blisko. Kilka wędek, 1 lub 2 kufry na kołowrotki i szpej, podpórki, siatka, i będzie dobre 20, do nawet 30kg. Rzeczy stricte niezbędne nie są w sobie aż tak ciężkie (no, może poza ciężarkami, worami z zanętą itp), ale pięknie wagę robią "dodatkowe" opakowania - a to kufer, jeden czy 2, a to pokrowce na wędki itp. Jak zależy Ci na wadze, pozbądź sie wszystkich bajernych tekstylnych futerałów na wędki itp, ważą więcej niż same wędki, a i tak żadna ochrona. Zamiast tripoda podpórki. Znajdź jakąś lekką rurę PCV [kwadratowy kanał wentylacyjny jest ok] albo grubą tubę z tektury z zaślepkami plus kawał folii bąbelkowej, i w transporcie będzie lżej, i co najwyżej 1 torbę na wędki na drogę na łowisko. Kije w transporcie w tubie, kołowrotki w pojemniku do rozrabianai zanęt. Spróbuj ograniczyć się do 1 skrzynki na szpej. Urwiesz parę kilo, i oszczędzisz trochę (nawet 1/3 do połowy) miejsca. Wędki z tego ważą najmniej (moga zostać w cepie), najwięcej cała reszta (pasowaoby do samochodu). Znam ten ból. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taśmę LED i profil narożny 67*

Miał być montaż do ściany pod markizą, ale nie zapomniałem, że to będzie w kolizji z uchwytami markizy i lampą ?

84DB5F95-16D0-4945-9D49-CDD5C896F5FA.thumb.jpeg.9edd2990ef25829ef048385925957103.jpeg

 

971CD1BA-51F0-47B1-B440-DE9CE9E6BDF6.thumb.jpeg.ef4bffd06903b40b659a8201870640ee.jpeg

 

Jest pomysł, aby listwę przykręcić od spodu do markizy, zastanawiam się, czy jakiejś kuchy nie popełnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, filipert napisał(a):

Kupiłem taśmę LED i profil narożny 67*

Miał być montaż do ściany pod markizą, ale nie zapomniałem, że to będzie w kolizji z uchwytami markizy i lampą ?

84DB5F95-16D0-4945-9D49-CDD5C896F5FA.thumb.jpeg.9edd2990ef25829ef048385925957103.jpeg

 

971CD1BA-51F0-47B1-B440-DE9CE9E6BDF6.thumb.jpeg.ef4bffd06903b40b659a8201870640ee.jpeg

 

Jest pomysł, aby listwę przykręcić od spodu do markizy, zastanawiam się, czy jakiejś kuchy nie popełnię.

Dwa zagrożenia jakie widzę:

- sprawdź czy led markizie po zamknięciu nie będzie przeszkadzać?

- przy mocowaniu tego profila śruba może za bardzo wystawać i uszkodzić markizę od środka. Ja bym osobiście to przykleił na 3M z Primerem. Chyba że masz markizę plastikową. 

Przy plastikowej najpierw test :) 3M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.