Skocz do zawartości

Co z tym rynkiem przyczep


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

Łatwiej dzieciom jest wytłumaczyć co to była komuna...gdzie niby coś jest ale tego nie ma !

Wszystko ma swoje pozytywy.

A jak ktoś na tą chwilę nie będzie miał klimy to z głodu nie umrze. Klima to nie chleb.

A jak już ją będzie miał to bardziej doceni i może się chłodzić aż do zapalenia płuc :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

41 minut temu, Maras napisał:

Na samochody też jest przekroczony termin o rowerach ! nie mówię bo już była o tym mowa.

Nie mieli nie zamontowali. Zapewne  jakiś układ/kompromis jest zawarty aby obydwie strony były zadowolone. To i tak lepiej mieć kampera z dziurami bez uchwytu jak go wcale nie mieć albo mieć po wakacjach -IMO

oczywiście że lepiej.

piszę informacyjnie jako info dla malkontentów którzy myślą że będzie jak dawniej.

nie będzie. przynajmniej przez najbliższe dwa, trzy lata. i to nie tylko w dziedzinie karawaningu ale w wielu innych, samochody, rowery, elektronika, surowce a nawet nieruchomości ;)

więc dziś nie ma co wybrzydzać tylko jak coś pasuje to trzeba kupować.

nie mniej jednak wolałem czasy jak klient był górą :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przeczekać trzeba, jak turystykę odblokują i statki wycieczkowce przestaną rdzewieć i ruszą w rejsy to zacznie się eldorado na tanie loty, rejsy i kwatery :). Może nie potrzebnie lądują się wszyscy teraz z przyczepy i kampery ?! No ale jak czegoś nie ma i jest trudno dostępne tym bardziej tego tak bardzo chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie loty nie wroca, wiekszosc tanich linii splajtowala. Zostaje w europie dwoch monopolistow. Pamietajmy ze w duzej mierze tani ruch lotniczy opieral sie, w okresie poza wakacyjnym, na biznesie. Nagle okazalo sie  meetingi sa niepotrzebne i wiele spraw mozna zalatwic online. To bardzo zmieni ruch lotniczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, w79 napisał:

Tanie loty nie wroca,

Ale tanie przyczepy wrócą. Teraz sprzedawać drogo, kupować później.

Tanie hotele i kwatery zaraz będą, niektóre ledwo ciągną, a ludzie na przyczepy i kampery się rzucili - prawo rynku  ?

Edytowane przez gshesiu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gshesiu napisał:

Ale tanie przyczepy wrócą. Teraz sprzedawać drogo, kupować później.

Tanie hotele i kwatery zaraz będą, niektóre ledwo ciągną, a ludzie przyczepy i kampery pokupili - prawo rynku  ?

Wrócą lub nie, za rok, za dwa czy pięć? Możliwe, że nigdy. Dilerzy w pl doliczają marżę po 25% na nowe sprzęty. Kreują rynek a dalej brakuje kilkuset kamperów.

Jaki odsetek ludzi kupi nowy sprzęt za granicą? 

Nie przewidzimy przyszłości. Aktualnie nie jest to hobby nawet dla bardziej zamożnych osób. Kto ma budkę - niech pilnuje i nie sprzedaje bez zakupu nowej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gshesiu napisał:

Ale tanie przyczepy wrócą. Teraz sprzedawać drogo, kupować później.

Tanie hotele i kwatery zaraz będą, niektóre ledwo ciągną, a ludzie na przyczepy i kampery się rzucili - prawo rynku  ?

Po tym jakie były ceny w ubiegłym roku nad Bałtykiem to wątpię ,że będzie taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

ogląda nie ogląda nie moja sprawa ;)

ale chyba nie fajnie jest wydać 300k na sprzęt i przy każdym wejściu do niego widzieć w ścianie trzy dziurki w miejscu gdzie powinien być uchwyt :rolleyes:

@Suzu4x4Od tego są zaślepki, równie niezastąpione jak trytytki:) no ja jestem ciekaw czy moja przyczepa przyjedzie w całości i czy dotrze do lata...Choć i tak już się tak nie będę upierał żeby przyjechała bo żona stwierdziła( a to ona mnie namówiła na to żeby kupować przyczepę u tego dilera) , że bez przyczepy to moglibyśmy pojechać gdzieś dalej do Turcji...:):) nie jest źle!

