Skocz do zawartości

Dokąd zmierza motoryzacja...


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, peja76 napisał(a):

Takie za 500kola i więcej, premium?

 

7 minut temu, Mars napisał(a):

Nie.

Nono to wszystko wyjaśnia, ja pisałem o autach premium ty o zabawkach.

20220927_074931.jpg

20220927_075010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał(a):

Nono to wszystko wyjaśnia, ja pisałem o autach premium ty o zabawkach.

Kolego nie cytowałem Ciebie. Zdaje się, że Ci to umknęło. Odniosłem się tylko i wyłącznie do stylistyki i bajerów w "najnowszych" autach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2023 o 22:24, peja76 napisał(a):

cena kosmos a brak skóry

Na pewnym poziomie klient wymaga materiałów bardziej ekskluzywnych niż skóra.

Aczkolwiek sprzedając auto za prawie okrągły milion, nie ośmieszałbym się podając informację o wyposażeniu w trójkąt bezpieczeństwa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mars napisał(a):

Kolego nie cytowałem Ciebie. Zdaje się, że Ci to umknęło. Odniosłem się tylko i wyłącznie do stylistyki i bajerów w "najnowszych" autach. 

A miałem takie wrażenie :hmm: ale oki:ok:

11 minut temu, Cathay napisał(a):

Na pewnym poziomie klient wymaga materiałów bardziej ekskluzywnych niż skóra.

Ja to wiem;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czterdzieści lat minęło...

No, nieco ponad.

Pamiętacie?

1982

af9bdea48e66914bacd631a61de53e81.jpeg.c9ef07bf548eb6c26f3f46adde233e83.jpeg

34d64cbd6c76da350b72385062274950.jpeg.7df707c0e0dbe51fcc2b0ea49eaf8547.jpeg

 

2023

Gdy Honda połączy siły z Sony a serce systemu zapewni Qualcomm, to...

radość z jazdy wzbogacona zostanie o film, muzykę oraz gry :D.

AFEELA

Sony, Honda roll out EV that uses Qualcomm tech (yahoo.com)afeela3.thumb.png.c2019e21ff6230efa67d55290700edbe.png

afeela2.thumb.png.7e89c7f7333fb6e819fb38d22fdd6108.png

afeela4.thumb.png.395a61c715ce245f78fba5c6230c53f2.png

afeela1.thumb.png.4d251826328b7199e8a217c16ee026e0.png

 

Honda & Sony 'Afeela,'

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 12:43, jacek00 napisał(a):

Wygląda obrzydliwie, jak jakiś batmobil.... Przeraża mnie to w jakim kierunku zmierza design w motoryzacji

może w takim

 

image.png.0ebd701862e8f202b4ae7de31bda34b4.png

 

2023 wpisuje się

image.png.34dd30d803714fc82fbf52b3c1754111.png

 

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 12:38, danielpoz napisał(a):

Ale to są miejskie auta a nie żeby robić trasy po 1000km. 

 

Kto dziś robi takie trasy bez zatrzymywania? No i po co?

Jadąc w grudniu do Chorwacji byłem pozytywnie zaskoczony ilością stacji ładowania, bardzo często z logo Tesli - czy tam można też ładować inne elektryki ? Były miejsca np na Słowenii gdzie stało ok 8 ładowarek, czasem jedno czy dwa auta były podpięte.  Wcześniej nie zwracałem uwagi na to.

Dla mnie elektryk o zasięgu 300km jest już ideałem. W zasadzie dalej niż 50km od domu to ruszam się tylko kamperem, lub jak jadę spalinowozem na serwis.  Co prawda wyjazd do Wrocławia do lekarza będzie już się wiązał z ładowaniem.

Nie widzę w tym jednak większego problemu. Te 45 min chętnie spędzę nawet na stacji - na ciepłą przekąskę.

Oczywiście dla mnie elektryk ma sens tylko wtedy kiedy mieszka się w domu i ładuje auto nocą.  W tej chwili 300km zasięgu zimą starcza mi na prawie 2 tygodnie, ale fakt jest taki, że dzieciaki od miesiąca nie jeździły na treningi a to od 25 do 50km dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maarec napisał(a):

Co prawda wyjazd do Wrocławia do lekarza będzie już się wiązał z ładowaniem.

@maarec Możesz zagadać bo u ,,tego,, lekarza mają ładowarkę ? on tam ładuje swojego jaguara, może odstąpili by na czas wizyty ? ładowarkę, nie jaguara ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał(a):

@maarec Możesz zagadać bo u ,,tego,, lekarza mają ładowarkę ? on tam ładuje swojego jaguara, może odstąpili by na czas wizyty ? ładowarkę, nie jaguara ?

Wiem, widziałem. Jak to u lekarza - zapłacisz to pomoże :).  Na ten moment fundusze i plany nie pomogą z wymianą na elektryka, ale obserwuję nowe modele i myślę. Czas szybko leci. Ledwo szukałem auta przez 2,5 roku a tu leci 4 rok jazdy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maarec napisał(a):

Co prawda wyjazd do Wrocławia do lekarza będzie już się wiązał z ładowaniem.

Nie widzę w tym jednak większego problemu. Te 45 min chętnie spędzę nawet na stacji - na ciepłą przekąskę

patrzyłeś na aktualne ceny ładowania na stacjach ?

pisałem i raz jeszcze napiszę , elektryk do miasta fajna zabawka  tylko finansowo przez pierwszę kilka lat nijak się nie spina.

oczywiście jak koszta nie grają roli to kupować, ma dużo plusów, sam chętnie bym kupił jakby w perspektywie 3-4 letniego użytkowania koszty zakupu i eksploatacji pokryły by się ze spalinowym  ;)

https://www.instalki.pl/aktualnosci/technika/57587-ile-kosztuje-ladowanie-samochodow-elektrycznych-w-2023.html

image.png.0344feca946ce95f1d66de40ad506057.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.