Skocz do zawartości

Hymer Filiperta - Eriba Nova 620A


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, filipert napisał:

Na Ciebie zawsze można liczyć ;)

Od lewej

1. Oryginalne przyłącze 230V

2. Dołożone przyłącze 230V po montażu klimy i ultraheat, wewnątrz osobne zabezpieczenia (wiem, można było rozdzielić wewnątrz przyczepy, ale to nie ja ;))

3. Dołożone przyłącze zewnętrzne (gniazdo) 230V + TV

4. Oryginalny wlew wody z korkiem

5. Dołożony wlew z przyłączem na wąż

Nie wykluczone, że dojdzie komin od grzania wody

Intryguje mnie punkt 3. Szczególnie że po przeciwnej stronie markizy. Jakieś kino plenerowe urządzasz na kempingach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 614
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Intryguje mnie punkt 3. Szczególnie że po przeciwnej stronie markizy. Jakieś kino plenerowe urządzasz na kempingach?

Mnie też to intryguje, poprzedni właściciel to wszystko dokładał.

Ja bym dał takie gniazdo pod markizą właśnie i nie wykluczone, że takie się też pojawi, bo teraz wożę 5m przedłużacz do prądu pod daszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, filipert napisał:

Mnie też to intryguje, poprzedni właściciel to wszystko dokładał.

Ja bym dał takie gniazdo pod markizą właśnie i nie wykluczone, że takie się też pojawi, bo teraz wożę 5m przedłużacz do prądu pod daszkiem.

Ok, myślałem że to Twoja robota, na zasadzie słów piosenki "wystawię ekran i wyświetlę film" ;)

Ja, do prądu w przedsionku też mam dodatkowy przedłużacz 5m pod przyczepą, ale rozdzielone przed wejściem do przyłącza przyczepy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Ja, do prądu w przedsionku też mam dodatkowy przedłużacz 5m pod przyczepą, ale rozdzielone przed wejściem do przyłącza przyczepy. 

No to możemy sobie podać ręce.

Przeciąganie przedłużacza pod przyczepą nie jest jakoś bardzo uciążliwe, ale wiadomo, co pod ręką, to pod ręką B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wejście prundu też po zawietrznej i mimo, że po nawietrznej (pod markizą) mam wyprowadzone gniazdko na zewnątrz, to przedłużacz pod kamperem też leży, żeby prund był zarówno z przodu, jak i z tyłu - w zależności od konfiguracji albo z jednej, albo z drugiej strony stoi kuchnia polowa, a z drugiej wtedy przydaje się do inszych rzeczy typu kostkarka, ładowarki, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

No to możemy sobie podać ręce.

Przeciąganie przedłużacza pod przyczepą nie jest jakoś bardzo uciążliwe, ale wiadomo, co pod ręką, to pod ręką B)

Przedłużacz ma tę jedną zaletę, że:

29 minut temu, Zulos napisał:

żeby prund był zarówno z przodu, jak i z tyłu - w zależności od konfiguracji

Gniazdko zrobisz w jednym miejscu, a może się okazać, że i tak potrzebujesz kilka metrów przedłużacza, bo gniazdko akurat przy wyjściu z przedsionka/ spod markizy, a cały "szpej"" do podłączenia na drugim końcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.04.2022 o 12:24, filipert napisał:

Na drugi ogień poszła podpora (na razie liczba pojedyncza)

20220327_174502.thumb.jpg.2d4ce063b0b5581519f15e0c41839760.jpg

Do szorowania zużyłem litr benzyny ekstrakcyjnej, ponad pół spreju suchego smaru (500ml) i kilka roboczogodzin

20220327_173905.thumb.jpg.054fdbe0c556df0bbde8c96c8114094b.jpg

Niestety cały czas w pewnym zakresie śruba szła ciężko, choć dało się ręcznie kręcić i nie skrzeczała.

Stwierdziłem, że kolejnej nie ruszam, bo ilość materiałów i czasu nie są tego warte. Mimo wszystko założyłem podporę, z uwagi na rdzawe naloty, wcześniej zabezpieczając odrdzewiaczem 2w1 Boll'a (dlatego się błyszczy) i przesmarowana suchym smarem. Okazało się, że po założeniu śmiga bezszelestnie, więc jest nadzieja. Cały czas czekam aż @Tomii zrobi recenzję pewnego środka do smarowania, bo tak naprawdę to nie jestem pewny na ile ten suchy smar wystarczy.

20220327_194621.thumb.jpg.007d2c6e6a7d4cdc764fe770890390d6.jpg

Kilkadziesiąt razy testowana w tym sezonie i jest to najlżej i najciszej pracująca podpora w przyczepie.

Dlatego:

1. polecam stosowanie suchego smaru 

2. jest motywacja do czyszczenia pozostałych podpór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marek230482 napisał:

ja w przyczepie podpory potraktowałem zwykłym towotem i to rozwiązało wszystkie problemy

Na jakiś czas to OK, ale towot łapie kurz, piasek i robi się twarda gęsta maź i podpory z roku na rok coraz ciężej, ciężej, aż w końcu... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 18:37, filipert napisał:

No to teraz wszystko jasne ?

Dzięki 

Podejrzewam, że mało kto zwrócił uwagę na obecność kryzy w przelotowym króćcu w głównym korku, głównego zbiornika wody w Hymerze. O ile średnica wewnętrzna króćca od strony zbiornika, jak i od zewnątrz jest jednakowa, powiedzmy 8 mm, to na "wysokości" płaszczyzny owego korka znajduje się owa kryza, o średnicy ok. 3mm. Ponadto, tuż nad zewnętrznym króćcem, już w rurce, znajdowały się (u mnie), jeden za drugim, dwa plastikowe pierścienie z poprzeczką (prawdopodobnie do wkładania/wyciągania). Nie wykluczone, że pełniły one rolę jakiegoś dławika przepływu wody, tuż za pompką w zbiorniku. Ponieważ mam dwa takie korki, w jednym, na próbę, rozwierciłem tę "kryzę" wiertłem 8mm (pasowało do wewn. średnicy). Usunąłem też te dwa "plasticzki". Pompka 0,5 bara. Siła strumienia w kranach i WC istotnie wzrosła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mot napisał:

Podejrzewam, że mało kto zwrócił uwagę na obecność kryzy w przelotowym króćcu w głównym korku, głównego zbiornika wody w Hymerze.

A dasz jakieś foto z lokalizacją, bo nie mogę pojąć o którym korku piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mot napisał:

W mojej wersji jest nieco bardziej rozbudowany układ rurek i kraników. Te dodatkowe, widoczne na fotce, służą fo "zbajpasowania" podgrzewacza. 

IMG_20220908_204645_edit_787260947825703.jpg

IMG_20220908_204439.jpg

IMG_20220908_204257.jpg

IMG_20220908_204302.jpg

OK dzięki, muszę zobaczyć jak to u mnie wygląda.

A ten bajpas w jakim celu jest? W razie awarii podgrzewacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.