Skocz do zawartości

Dokąd zmierza motoryzacja...


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacekzoo napisał(a):

Co nie zmienia faktu, że po ostatnich podwyżkach czasami taniej i szybciej polecieć samolotem niż jechać pociągiem

Zakładając imponującą lotniczą siatkę połączeń krajowych? to po części masz rację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał(a):

po ostatnich podwyżkach czasami taniej i szybciej polecieć samolotem niż jechać

Kilka tygodni temu robiłem trip Poznań-Bydgoszcz-Kraków-Poznań. Pierwszy odcinek pociągiem, drugi LOTem a trzeci Ryanair.  Kosztowały odpowiednio 44-79-51 zł. Jak przeliczysz na 1km to pociąg mega drogi, mimo że było przed podwyżkami

Np. na najbliższy czwartek najtańszy bezpośredni pociąg z Poznania do Krakowa kosztuje 60,20 zł i jedzie 5:08. Najszybszy jedzie 5:01 (czyli mega długo) i kosztuje 86 zł. Samolot na ten sam dzień kosztuje 51,84 a czas lotu to rozkładowo 1h a faktycznie 35-40 minut. No ale jeśli nawet policzymy rozkładowy oraz doliczymy że musimy się stawić na lotnisko 40 minut przed odlotem, to wyjdzie na, 1:40.  W tej chwili samolot nie jest nawet w połowie wypełniony!!! Szok.

Autem znacznie ponad 300 zł. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już porównanie ma być z samochodem  to trzeba zaznaczyć ,że korzystając z PKS , PKP czy też Lot-u  należy doliczyć do tych biletów dojazd do dworca i na miejscu z dworca do docelowego celu potem z tego celu do dworca i z dworca do domu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Cathay napisał(a):

Kilka tygodni temu robiłem trip Poznań-Bydgoszcz-Kraków-Poznań. Pierwszy odcinek pociągiem, drugi LOTem a trzeci Ryanair.  Kosztowały odpowiednio 44-79-51 zł. Jak przeliczysz na 1km to pociąg mega drogi, mimo że było przed podwyżkami

Np. na najbliższy czwartek najtańszy bezpośredni pociąg z Poznania do Krakowa kosztuje 60,20 zł i jedzie 5:08. Najszybszy jedzie 5:01 (czyli mega długo) i kosztuje 86 zł. Samolot na ten sam dzień kosztuje 51,84 a czas lotu to rozkładowo 1h a faktycznie 35-40 minut. No ale jeśli nawet policzymy rozkładowy oraz doliczymy że musimy się stawić na lotnisko 40 minut przed odlotem, to wyjdzie na, 1:40.  W tej chwili samolot nie jest nawet w połowie wypełniony!!! Szok.

Autem znacznie ponad 300 zł. 

 

 

POZ-KRK-POZ był jeszcze w grudniu sobota -niedziela, idealnie na weekend?

Było ale się zmyło. Planowałem w grudniu ale wyszło jak wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokąd zmierza motoryzacja czyli jak producenci robią z nas debili albo doją...

Jak ja się cieszę, że mam prymitywnego,  siermiężnego Dusterka :drive:

Pierwsze dwie i pół minuty można sobie spokojnie darować :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałem do 11 minuty i nie polecam. Bardzo lubię oglądać jego filmy bo fajnie tłumaczy różne rozwiązania techniczne itd?  Ten odcinek to jednak chyba na siłę zrobiony dla tych co lubią oglądać pierdoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BUMERANG napisał(a):

:klnie: ja nie wiem kto to projektuje i dla kogo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jacek00 napisał(a):

:klnie: ja nie wiem kto to projektuje i dla kogo....

Wygląda dziwnie w porównaniu do naszych nudnych wizualnie aut. Ile z tego dziwactwa zostanie do seryjnej produkcji to już inna sprawa.

 

E-scpetykom coraz trudniej się chyba żyje gdy patrzą na parametry nowych konstrukcji? Taki zgotowali sobie los?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać duże uproszczenia, korzystne dla producenta. Panel wyświetlaczy dotykowych, nawet tak duży, to mniejsza ilość kabli, wtyczek, przełączników, oprawek, kształtek deski rozdzielczej, osobnych ledów do podświetleń każdego, uproszczenie na maksa, a dla klienta opad szczęki jakie toto designerskie. Jedna wiązka przewodów do kompa, komp wszystkim wysteruje po CAN-ie. Minimalizm, prostota i tanioszka w produkcji. Oczywiście SUV, a jakże.

Wygląda jak słaby element scenografii do serialu pokroju Star Trek, czytaj: oślizgły i przejrzysty jak wnętrze lodówki (ot, ekipy czas gonił, to machnęli coś w miarę prostego, parę światełek, i w TV jakoś przeszło).  

A reszta, jak to reszta dzisiaj, jeszcze w wydaniu koreańskich designerów... Jakkolwiek przyzwyczaiłem się np. do wyglądu Tucsona, to jeszcze trochę, a człowiek ryknie "Multipla była piękna" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.