Skocz do zawartości

Co z tym rynkiem przyczep


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Będę obserwował sytuację, jak to przejdzie, to będę wystawiał swoim klientom fakturę VAT np na 2000 zł, a resztę na umowę kupna-sprzedaży w której zaznaczę, że koszty ponosi klient :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jerrylin napisał:

Będę obserwował sytuację, jak to przejdzie, to będę wystawiał swoim klientom fakturę VAT np na 2000 zł, a resztę na umowę kupna-sprzedaży w której zaznaczę, że koszty ponosi klient :D 

:brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, peja76 napisał:

Jedna chyba była w Białogardzie, ale ręki nie dam sobie uciąć.

Ja nie mowie ze zmyslasz, bo moze po prostu tak szybko zeszla nie zdazylem jej obejrzec, a ktos ja juz zdjal. Ale po prostu raczej zwrocilbym uwage na takie "rodzynki", bo niestety w takiej kategorii to traktuje. Jak mowie ostatnie pol roku duzo siedze na olx i takie rzeczy mi latwo zapadaja w pamiec jak WILK z 98r za 35K, gdzie przyczepa stala na ceglach zamiast podpor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się rozglądam za kamperkiem, ale nie dość że nic nie ma z używanych to jeszcze jakieś kosmiczne ceny.
Ciekawi mnie tylko czy te wszystkie kupione kampery czy przyczepy wypłyną na rynek wtórny jak się otworzą na dobre hotele i ruszy rynek turystyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Voku napisał:

Ja tak się rozglądam za kamperkiem, ale nie dość że nic nie ma z używanych to jeszcze jakieś kosmiczne ceny.
Ciekawi mnie tylko czy te wszystkie kupione kampery czy przyczepy wypłyną na rynek wtórny jak się otworzą na dobre hotele i ruszy rynek turystyczny. 

Z pewnością. Tylko, że za kilka lat, a do tego czasu ceny będą wysokie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemysław @peja76 z moją jest ten problem, że wygląd ma jaki ma, jest średnia. No dobra, jest paskudna jak noc bez gwiazd ??? zwłaszcza przód, tył jeszcze oblata, i do tego szeroka. na taką musi być amator, któremu wygląd nie przeszkadza, a nawet doceni że cała jest alu, nie ma pękających plastikowych ścian. Np taki ja, akurat szukałem, ktoś nawet nie wystawił a tylko wspomniał na forum, że będzie sprzedawał i sprzedał. 
 

wiem, że cena zaporowa, ale nie zależy mi kompletnie żeby sprzedać. Trafiła się inna do kupna, gdyby ktoś się trafił na moją to bym dorzucił 20k i wymienił. Więcej mi szkoda kasy. Zostaje brzydalek ?

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jerrylin napisał:

Z pewnością. Tylko, że za kilka lat, a do tego czasu ceny będą wysokie. 

Nie koniecznie, jak naród który kupił na siłę przyczepy i kampery zacznie znowu latać na all inclusive to może się okazać że mamy nadpodaż, a wtedy ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Grogory napisał:

Nie koniecznie, jak naród który kupił na siłę przyczepy i kampery zacznie znowu latać na all inclusive to może się okazać że mamy nadpodaż, a wtedy ceny ?

Jak naród zacznie jeździć i zobaczy że trzeba przy tym chodzić to pojedzie raz i stwierdzi że to nie dla niego. 200km/h nie pojedzie, rozstawić trzeba, uzupełnić wodę, opróżnić kota, szarą wodę itp. itd. Też w tym roku bez budy, sprzedałem w tamtym roku we wrześniu i na siłę nie mam zamiaru kupować, poczekam chwilę, coś się trafi powoli, tak myślę. Na PL kempingach też zapowiada się "ciekawie" w tym roku.

Edytowane przez Przemysław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Przemysław napisał:

Jak naród zacznie jeździć i zobaczy że trzeba przy tym chodzić to pojedzie raz i stwierdzi że to nie dla niego. 200km/h nie pojedzie, rozstawić trzeba, uzupełnić wodę, opróżnić kota, szarą wodę itp. itd. Też w tym roku bez budy, sprzedałem w tamtym roku we wrześniu i na siłę nie mam zamiaru kupować, poczekam chwilę, coś się trafi powoli, tak myślę. Na PL kempingach też zapowiada się "ciekawie" w tym roku.

W sezonie 20.06 do 15.08 wystarczy omijać campingi, te najbardziej znane to już zaraz będą zarezerwowane. Trzeba szukać nowych małych ośrodków albo śmigać na dzikusa. Będzie spokojnie i bez litra rozpałki do grilla na 1 mkw.

Obstawiam, że ceny na najbliższe 2-3 lata nawet nie drgną w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Przemysław napisał:

Jak naród zacznie jeździć i zobaczy że trzeba przy tym chodzić to pojedzie raz i stwierdzi że to nie dla niego. 200km/h nie pojedzie, rozstawić trzeba, uzupełnić wodę, opróżnić kota, szarą wodę itp. itd. Też w tym roku bez budy, sprzedałem w tamtym roku we wrześniu i na siłę nie mam zamiaru kupować, poczekam chwilę, coś się trafi powoli, tak myślę. Na PL kempingach też zapowiada się "ciekawie" w tym roku.

Jak nie będzie sąsiadów z DE to będzie w miarę normalnie, bo ich też sporo było.

Na to że ceny spadną bym nie liczył, ci co kupili nowe to 99% lizing, 3lata minimum muszą trzymać ewentualnie przejęcie lizingu, czytając wypowiedzi innych co kupili tańsze to raczej nie liczył bym że sprzedadzą, dla tego że stwierdzili  raz do roku na hotel za granice mogą jechać, a ten sprzęt będzie na weekendy i spontaniczne wyjazdy bez rezerwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Przemysław napisał:

Jak naród zacznie jeździć i zobaczy że trzeba przy tym chodzić to pojedzie raz i stwierdzi że to nie dla niego. 200km/h nie pojedzie,

Nie był bym tego taki pewny w firmie gdzie pracuje ostatnio parę osób pochwaliło się że kupiło przyczepy jeden kolega pochwalił się że kupił kampera lata 90 i są zachwyceni że tak można spędzać czas z rodziną i będąc szczerym jak opowiadałem że ja mam duży namiot i z nim podróżuje po Europie i tak spędzam wakacje za granicą  to się dziwili i patrzyli na mnie jak na kosmitę po co ja tak robię gdzie przyjemność. To są ludzie którzy latali do Turcji na all i w życiu bym się po nich nie spodziewał że tak się zajarają. Jak opowiadają o swoich planach aż miło posłuchać. Pewnie że znajdą się tacy co „inaczej to sobie wyobrażali” ale póki co moim zdaniem nie będzie wysypu przyczep i kamperów przez najbliższe 3/5 lat. Pandemia nie zniknie w ciągu roku a my się do niej przyzwyczaimy i nauczymy z nią żyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzikusami też się zmieni bo będą gonić. Są miejsca gdzie jeżdżę na  ryby  i już dostałem newsa ,że są tablice.  Przebywanie tylko od świtu do zmierzchu, zakaz przebywania w porze nocnej. Grill, kocyk i korzystanie z kąpieli nic więcej.  Inni się chwalą kręcąc filmiki na YT o takich dzikich  miejscach np. nad  Bałtykiem. O ile ktoś tam sporadycznie stanął to nikogo nie "bolało"  teraz są już tłumy.... ale do czasu bo przecież turystyka gminna ma zarabiać . Nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć  bo mają parcie na szkło ,że strzelają sobie i innym w kolano pokazując kilka takich miejscówek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.