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gshesiu napisał:

Ale tanie przyczepy wrócą. Teraz sprzedawać drogo, kupować później.

Tanie hotele i kwatery zaraz będą, niektóre ledwo ciągną, a ludzie na przyczepy i kampery się rzucili - prawo rynku  ?

Jeżeli wrócą, to myślę, że dopiero za kilka lat, chociaż świat przez pandemię się zmienił i ludzie zmienili swoje przyzwyczajenia. Przez te kilka lat zamierzam wiele razy pojechać gdzieś z rodziną, na wyjazdy krótkie i dłuższe. Ktoś wcześniej w tym wątku to napisał, i ja także cenię sobie wolność, bez konieczności kombinowania z wcześniejszą rezerwacją, bez ryzyka, że akurat nie będzie pogody w tym miejscu itp. Jest pogoda, mamy czas, to wsiadamy i jedziemy. Kempingi przeludnione? Jadę na mniej popularne, albo na dzikusa. Nawiasem mówiąc, w przyczepie za 20k zł tak samo mogę się wyspać, jak w tej za 130k zł. Wyjeżdża się  w końcu nie po to, aby spać w przyczepie i podziwiać techniczne gadżety w niej zainstalowane,  tylko aby odpocząć i coś przeżyć (przyznaję, że jestem "dziadersem" i na taką za 130k zł mnie nie stać ;) więc nie mam dylematu ) 

Podsumowując: sądzę, że karawaning stanie się droższy, zwłaszcza, jeżeli chodzi o zakup sprzętu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

............że będzie jak dawniej.

nie będzie. przynajmniej przez najbliższe dwa, trzy lata............

niestety wygląda, że tak będzie, znaczy będzie do d00py

widzę to po moich wizytach w róznych fabrykach - chcieliby ale nie mogą, zamówienia są ale nie ma z czego robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może być coś tansze jak inflacja zapier.. jak koń na westernie;) nie ma szans zeby cokolwiek wróciło na czasy przed wirusem;) będzie tylko drożej, w pewnym momencie trochę zwolni jak szał minie ale nie liczcie na to że przyczepy będą tańsze. Poza tym ogromny popyt przez wirusa spowodował że rynek sie mocno rozwija. 
Ja jak bym poczekał 3 miesiące z kupnem to byłbym 10 tys lżejszy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 13:04, jacekzoo napisał:

A moja brzydulka dalej stoi ? to chyba nie jest tak źle z tymi budami

Źle jest, jednak Twoja buda nie jest w przedziale cenowym dla przeciętnego zjadacza chleba. Z drugiej strony jak już ktoś ma kupić 15 letnią przyczepę za tyle za ile wystawiłeś to zastanowi się kilka razy i stwierdzi, że coś tu jednak nie tak z tymi cenami. Po trzecie przeciętny Kowalski nie za bardzo zastanawia się ile może kosztować dodatkowe wyposażenie, ma być tanio i może być golas dla większości. Po czwarte - nie każdy ma odpowiednie prawo jazdy oraz porządny holownik żeby podpiąć taką masę, no i ten Viatoll to też koszt dla co niektórych (ja mam inne zdanie akurat bo przekraczałem 3,5T). Takie moje zdanie. Powodzenia w sprzedaży. ?

Edytowane przez Przemysław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Przemysław napisał:

Źle jest, jednak Twoja buda nie jest w przedziale cenowym dla przeciętnego zjadacza chleba. Z drugiej strony jak już ktoś ma kupić 15 letnią przyczepę za tyle za ile wystawiłeś to zastanowi się kilka razy i stwierdzi, że coś tu jednak nie tak z tymi cenami. Po trzecie przeciętny Kowalski nie za bardzo zastanawia się ile może kosztować dodatkowe wyposażenie, ma być tanio i może być golas dla większości. Po czwarte - nie każdy ma odpowiednie prawo jazdy oraz porządny holownik żeby podpiąć taką masę, no i ten Viatoll to też koszt dla co niektórych (ja mam inne zdanie akurat bo przekraczałem 3,5T). Takie moje zdanie. Powodzenia w sprzedaży. ?

By to było Hobby WLU, lub KMF-KMFE już by jej nie było, obserwuję rynek od dawna jak pojawiają się Hobby w tym układzie chwile i nie ma, tak samo Fendt, oraz Knaus, reszta stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.